اعتراض به افزایش بهای بنزین؛ جان باختن یک نفر در سیرجان تایید شد

25/08/1398 05:40:00 ب.ظ

🎥اعتراض به افزایش بهای سوخت در ایران؛ روایت فرماندار سیرجان بیشتر بخوانید:

بامداد شنبه نیز گزارش‌هایی از ادامه اعتراض در برخی شهرهای ایران و به ویژه بسته شدن جاده کمربندی شیراز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. در پی ناآرامی‌ها و اعتراض به افزایش بهای بنزین در چندین شهر ایران، دولت در نخستین واکنش خود اعلام کرد که درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین را به ۶۰ میلیون نفر اختصاص خواهد داد.

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه شامگاه جمعه ۲۴ آبان، ساعتی پس از انتشار اخبار مربوط به ناآرامی و درگیری در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به افزایش قیمت بنزین اعلام کرد: «سازمان برنامه و بودجه متعهد شده است درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی حاصل از افزایش حامل‌های انرژی به ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار ایرانی که بیش از ۶۰ میلیون نفر خواهد بود، اختصاص یابد.»

نوبخت در گفتگویی درباره جزییات «طرح حمایتی» دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین گفت: «از محل افزایش قیمت بنزین ۲۹ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت و ۳ هزار میلیارد تومان نیز از محل صادرات درآمد کسب خواهد شد.»

پیش از این حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز گفته بود که درآمد حاصل از افزایش قیمت سوخت به حدود ۶۰ میایون نفر از شهروندان داده خواهد شد. آقای نوبخت در مورد زمان پرداخت این مبلغ در قالب یارانه گفت: «از هفته آینده پرداخت یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین آغاز می‌شود.» headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ناآرامی در چند شهر ایران در اعتراض به افزایش قیمت بنزینتصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که در برخی شهرها نیروهای امنیتی با معترضان درگیر شده‌اند.

تجمع در برخی شهر‌ها در اعتراض به گران شدن بنزین

تجمع در برخی از شهرهای ایران در اعتراض به گرانی بنزیندر پی اعلام ناگهانی افزایش نرخ بنزین، گزارشها حاکی از موج اعتراض ها در برخی از شهرهای ایران است.\r\n بر اساس ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا، گروهی از شهروندان در اهواز، مشهد، شیراز و برخی دیگر از شهرها

اعتراضات هنگ‌کنگ؛ یک نفر کشته شد، به وزیر دادگستری هنگ‌کنگ در لندن هم حمله شددر جریان درگیری‌های بین نیروهای دولتی و مخالفان طرفدار دموکراسی در هنگ‌کنگ، یک مرد پس از ضربه به سرش کشته شد. همزمان سفارت چین در لندن از حمله به ترزا چینگ، وزیر دادگستری هنگ‌کنگ توسط گروهی از معترضان خبر داده است. اعتراضات خشونت آمیز در هنگ‌کنگ در هفته جاری شدت گرفته است.

بازتاب اعتراض‌ ایرانیان به افزایش نرخ بنزین در جهان عربرسانه‌های جهان عرب تظاهرات مردمی ایران نسبت به افزایش بهای بنزین را بازتاب دادند. بازتاب تو غرب رو مينويسيد، از سياهى قلب رهبر و دولت دزد قلمتون در ماتحتتون دنباله جوهره؟

دستگیری دو نفر در لهستان به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به مسلماناناین دو نفر قصد داشته‌اند با الهام از آندرس برویک، قاتل نروژی که طرفدار دیدگاههای نئونازی بود و در سال ۲۰۱۱ میلادی ۷۷ نفر را کشت، همچنین برنتون تارانت، عامل تیراندازی در دو مسجد شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند که ۵۰ کشته بر جای گذاشت، به مسلمانان حمله کنند.