اعتراض وزارت امور خارجه آمریکا به حکم صادره علیه صبا کردافشاری | DW | 30.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

وزارت امورخارجه آمریکا به صدور حکم ۲۴ سال زندان برای صبا کردافشاری واکنش نشان داده و ضمن محکوم کردن، آن را 'ناعادلانه' خوانده است. کردافشاری ۲۰ سال دارد، از فعالان مدنی و یکی از معترضان به حجاب اجباری است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزارت امورخارجه آمریکا به صدور حکم ۲۴ سال زندان برای صبا کردافشاری واکنش نشان داده و ضمن محکوم کردن، آن را"ناعادلانه" خوانده است. کردافشاری ۲۰ سال دارد، از فعالان مدنی و یکی از معترضان به حجاب اجباری است.

صبا کردافشاری به ۲۴ سال حبس تعزیری محکوم شده است. حکم این فعال مدنی که از پیش در زندان اوین به سر می‌برد را روز پنجم شهریور به حسین تاج، وکیل او ابلاغ کردند. دادگاه انقلاب تهران خانم کردافشاری را در مجموع به ۲۴ سال حبس تعزیری محکوم کرده که ۱۵ سال آن اجرایی می‌شود. به نوشته سازمان حقوق بشر ایران، با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۱۵ سال حبس تعزیری بابت اتهام"اشاعه فحشا از طریق کشف حجاب و پیادهروی بدون حجاب" در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ورود دانشجوی فلسطینی هاروارد به آمریکا به دلیل پست‌های دوستانش رد شداسماعیل اجاوی گفته است که بعد از گذشت ۵ ساعت در دفتر اداره مهاجرت، یک افسر او را به اتاقی فراخوانده و برسرش فریاد کشیده و گفته است که دوستانش در شبکه‌های اجتماعی پست‌های ضد آمریکایی منتشر کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا چهار ایرانی را به اتهام انتقال پول از سپاه به حماس تحریم کردآمریکا بانک لبنانی را به اتهام ارتباط با حزب‌الله و چهار ایرانی را به اتهام انتقال پول از سپاه به حماس و حزب‌الله تحریم کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا تعداد سربازانش در افغانستان را به 8600 سرباز کاهش می‌دهددونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 29 آگوست 2019 گفت که کشورش در حال
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ظریف:‌ آمریکا برای مذاکره با ایران بلیت برگشت به برجام را بخردمحمدجواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران،‌ گفت واشینگتن برای مذاکره با تهران باید به توافق_هسته‌ای برگردد و «تروریسم اقتصادی» علیه مردم ایران را متوقف کند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ در صدد ممانعت از کمک نظامی ۲۵۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراینترامپ در صدد ممانعت از کمک نظامی ۲۵۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراین است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گردباد «دوریان» شاید با سرعت ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت به ساحل فلوریدای آمریکا برسدگردباد «دوریان» شاید با سرعت ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت به ساحل فلوریدای آمریکا برسد سازمان هواشناسی در آمریکا برای بررسی بهتر و راحت‌تر گردبادها، برای هرکدام یک نام انتخاب می‌کند. به طور معمول هر ساله ممکن است تا سه گردباد قدرتمند شکل گیرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »