اعتراض یک شهروند در کرج به کشتار بلوچستان به شیوه دختران خیابان انقلاب

14/12/1399 10:17:00 ب.ظ

روز پنج‌شنبه ۱۴ اسفند ویدیوی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن یک شهروند اهل کرج با ایستادن بر روی یک سکو به کشتار معترضان در سیستان و بلوچستان اعتراض می‌کند. اخبار_ایران کرج کشتار_سراوان

در این ویدیو تیراندازی هوایی مامور نیروی انتظامی برای وادار کردن این شهروند به پایان اعتراضش به وضوح دیده می‌شود.

این شهروند معترض پس از این تیراندازی با اشاره به سر خود به مامور نیروی انتظامی می‌گوید: «به اینجا شلیک کن، همان طور که به مردم سیستان و بلوچستان شلیک می‌کنید.»

حرکت اعتراضی این شهروند کرجی یادآور اعتراض دامنه‌دار دختران خیابان انقلاب به حجاب اجباری است. اعتراض دختران خیابان انقلاب از سکویی در خیابان وصال تهران آغاز و سپس در بسیاری از مکان‌های تهران و شهرهای دیگر ایران تکرار شد.

ویدیویی دیگری نیز از حرکت اعتراضی این جوان منتشر شده که بازداشت او را به دست ماموران نیروی انتظامی در میان اعتراض مردم نشان می‌دهد. در این تصاویر نیز صدای تیراندازی ماموران به وضوح شنیده می‌شود. اعتراضات اخیر سیستان و بلوچستان به دنبال تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران در روز دوشنبه چهارم اسفند ۱۳۹۹ به سمت سوخت‌بران بلوچ در نقطه صفر مرزی «آسکان» در شهرستان سراوان آغاز شد که در آن حداقل ۱۰ نفر کشته و شماری زخمی شدند. headtopics.com

« کمپین حقوق بشر در ایران » به نقل از منابع خود از کشته شدن دست‌کم ۲۳ نفر در این اعتراضات به دست نیروهای جمهوری اسلامی خبر داده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

اعتراض به یهودستیزی؛ تظاهرات گسترده فرانسه در اعتراض به نتیجه دادگاه قاتل یک زن یهودیaidaghajar Bravo Aïda 👍

بازداشت یک شهروند به اتهام توهین به مقدسات در بهبهان

بازداشت یک معلم به خاطر اعتراض به سند همکاری ایران و چین

اعتراض برخی کسبه خوزستان به سیاست یک بام و دوهوای مسئولان در قبال کرونا

اعتراض یک ملی‌پوش دیگر به وضعیت زندگی در ایران | DW | 06.04.2021نوشاد عالمیان، ملی‌پوش تنیس‌ روی‌میز ایران با انتشار استوری در حساب اینستاگرام خود، ادامه گرانی‌ مواد غذایی و خدمات عمومی در سال جدید خورشیدی را مورد انتقاد شدید قرار داد. واقعا اينكه يه ملى پوش تنبس روى ميز در اينستاگرامش گرانى را مورد انتقاد 'شديد' قرار بده خبر مهميه ؟ مليونها مردم و كوچه و بازار از گرانى چيزى ميگن اهميت نداره؟