اعتراض هنرمندان به سرکوب اعتراضات خوزستان: پاسخ معترضان گلوله نیست

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جمعه اول مرداد ۱۴۰۰، بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر و ادبیات ایران با انتشار بیانیه‌هایی جداگانه، نسبت به سرکوب اعتراضات مردمی توسط حکومت ایران در استان خوزستان موضع گرفتند. اطلاع_رسانی

امروز، جمعه اول مرداد ۱۴۰۰، بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر و ادبیات ایران با انتشار بیانیه‌هایی جداگانه، نسبت به سرکوب اعتراضات مردمی توسط حکومت ایران در استان خوزستان موضع گرفتند. آن‌ها از حکومت خواستند سرکوب معترضان را متوقف و به مشکلات آن‌ها رسیدگی کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «ما مردمی معمولی از اهالی سینمای ایران، بدون وابستگی به هیچ قدرت و حزب و دسته‌ای، تنها و تنها خود را در قامت مردم همین کوچه و خیابان می‌شناسیم و با سربلندی و بی‌لرزش صدا، همراه و هم‌گام با اراده‌ هم‌میهنان‌مان، خواهیم نوشت و سخن خواهیم گفت.

«انجمن نویسندگان کودک و نوجوان» نیز خطاب به کودکان خوزستانی نوشته است: «وقتی صدای تشنگی خوزستان را شنیدیم، دیگر حال‌مان خوب نیست. از مسوولان کشور می‌خواهیم راه چاره‌ای فوری برای حل مشکل بی‌آبی خوزستان بیابند و حل این مساله مهم و حیاتی را به آینده‌های ناپیدا وا نگذارند و از تجربه‌های این همه سال درس بگیرند.»

در کنار هنرمندان داخل ایران، تعدادی از هنرمندان خارج از کشور هم طی ۲۴ ساعت گذشته نسبت به اعتراضات خوزستان واکنش نشان داده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش روحانی به اعتراضات خوزستان: اعتراض حق مردم و تیراندازی کار «نااهلان» استحسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، روز پنجشنبه ۳۱ تیر (۲۲ ژوئیه) مسئولیت کشته‌شدگان اعتراضات اخیر خوزستان را متوجه «افراد نااهل» دانست. آقای روحانی دستور بدید از امروز نیروی انتظامی حافظ تجمعات بحق مردم خوزستان باشد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراضات سراسری؛ موج تجمعات به چند شهر دیگر ایران رسید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراضات خوزستان به بی‌آبی؛ واکنش رهبر ایران و آمریکادرحالی که اخبار دریافتی از شبکه‌های اجتماعی حاکی از گسترش این اعتراضات به دیگر مناطق خوزستان و برخی دیگر استان‌ها و همزمان تشدید حضور نیروهای ضدشورش در این استان است، دادستانی خوزستان با انتشار بیانیه‌ای درباره این اعتراضات هشدار داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراضات سراسری: سرکوب شدید و تیراندازی به معترضان در الیگودرز لرستان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایالات متحده یک وزیر و یگان نیروهای ویژه کوبا را به دلیل سرکوب اعتراضات تحریم کرد♦ ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه ۲۲ ژوئیه یک وزیر امنیتی كوبا و یگان نیروهای ویژه آن کشور را به دلیل نقض حقوق بشر در سرکوب اعتراضات ضد دولتی اوایل ماه جاری تحت تحریم قرار داد. ⬇ بیشتر بخوانید: ایالات متحده هنوز قصد داره در برابر جنایت آخوندها در خوزستان سرپوش بگذاره؟ یک ملت ازت نفرت جو بایدن خارکسده
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هشتمین شب پیاپی اعتراضات خوزستان؛ تجمعات و ناآرامی‌ها به اصفهان و لرستان کشیده شد♦ هشتمین شب پیاپی اعتراضات در شهرهای ماهشهر اهواز و دزفول در استان خوزستان پنج‌شنبه، ۳۱ تیر، با تجمعات حمایتی و اعتراضات در شهرهای الیگودرز ازنا و شاهین‌شهر در استان‌های لرستان و اصفهان ادامه یافت. ⬇ بیشتر بخوانید: خوزستان امشب آرام بود،صدای آمریکا خفه رو ای ایران خوزستان و کردستان را تنها نگذارید ... مرگ بر خامنه ای لعنت بر خمینی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »