اعتراف پنتاگون: چین بزرگترین نیروی دریایی جهان را در اختیار دارد

14/06/1399 08:13:00 ب.ظ

اعتراف پنتاگون: چین بزرگترین نیروی دریایی جهان را در اختیار دارد جزئیات بیشتر🔽

پنتاگون با انتشار گزارشی ضمن تشریح جزئیات جنبه‌های مختلف قدرت نظامی پکن،‌ به برتری نیروی دریایی چین از حیث شمار کشتی‌های جنگی اعتراف کرد. وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا با استناد به تازه‌ترین ارزیابی‌های خود اعتراف که چین در حال حاضر...

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا با استناد به تازه‌ترین ارزیابی‌های خود اعتراف که چین در حال حاضر بزرگترین نیروی دریایی را در جهان در اختیار دارد. روزنامه کپیتال (سرمایه) چاپ فرانسه در گزارشی ضمن پرداختن به این موضوع به اعتراف مقامات پنتاگون در این خصوص اشاره کرده و به نقل از آنها نوشته که نیروی دریایی چین در حال حاضر ۳۵۰ کشتی جنگی در اختیار دارد‌، حال آنکه تعداد ناوهای جنگی نیروی دریایی ایالات متحده تنها ۲۹۳ فروند است.

در گزارش این روزنامه اقتصادی فرانسوی زبان تاکید شده که ایالات متحده برغم آنکه کشتی‌های جنگی کم‌تری نسبت به چین در اختیار دارد اما در زمینه‌های دیگر از جمله فناروی و تجهیزات پیشرفته‌تر دریایی نسبت به سایر رقبا دارای مزیت و برتری است.

پنتاگون روز سه‌شنبه، اول سپتامبر در گزارشی ضمن تشریح جزئیات جنبه‌های مختلف قدرت نظامی پکن،‌ به برتری نیروی دریایی چین از حیث شمار کشتی‌های جنگی اعتراف کرده بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مخابره فیلم فعل و انفعال‌های سطح خورشید توسط تلسکوپ گرگورگِرگور، بزرگترین تلسکوپ خورشیدی اروپا که توسط یک کنسرسیوم آلمانی اداره می‌شود و در رصدخانه تِی‌دی اسپانیا قرار دارد تصاویر بی‌سابقه‌ای را از ساختار پیچیده خورشید مخابره کرد.

اولین مورد ابتلا به کرونا در بزرگترین اردوگاه پناهجویان یوناناین اردوگاه تنها ظرفیت پذیرش ۲ هزار و ۸۰۰ نفر را دارد در حالی که در حال حاضر نزدیک به ۱۳ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند.

تیم پزشکی لوییزیانا چگونه در زمان «طوفان دریایی لورا» از بیماران «کووید-۱۹» حفاظت کردتیم پزشکی لوییزیانا چگونه در زمان «طوفان دریایی لورا» از بیماران «کووید۱۹» حفاظت کرد لوییزیانا در ایالات متحده بیشترین نرخ مبتلایان به ویروس_کرونا را نسبت به جمعیتش دارد.

دادگاه عمومی انگلستان به اتهامات 'نسل‌کشی' علیه ترک‌های اویغور رسیدگی می‌کنددادگاه عمومی در انگلیس درخواست كنگره جهانی اویغور مبنی بر بررسی نقض حقوق و احتمال نسل‌کشی ترک‌های اویغور در چین را پذیرفت. - خبرگزاری آناتولی

گزارش آژانس درباره ایران امروز منتشر می‌شودگزارش آژانس درباره ایران امروز منتشر می‌شود مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (جمعه) به وقت محلی تازه‌ترین گزارش خود درباره ایران را منتشر می‌کند و در اختیار ۳۵ عضو شورای حکام قرار می‌دهد

اعلام جدیدترین رده‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان؛ آکسفورد همچنان در صدردر تازه‌ترین رده‌بندی دانشگاه‌های جهان دانشگاه آکسفورد بریتانیا برای پنجمین سال پیاپی مقام نخست را حفظ کرد.