اعتراض مردم چند شهر در ایران به خاموشی‌های گسترده و قطع مکرر برق

14/04/1400 08:17:00 ق.ظ

اعتراض مردم چند شهر در ایران به خاموشی‌های گسترده و قطع مکرر برق العربيه_فارسى

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که شب گذشته، ساکنان مناطق مختلف در تهران به هنگام قطع برق، علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، شعار Advertisement مردم چند شهر در استان‌های گلستان، فارس و شمار دیگری از شهرها، شامگاه یک‌شنبه به خیابان آمده و با برگزاری تجمع‌ به خاموشی‌های گسترده اعتراض کردند.

مناطق گسترده‌ای در استان‌های تهران، البرز، قم، سیستان و بلوچستان و برخی شهرهای ایران از جمله اهواز، اصفهان، شیراز، تبریز و چند نقطه دیگر، شبانه‌روز گذشته با قطعی برق و ساعت‌ها خاموشی از پیش اعلام‌نشده مواجه شدند. این در حالی است که وزارت نیرو روزانه جداول خاموشی شهرها و استان‌ها را به تفکیک اعلام می‌کند تا مردم شرایط زندگی روزمره خود را با آن تطبیق دهند.

محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل توانیر، ضمن «اضطراری» خواندن وضعیت در حدود یک ماه آینده گفت: «شرایط تامین برق تا یکی دو ماه آینده به دلیل افزایش بی‌سابقه دمای هوای کشور که هریک درجه افزایش، نیاز برق را چهار هزار و 500 مگاوات بیشتر می‌کند و نیز افزایش بار وسایل سرمایشی با حدود 40 درصد مصرف برق بسیار حساس‌تر می‌شود.»

مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق ایران، نیز از وجود شکاف 11 هزار مگاواتی میان تولید و مصرف برق در ایران خبر داد و تاکید کرد: «ظرفیت تولید برق کشور 54 هزار مگاوات است اما مصرف برق به 65 هزار مگاوات رسیده است.» headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شنیده‌ام ۱۰-۱۲ نفر از اعضای کابینه رئیسی جوان خواهند بود/ نیکزاد تمایلی به حضور در کابینه ندارد/ بهتر است نمایندگان در مجلس به خدمت ادامه دهندیک فعال سیاسی اصولگرا گفت: نظر من همان نظر مقام معظم رهبری است که نمایندگان در مجلس خدمت خود را ادامه دهند. الحمدلله قحط الرجال هم نداریم، به اندازه کافی افراد هستند که بتوانند در دولت خدمت کنند به ویژه در این دوره اگر قرار بر جوانگرایی باشد، اجازه دهند جوان‌ها وارد دولت شوند.

سی‌ان‌ان: مذاکرات وین به نتیجه برسد ایران فیلم دوربین‌های نظارتی را به آژانس نشان می‌دهدشبکه سی.ان.ان به نقل از ''یک مقام ایرانی'' که نام او را آشکارا نکرده، مدعی شد: تهران قصد دارد تا زمانی که توافقی برای احیای برجام حاصل به دست نیاید، فیلم دوربین‌های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی را در اختیار آژانس قرار ندهد.

روحانی:‌ شرایط کرونا در برخی استان‌های جنوبی حاد شده استرئیس جمهوری ایران ضمن اشاره به افزایش بیماری کووید-19 در این کشور گفت که وضعیت استان‌های جنوبی حاد است. - خبرگزاری آناتولی

تداوم رگبار و رعد و برق در کشور طی هفته جاریتداوم رگبار و رعدوبرق در کشور طی هفته جاری مدیرکل سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید در ۱۳ استان طی دو روز آینده، از تداوم و افزایش شدت و وسعت این شرایط جوی در بخش‌های دیگر کشور طی هفته جاری خبر داد

موج بی‌سابقه گرما در کانادا جان دست‌کم 719 قربانی گرفتشمار قربانیان گرمای شدید هوا در کانادا طی یک هفته اخیر به 719 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

بازگشت طالبان؛ هشدار مرکز پژوهش‌های مجلس به مقام‌های جمهوری اسلامیاین توییت الان همون کاری رو دقیقا میکنه که «روزینامه کیهان » کرد : تطهیر جمهوری اسلامی ، دقیقا یعنی چی دست از حمایت طالبان بردارند ؟؟؟ طالبان خود جمهوری اسلامی است خود خودش !!… هشدار مرکز پژوهش مجلس برای همکاری با طالبان هست یا فراگیری دانش این گروه برای سرکوب مردم ایران؟