اعتراضات در بغداد با شلیک گاز اشک آور از سوی پلیس به خشونت کشیده شد

09/07/1398 08:24 ب.ظ

اعتراضات در بغداد دست‌کم یک کشته بر جای گذاشت

تظاهرات در بغداد با شلیک گاز اشک‌آور از سوی پلیس به سمت مردم به خشونت کشیده شد. گزارش می‌شود دست‌کم یک نفر در جریان این اعتراضات کشته شده است.روز سه‌شنبه اول اکتبر، هزاران عراقی در اعتراض به بیکاری، فساد دولت و خدمات عمومی ضعیف به خیابان‌های بغداد آمدند و اعتراض خود را فریاد زدند.

روز سه‌شنبه اول اکتبر، هزاران عراقی در اعتراض به بیکاری، فساد دولت و خدمات عمومی ضعیف به خیابان‌های بغداد آمدند و اعتراض خود را فریاد زدند. نیروهای پلیس برای متفرق کردن مردم معترض از شلیک گاز اشک آور و ماشین آب پاش استفاده کرد.

گزارش‌های پراکنده‌ای از زخمی شدن معترضان منتشر شده است، چندین آمبولانس هم برای یاری زخمی‌ها به خیابان‌های بغداد آمدند. معترضین که تعداد آنها حدود ۳ هزار نفر تخمین زده می‌شود تلاش داشتند خود را به منطقه سبز بغداد که ساختمان‌های دولتی و سفارتخانه‌های خارجی قرار دارند برسانند.

گزارش‌هایی در خصوص اعتراض مردم نسبت به قدرت گیری شبه نظامیان در روندهای سیاسی عراق منتشر شده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

واکنش معترض آبادانی به فساد در وزارت نفت: به فریاد آبادان در حصر برسید

همزمان با روز ملی چین| اعتراضات در هنگ کنگ به خشونت کشیدهمزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، اعتراضات در هنگ کنگ روز سه‌شنبه ۹ مهرماه به خشونت کشیده شده است. پلیس در درگیری با معترضان از گاز‌های اشک‌آور استفاده کرده و معترضان نیز اقدام به پرتاب

جنجال در لبنان در پی افشای هدیه ۱۶ میلیون دلاری سعد حریری به یک مدل آفریقاییهدیه ۱۶ میلیون دلاریِ «سعد حریری» به یک مدل آفریقایی روزنامه نیویورک تایمز نوشت، نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دلار به یک مدل در آفریقای جنوبی پرداخت کرده و گویا سال‌ها پیش بین آنها روابط عاطفی و عاشقانه وجود داشته است.

یک کشته و چند زخمی در حمله مسلحانه به آموزشگاهی در فنلاند | DW | 01.10.2019شاهدان عینی از حمله یک فرد مسلح به کلاسی در یک مرکز کارآموزی در شهر کوپیو در فنلاند خبر داده‌اند. پلیس می‌گوید، این حمله دست کم یک کشته و ۱۰ زخمی بر جا گذاشته است.

محکومیت نهادهای ایرانی در دادگاه‌های آمریکا به بانک ملی ایران رسید

سرلشکر سلامی: همه سرمایه‌های در اختیار سپاه، متعلق به مردم استفرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان ما دچار زوالی بازگشت ناپذیر شده اند و ذخایر راهبردی آنها رو به انتها است، گفت: راهبرد مقاومت فعال امروز دشمنان را دچار سکون و فقدان اراده کرده و این معنای واقعی مرگ تدریجی یک امپراتوری است.