صداوسیما, مجلس, اطلاع_رسانی, لباس_کردی, لباس_کوردی

صداوسیما, مجلس

اعتراض نمایندگان کُرد مجلس به رفتار توهین‌آمیز صدا وسیما

18/01/2021 09:02:00 ب.ظ

در پی اظهارنظر مجری صداوسیما در خصوص نوع پوشش میهمان کُرد برنامه و واکنش گسترده نسبت به آن در شبکه‌های اجتماعی، نمایندگان مناطق کُردنشین مجلس طی نامه‌ای به علی خامنه‌ای نسبت به این برخورد اعتراض کردند. جزئیات بیشتر 👇 اطلاع_رسانی لباس_کردی لباس_کوردی

در ایننامهکه روز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ منتشر شده و به امضای بیش از ۱۵ نفر از نمایندگان در آمده، رفتار صداوسیما جمهوری اسلامی و به ویژه «شبکه۲» سیما «ناصواب» و «خلاف امنیت و انسجام ملی» توصیف شده است.این نمایندگان از علی خامنه‌ای خواسته‌اند تا جهت جلوگیری از تکرار پخش برنامه‌های «ضد وحدت» و «توهین‌آمیز» نسبت به اقوام ایرانی در رسانه ملی، دستوراتی صادر کند.

یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است دوازدهمین شب اعتراضات سراسری؛ از شعار «مرگ بر خامنه‌ای» در تهران و کرج تا اختلال جدی اینترنت کمیته بین‌المللی المپیک، سوابق تیرانداز سپاه را بررسی می‌کند

براساس قوانین جمهوری اسلامی، رهبر، رییس سازمان صداوسیما را تعیین می‌کند.در یکی از برنامه‌های شبکه۲ سیما، مجری برنامه به میهمانی که لباس کُردی به تن داشته، ‌گفاه است:«این لباس چوپانی چیست؟»میهمان برنامه توضیح داده که لباس را به عنوان نماد آزادی از چنگال ظلم و بیگانگان پوشیده و یادگار زمان «کاوه آهنگر» و «ضحاک مار به دوش» است.

این سوال مجری، واکنش بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشته  است و آن‌ها با هشتگ «#لباس_کوردی»، نسبت به این موضوع اعتراض کرده‌اند.هم‌چنین در اقدامی هماهنگ، مجریان شبکه تلویزیونی «ایران‌اینترنشنال» نیز در واکنش، برای اجرای برنامه‌های این شبکه، لباس کُردی به تن کرده‌اند. headtopics.com

در واکنش به این برنامه تلویزیونی، «کمال حسینی‌پور»، نماینده سردشت و پیران‌شهر در مجلس گفته است: «کُردها از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین اقوام ایرانی هستند. چرا در رسانه ملی که از بیت‌المال تأمین اعتبار می‌شود، هر روز به اقوام اصیل ایرانی کُرد، لُر، آذری، ترکمن و بلوچ توهین می‌شود؟ چرا اجازه می‌دهید در برنامه‌های صداوسیما به اقوام اصیل ایرانی توهین شود؟»

او هم‌چنین گفته که لباس کُردی، لباس غیرت، شهامت و مردانگی است و نمایندگان کُرد به هیچ فردی اجازه توهین به آن را نمی‌دهند.این نماینده مجلس تاکید کرده است: «لازم است در انتخاب مجریان و میهمانان برنامه‌های صداوسیما دقت کنید و از مردم غیور و انقلابی کُرد معذرت خواهی کنید.»

هم‌چنین در نامه سرگشاده منتشر شده، نمایندگان کُردنشین در موردی دیگر آورده‌‌اند که در برنامه «در انتهای الوند» که در تاریخ ۲۸ آذر۱۳۹۹ منتشر شده، مجری برنامه با اشاره به اتفاقات دهه ۶۰ در کردستان ایران گفته بود: «گوشت خلبان هلی‌کوپتر "کبری" را کُردها کیلویی ۵۰۰ میلیون تومان خریده‌اند.»

ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

اعتراض نمایندگان مجلس به قالیباف به خاطر 'تغییر قانون بودجه' | DW | 24.04.2021جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به قالیباف خواستار پاسخگویی او درباره دستکاری قانون بودجه پس از تصویب آن شدند. نویسندگان نامه می‌گویند جدول‌ها و ردیف‌های بودجه پس از تصویب در مجلس بدون اطلاع نمایندگان تغییر کرده است. . قالیباف نمایندگان مجلس رو به تخمش حساب نمیکنه در مملکتی که جای متهم و شاکی عوض میشه این که چیزی نیست! مجتبی زنگ زده خالیباف، اونم تغییر داده بقیه رو هم به تخمش حساب نکرده! وقتی یک جنایتکار که ده هانفرو تو دانشگاه کشته و دزدی هاش رو همه میدونن میشه رییس مجلس واسه همین کار هاست! نتیجه : بر سر دراین مجلستان من ریدم!!

اعتراض نمایندگان کرد به 'توهین' مجری صدا و سیما به لباس کردی | DW | 18.01.2021'توهین' به لباس کردی در صدا و سیما موجب اعتراض چند نماینده مجلس شد. مجری صدا و سیما در برنامه‌ای لباس کردی را 'لباس چوپانی' نامید. این سخن باعث جنجال و اعتراض در شبکه‌های اجتماعی و در مناطق کردنشین شد. نکته جالب اینه که ظاهرا شما هم لباس کُردی رو نمی‌شناسید! به نظر شما لباس افراد داخل عکس کُردی است؟!! اولا که مجری صداوسیما گوه خورد دوما کسخلا این لباسی که توی عکس گذاشتید لباس کردی نیس Iran Iranian This network should change it's name to 'The Voice & Ugly Face of Khamenei'. Because that is what they are. Most people working there, specially the senior staff, are servants of Khamenei. They present his voice and his ugly face.

اعتراض به یهودستیزی؛ تظاهرات گسترده فرانسه در اعتراض به نتیجه دادگاه قاتل یک زن یهودیaidaghajar Bravo Aïda 👍

اعتراض مجلس به توافق با آژانس؛ ارسال پرونده دولت به قوه قضاییهدر پی توافق دولت ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ادامه نظارت بر برنامه هسته‌ای، نمایندگان مجلس آن را مورد اعتراض قرار داده و به ارسال پرونده خودداری دولت از اجرای قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» به قوه قضاییه رای موافق دادند

نامه به رئیس مجلس در اعتراض به طرح تشکیل سازمان طب اسلامی | DW | 20.03.2021رئیس سازمان نظام پزشکی می‌گوید طرح شماری از نمایندگان مجلس برای ایجاد سازمان طب اسلامی موجب وهن چهره علمی ایران می‌شود. او از رئیس مجلس خواسته 'از آسیب روزافزون شبه علم و روش‌های انحرافی و وهن‌آلود پیشگیری شود'. مطمئن باشید، بزودی با این حرف، رئیس سازمان نظام پزشکی برکنار میشه... چيزي با عنوان طب اسلامي وجود خارجي ندار د در واقع همان طب سنتي و بومي است كه به غلط طب اسلامي گفته ميشود هویت دروغین و تشگیلات و علوم بی منطق جاهلیت تحمیلی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران از ایران ایرانیان حذف کنار گذاشته نشود هیچی در ایران اصلاح شدنی نیست و اصلاحات جاهلانه هم یک به نعل یکی به میخ، جوابگو نیست.