اعتراضات در ایران؛ واکنش جمهوری اسلامی به اظهارات میشل باچله | DW | 25.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهارات کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل را 'اعلامیه سیاسی با ادبیات خصمانه' خواند. خطیب‌زاده موضع آمریکا در قبال اعتراضات ایران را 'مزورانه' ارزیابی کرد و آمریکا را مسئول 'مصائب' مردم دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهارات کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل را"اعلامیه سیاسی با ادبیات خصمانه" خواند. خطیب‌زاده موضع آمریکا در قبال اعتراضات ایران را"مزورانه" ارزیابی کرد و آمریکا را مسئول"مصائب" مردم دانست.

دولت آمریکا اعلام کرده بود که این کشور نحوه برخورد حکومت ایران نسبت به معترضان را تحت نظارت دارد. باید یاد آور شد که در جریان اعتراضات ده شب گذشته در خوزستان و دیگر نقاط ایران چند نفر کشته، عده‌ای مجروح و تعداد نامعلومی بازداشت شده‌اند.خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه‌های جمهوری اسلامی تعداد قربانیان سرکوب اعتراضات اخیر در ایران را چهار نفر اعلام کرده است. جمهوری اسلامی ایران مدعی است که این افراد و از جمله یک مامور پلیس توسط"اغتشاشگران" کشته شده‌اند.

سعید خطیب‌زاده در عین حال رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور را متهم کرد که «وحدت و یکپارچگی مردم بزرگ ایران را هدف گرفته‌اند.» او اظهارات وزارت امور خارجه آمریکا و همچنین میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل را بی اساس خوانده و گفته است که «جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد در امور داخلی‌اش دخالت کند.»خطیب‌زاده بیانیه میشل باچله درباره اعتراضات مردم در خوزستان را"بی‌اعتبار" و"آلوده به اتهامات واهی" اعلام کرد و مدعی شد که این بیانیه «شبیه یک اعلامیه سیاسی با ادبیات خصمانه است.

باید یادآور شد که میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه خود به جمهوری اسلامی ایران توصیه کرده بود به جای شلیک گلوله به معترضان در راستای حل مشکلات کمبود آب اقدام کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بازم که گوه خوری زیادی 💩💩💩

درتاریخ بشرفقط یک‌حکومت معصوم‌وجود داشته که آن هم نظام جمهوری اسلامی است. جمهوری اسلامی نخستین حکومت درجهان است که بعدازپیامبران وامامان،به درجه ای از معصومیت رسیده که درهیچ‌موردی مقصر نبوده وکلادشمنان اداره واجرای تمام امورآنرا ازریزو‌درشت دردست داشته ومقصر کلیه نتایج آن هستند

سخنگوی وزارت خارجه هم مثل رهبرش خامنه‌ای_گوه_خورد مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی نه_به_جمهوری‌_اسلامی No2IR خامنه_ای_کفتار خوزستان_تشنه_است خوزستان_در_خون خوزستان_تنها_نیست اعتصابات_سراسری اعتراضات_سراسری کمپین_۱۴۰۰

نه اینطور نیست

بیشعور اگر امریکا عامل مصایب مردم ایران است، پس ملا علی چکاره است؟ انتصابات برای چیست؟ نکنه فردا بگین جوانان خوزستان از سرکوبگران برای شلیک مستقیم بانها خواهش میکنند؟

خواهر و مادر تو رو گاییدن،آمریکا تو خوزستان سد زده و کارون وزاینده رود وهورالعظیم رو خشکونده؟!!!

خطیب زاده اول باید بفهمد که نوکری بیش برای غرب نیست. 'مصائب' مردم ایران حماقت افرادی به مانند خطیب زاده هاست که با مدرک دکتری در پالان خود موقعیتهای مردم ایران را میسوزانند. khamenei_ir mb_ghalibaf raisi_com Ejei_com IRIMFA AhmadMasoumifar mbachelet

به این بزبره قندی بگید بی شرف غارت و چپاول ملت ایران و ویران کردن محیط زیست و رودخانه ها و دریاچه ها و جنگلها هم مقصرش امریکا است ؟ نه پفیوز بی عرضگی شما در مدیریت است که ۴۳ سال فقط به فکر ویران کردن و غارت بودید نه آبادانی مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه و خامنه‌ای_جنایتکار

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک شهروند کانادایی ایرانی‌تبار اتهامات خود مبنی بر نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران را پذیرفتیک شهروند کانادایی ایرانی‌تبار اتهامات خود مبنی بر نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران را پذیرفت قرار است مجازات آقای جم در روز ۱۴ اکتبر صادر شود. احتمال دارد برای او حداکثر مجازات قانونی پنج سال زندان فدرال و ۲۵۰ هزار دلار جریمه در نظر گرفته شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا احتمال مسدود کردن راه صادرات نفت ایران به چین را بررسی می‌کندعدم اطمینان درباره زمان از سر گیری مذاکرات وین و اینکه آیا ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور جدید ایران حاضر است مذاکرات را از جایی که در ۲۰ ژوئن متوقف شده از سر بگیرد، باعث شده که آمریکا بررسی موضوع تحریم شرکت‌های چینی خریدار نفت ایران را در دستور کار خود قرار دهد. امریکا غلط کرد🍆
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات در ایران؛ تظاهرات در الیگودرز و شاهین‌شهر | DW | 23.07.2021اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان که هفته پیش آغاز شده بود، وارد هشتمین شب شد و در استان‌های دیگر تداوم یافت. تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اعتراضات در الیگودرز لرستان و شاهین‌شهر استان اصفهان بوده‌اند. ملت ایران باید از شب گردیهای خانواده ها در تمامی شهرهای ایران فیلم بگذارند تا این دروغها برملا شود، آنهم که عقلشان نمیرسد. خانواده ها بخاطر گرمای روز، کار روزانه شبها با زن و بچه بیرون میروند. به مانند آلمان نیست که سرشب آبچویی بزنند و در انزوای خود روی مبل تلپ بشوند تا صبح. گلی به گوشه جمال اروپا که چون کبک سر در سینه دارد و بازی شتر دیدی ندیدی را بازی می کند تا فرقه تبهکار جمهوری اسلامی در ایران براحتی کشتار کند چون دی ۹۸ و آبان ۹۶ و وقتی ابها از اسیاب افتاد ژست حقوق بشری بگیرد. براستی این سیاست اروپا فرم جدید فاشیست است ؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

«۸ کشته در جریان اعتراضات ایران»؛ خامنه‌ای: هیچ گله‌ای نمی‌شود از مردم داشتخبرگزاری صدا و سیمای ایران گزارش داد که «یک جوان ۲۰ ساله» پنجشنبه شب در الیگودرز کشته شد. بنا به همین گزارش «دو نوجوان ۱۶ ساله» نیز زخمی شده‌اند. پس چرا مردم بیگناه رو بستید به تیر ویروس کرونا راه حل هایی دارد، اما پدیده کرونا را نمی توان جلویش را گرفت، و فقط می توان به جهت های مثبت سوق داد که شامل رساندن من به خدایی و سلطنت مستقیم در کاخم است. بیعرضه ها دستگاه آب شیرین کن هسته ای بخرید نصب کنید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات در ایران؛ 8 کشته و زخمی در الیگودرز لرستانبه گفته معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان ایران، شب گذشته در جریان اعتراضات در شهرستان الیگودرز یک نفر جان باخته و 7 نفر زخمی شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعتراضات صنفی و کارگری در چندین شهر ایران ادامه دارد♦️ کارگران نیشکر هفت_تپه روز شنبه ۲ مرداد ماه در دوازدهمین روز اعتراضات خود در محوطه این مجتمع با سر دادن شعارهایی مانند «کارگر هفت تپه اتحاد اتحاد» دست به تجمع و راهپیمایی زدند. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »