اعتراض انجمن‌های ترک و اسلامی فرانسه به اقدام وقیح شارلی ابدو

07/08/1399 10:48:00 ق.ظ

اعتراض انجمن‌های ترک و اسلامی #فرانسه به اقدام وقیح #شارلی_ابدو

فرانسه, شارلی_ابدو

اعتراض انجمن‌های ترک و اسلامی فرانسه به اقدام وقیح شارلی_ابدو

کمیته هماهنگی انجمن‌های ترک و اسلامی فرانسه عکس روی جلد اصلی نشریه شارلی ابدو را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

28.10.2020پاریس/ علاءالدین دوغرو/ خبرگزاری آناتولیکمیته هماهنگی انجمن‌های ترک و اسلامی فرانسه در پیامی از طریق حساب کابری رسمی خود در توئیتر ضمن محکوم کردن هتک حرمت و توهین به حضرت محمد (ص) از سوی مجله شارلی ابدو، اعلام کرد: این مجله به جای کاهش تنش و رفتار مسالمت‌آمیز، مجددا راه توهین به اسلام و پیامبران از طریق طنز را در پیش گرفته است.

در این پیام آمده است: تمامی اقدامات تحریک‌آمیر که موجب افزایش خشم افراد جامعه می‌شود را محکوم می‌کنیم.این انجمن با بیان این که"توهین به عقاید و تمسخر آن نمی‌تواند بیش از این ادامه یابد"، تاکید کرد:"جای سئوال است که مرز آغاز و پایان آزادی بیان به چه شکل است، انجمن‌های ما در تلاش هم‌زیستی بر پایه همبستگی و برادری است، اما چنین اقدامات مانع پیشرفت این وضعیت می‌شود".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آیا ترامپ در صورت شکست در انتخابات می‌تواند از ترک کاخ سفید خودداری کند؟ - BBC News فارسیبی‌بی‌سی از مخاطبانش در سراسر جهان خواسته سوالات‌ خود در مورد انتخابات آمریکا مطرح کنند. در این مطلب به سوالاتی پاسخ داده می‌شود که ظاهرا ذهن عده زیادی از مردم جهان را مشغول کرده است. مگه فرقی داره، که کی بشه، کی بره، کی بیاد و از از این بازی های زرگری؟! نه نمیتواند و باید برود ترامپ اگه واقعا شگست بخوره ی جنگ داخلی کوچک راه مندازه. بعد از کاخ سفید میره. ولی شک نکنید که لابیها اسرائیلی نمی گذارن ترامپ بازنده کاخ سفید رو ترک کنه

ایران کاردار فرانسه را در اعتراض به کاریکاتورهای پیامبر اسلام احضار کردوزارت امور خارجه ایران از واکنش «نابخردانه» مقامات فرانسوی به «اقدام افراط‌گرایان» انتقاد کرد. فردا چنتا گروگان هم میگیرند و حکم اعدام هم صادر میکنند ایران یادش نبودا ، زیاد شلوغ کردن تازه فهمید ای بابا یه واکنشی بده حالا عوضش آشغال پژو میدن مساله کاریکاتور حل میشه

فرانسه به شهروندانش در کشورهای اسلامی هشدار دادوزارت خارجه فرانسه در پی برگزاری تجمع هایی که در اعتراض به حمایت رئیس جمهور فرانسه از انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام برگزار می‌شود، با صدور اطلاعیه‌ای از فرانسوی‌ها خواسته شده است تا از محل‌های تجمع‌های اعتراضی مسلمانان دوری کرده و از توصیه‌های سفارتخانه‌های فرانسه در کشورهای اسلامی پیروی کنند.

فرانسه تدابیر امنیتی در اماکن دینی و مساجد را افزایش داددر حالی‌که وزیر کشور فرانسه گفته کشورش با خطرات 'بسیار جدی' به عنوان 'تهدیدات تروریستی' روبه‌رو است،‌ فرانسه تدابیر امنیتی در اماکن دینی و مساجد را افزایش داد. مرگ‌ بر مکرونیسم لبيك_يا_رسول_الله

اعتراض به مکرون و سکوت در برابر بریدن سر معلم فرانسوی | DW | 27.10.2020احضار کاردار فرانسه در ایران و اعتراض مقامات سیاسی و قضایی جمهوری اسلامی به سخنان مکرون از جمله واکنش‌های انتقادی به دفاع رییس جمهور فرانسه از آزادی بیان است. جای اعتراض به بریدن سر معلم فرانسوی اما خالی است. البته جای خالی اخراج تروریستهای ایرانی از فرانسه هم خالی است! سال هاست که فرانسه مامن تروریست های ضدایران است! یادتان نرود شما به ما بدهکارید هم در جنگ که سلاح های شیمیایی را به صدام فروختید و هم پس از آن که شدید مامن تروریست ها! اعتراض چی هان؟؟؟؟! هرکسی به پیامبر ما توهین کند سرش از تنش جدا خواهیم کرد _رسول_الله جانم_فدای چون سربریدن و قتل تو اسلام مجازه اون کار روتین و روال عادی یه مسلمونه لزومی به عذرخواهی بابت کاری که دینشون قبیح ندونسته نیست مهم یه نقاشی و کاریکاتوره که فکر میکنن اهانت به مقدسات موهوم اوناس هواداران دینی که به مقدسات کل دنیا به راحتی اهانت میکنن

اعتراض به محدودیت‌های کرونایی در میلان و تورین ایتالیا به خشونت کشیده شدشهرهای تورین و میلان صحنه اعتراضات خشونت آمیز و درگیری معترضان با نیروهای پلیس بود. مردمی که به خیابان‌ها آمده بودند مخالف وضع محدودیت‌های جدید برای مقابله با ویروس کرونا هستند.

کمیته هماهنگی انجمن‌های ترک و اسلامی فرانسه عکس روی جلد اصلی نشریه شارلی ابدو را محکوم کرد.کامالا هریس در برابر مایک پنس: ۵ برداشت از مناظره چرا آراء کالج‌‌‌‌ انتخاباتی می‌تواند بر آراء عمومی اثر بگذارد؟ کالج انتخاباتی.Aa وزارت امور خارجه ایران روز سه شنبه اعلام کرد که کاردار موقت سفارت فرانسه در تهران را در اعتراض به «اصرار مقامات فرانسوی به حمایت از انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز» از پیامبر اسلام احضار کرده است.Aa فرانسه روز سه شنبه از شهروندانش که در کشورهای اسلامی ساکن هستند یا به این کشورها سفر می‌کنند خواست تا اقدام‌های احتیاطی بیشتری اتخاذ کنند.

28.10. در انتخابات آمریکا مردم به طور مستقیم رییس جمهور را انتخاب نمی‌کنند.2020 پاریس/ علاءالدین دوغرو/ خبرگزاری آناتولی کمیته هماهنگی انجمن‌های ترک و اسلامی فرانسه در پیامی از طریق حساب کابری رسمی خود در توئیتر ضمن محکوم کردن هتک حرمت و توهین به حضرت محمد (ص) از سوی مجله شارلی ابدو، اعلام کرد: این مجله به جای کاهش تنش و رفتار مسالمت‌آمیز، مجددا راه توهین به اسلام و پیامبران از طریق طنز را در پیش گرفته است. به گفته این مقام وزارت امور خارجه ایران اقدامات مقامات فرانسوی «موجب جریحه دار شدن احساسات میلیونها مسلمان در اروپا و جهان شده است. در این پیام آمده است: تمامی اقدامات تحریک‌آمیر که موجب افزایش خشم افراد جامعه می‌شود را محکوم می‌کنیم. در نهایت هم این "رای‌دهندگان" کالج انتخاباتی هستند که رییس جمهور را انتخاب خواهند کرد. این انجمن با بیان این که"توهین به عقاید و تمسخر آن نمی‌تواند بیش از این ادامه یابد"، تاکید کرد:"جای سئوال است که مرز آغاز و پایان آزادی بیان به چه شکل است، انجمن‌های ما در تلاش هم‌زیستی بر پایه همبستگی و برادری است، اما چنین اقدامات مانع پیشرفت این وضعیت می‌شود". پارلمان پاکستان روز دوشنبه از دولت این کشور خواست تا سفیر خود را در اعتراض به مواضع دولتمردان فرانسه از پاریس فرابخواند.

در این پیام تاکیده شده که کاریکاتور روی جلد این مجله نه تنها جامعه اسلامی ترک در فرانسه بلکه تمامی مسلمانان کشورهای جهان را شوکه کرده است. از سوی دیگر تعداد کرسی‌های هر ایالت در مجلس نمایندگان هم به جمعیتش بستگی دارد. این اظهارات واکنش های بسیاری را در کشورهای اسلامی برانگیخت. همچنین فخرالدین آلتون رئیس دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه نیز در واکنش به انتشار این کاریکاتور، آن را اقدامی نفرت‌انگیز و فاقد اخلاقی دانست و اعلام کرد:"این کاریکاتور محصول فرهنگ اسلام‌هراسی و بیگانه ستیزی که رهبری فرانسه خواهان گسترش آن در کشورشان است، محسوب می‌شود". . منبع تصویر، Getty Images به عنوان مثال، کالیفرنیا ۵۵ رای دهنده در کالج انتخاباتی دارد و تعداد نمایندگان وایومینگ در این مجمع تنها سه نفر است.