اعتراض اتحادیه اروپا به وعده انتخاباتی نخست‌وزیر اسرائیل

20/06/1398 06:51:00 ب.ظ

11.09.

2019 بروکسل/ شریفه چتین/ خبرگزاری آناتولی دفتر مطبوعاتی کمیسیون اتحادیه اروپا در پاسخ به پرسش کتبی خبرنگار آناتولی درباره وعده انتخاباتی بنیامین نتانیاهو برای الحاق شهرک‌های غیرقانونی یهودی‌نشین در کرانه باختری اشغالی به اسرائیل اعلام کرد: اتحادیه اروپا تا زمانی که میان طرفین توافقی حاصل نشود، هیچ تغییراتی براساس مرزهای قبل از سال 1967 را به رسمیت نخواهد شناخت.

کمیسیون مذکور هنچین تاکید کرد: «تمام اقدامات اسرائیل برای احداث شهرک‌های یهودی‌نشین مغایر قوانین بین‌المللی است. این اقدمات راه‌حل تشکیل دو دولت مستقل و تلاش‌های برای دست‌یابی به صلح پایدار را خدشه‌دار می کند».

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر دیروز گفت درصورت پیروزی در انتخابات زودهنگام 17 سپتامبر بلافصله با هماهنگی آمریکا دشت اردن در کرانه باختری را به اسرائیل الحاق خواهد کرد. او در آستانه انتخابات سراسری 9 آوریل نیز همین وعده را داده بود. دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل نیز گفته است: این کشور حق دارد برخی بخش‌های کرانه باختری را به خاک خود ملحق کند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

مرگ «دختر آبی» پس از خودسوزی در اعتراض به دادگاهی شدن برای ورود به ورزشگاه🔹 مرگ دختر_آبی پس از خودسوزی در اعتراض به دادگاهی شدن برای ورود به ورزشگاه در حالیکه خبرگزاری‌های نزدیک قوه قضاییه دلیل خودسوزی او را مخفی می‌کردند، خانواده او فاش کردند که در پی تلاش برای ورود به ورزشگاه این دختر به شش ماه زندان محکوم شده بود.

بیانیه شورای بازنشستگان ایران در اعتراض به احکام فعالان کارگری

احضار سفیر ایران در لندن در اعتراض به بدعهدی این کشور درباره نفتکش آدریان دریاوزارت خارجه بریتانیا با احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، بدقولی ایران درباره نفتکش آدریان_دریا۱ را محکوم کرد.

اعتراض ترکیه به وعده‌های نژادپرستانه نتانیاهو

اعتراض فلسطین به تصمیم اسرائیل درباره دشت اردن

اعتراض سازمان ملل به خشونت اسرائیل علیه خبرنگاران در غزه