اعتراضات_پاییز_۹۸, اعتراضات_سراسری

اعتراضات_پاییز_۹۸, اعتراضات_سراسری

اعتراضات آبان؛ گلوله دست راست و کبد بچه ۱۴ ساله من را متلاشی کرد

20.2.2020

«دم پله باشگاه نشسته بود. بچه بود. کاپشن تنش بود. من اول نفهمیدم گلوله خورده است. ناله می‌کرد و آب میخواست. برایش آب گرفتم. گفتم چته؟ میگفت نمی‌دانم چه شد، به مادرم زنگ بزنید.» گزارش شاهد علویShahedAlavi 👇 اخبار_ایران اعتراضات_پاییز_۹۸ اعتراضات_سراسری

امید دانش‌آموز پایه هشتم است. پدر و مادرش هر دو کارگر کارخانه‌ای در شهرک صنعتی «نصیرآباد» هستند و چون غروب‌ها دیر برمی‌گردند، امید که نمی‌خواهد در خانه تنها بماند، هر روز پس از بازگشتن از مدرسه، به خانه خاله‌اش در همان نزدیکی می‌رود. «ماهیه فرجی»، مادر امید می‌گوید او و همسرش هر روز پس از پایان کار، امید را از خانه خواهرش برمی‌دارند و به خانه برمی‌گردند: «شنبه ۲۵ آبان به خاطر شلوغی‌ها، شیفت بعدازظهر مدرسه را زودتر تعطیل کردند. امید هم پس از این‌که از مدرسه برمی‌گردد، به من زنگ زد و اجازه گرفت و مثل هر روز پیاده به طرف خانه خواهرم می‌رود. خیلی نزدیک هستیم؛ ما فلکه اول گلستان زندگی می‌کنیم، خواهرم فلکه دوم. امید در فلکه دوم (م.سعدی) گلستان، نزدیک خانه خواهرم، حوالی ساعت شش غروب تیر می‌خورد و همان‌جا زمین‌گیر می‌شود.»

ماهیه فرجی، مادر امید می‌گوید وقتی به ساندویچی آوازه رسیدند، خون زیادی از امید رفته بود: «ما تو راه خانه بودیم. به خاطر شلوغی‌ها، ما را هم آن روز زود تعطیل کردند و خیلی زود رسیدیم. امید خون‌ریزی داشت. بچه‌ام داشت از دست می‌رفت. از آن‌جا تا بیمارستان امام حسین بهارستان کمتر از پنج دقیقه راه است. خیلی سریع رسیدیم و بلافاصله هم او را از اورژانس به اتاق عمل بردند.»

سه روز از ترخیص کردن امید گذشته بود که حالش رو به وخامت می‌رود و دوباره در همان بیمارستان امام حسین بستری و به صورت اورژانسی عمل می‌شود: «۱۵ آذر دوباره امید را بستری کردیم و عمل لاپاراتومی (ایجاد یک حفره بزرگ در شکم بیمار برای تشخیص بیماری) روی او انجام شد و بعد او را بستری کردند. امید این‌بار هم ۱۳ روز در بیمارستان ماند. البته این‌بار بیمه را قبول کردند.»

خانواده اولی‌زاده اهل شهر «پارس‌آباد» اردبیل هستند و تازه یک‌سال است از سر ناچاری و به امید یافتن کار، به حاشیه تهران مهاجرت کرده‌اند: «همسرم همان اوایل در این کارخانه‌ای که الان کار می‌کنیم، شاغل شد. من هم اوایل مرداد در آن‌جا استخدام شدم. حقوق هر دو ما با هم دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در ماه بود. به زحمت چرخ زندگی می‌چرخید. اما الان آن هم نیست. همسرم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌گیرد و من از روزی که امید این‌طوری شد، سرکار نرفته‌ام. وضع‌مان از آن‌چه بود، بدتر شده است.»

ماهیه فرجی می‌گوید هیچ مادری تا چنین مصیبتی نبیند، نمی‌تواند تصوری از آن‌چه داشته باشد که بر سر او ‌آمده است: «بچه‌های من همه زندگی من هستند. هر بلایی به سر بچه من آمده است، من هزار بار مرده و زنده شده‌ام. بچه‌ام الان نمی‌تواند مدرسه برود. با کمی راه رفتن، نفسش می‌گیرد و هر هفته باید برود بیمارستان ویزیت شود. بچه از درس و مدرسه افتاده است.»ادامه مطلب: ایران وایر

سخنگوی دولت: آمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان به زودی اعلام می‌شود | DW | 19.02.2020سخنگوی دولت گفت آمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ در روزهای آینده اعلام می‌شود. با گذشت سه ماه از این اعتراضات، مقامات ایران از اعلام این آمار طفره می‌روند. پزشکی قانونی گفته شورایعالی امنیت ملی همه اطلاعات را دارد. سرنگونی ابان۹۸ رای_بی_رای الان ازش بپرس چند نفر تو امریکا ایدز دارند که خودشون خبر ندارند الان دقیق بهت میگه به من گفتند اگر رای ندهی اخراجت میکنند.رفتم رای بدم، استامپ بجای آبی، رنگ قرمز توش بود.دلم نیومد انگشتم رو توی خون هموطنانم فرو کنم،برگشتم.فرداش احساس سبکی میکردم.از کاری که نکرده بودم دلم راضی بود.وقتی سرکارم رسیدم فقط انگشت حاج آقا خونین بود،دنبال الکل میگشت که زودتر پاکش کنه.

ربیعی: آمار کشته شدگان حوادث آبان ماه ظرف چند روز آینده اعلام می‌شودکشته_شدگان_آبانماه | سخنگوی دولت گفت: آمار دقیق کشته شدگان حوادث آبان ماه ظرف چند روز آینده از سوی یکی از دستگاه‌های مسئول اعلام خواهد شد. ‌بررسی‌های میدانی و گزارش از دستگاه‌های عمل کننده درخصوص چگونگی فوت و نحوه اقدام، از دستگاه‌های انتظامی اتخاذ شد هواپیمای_اوکراینی | در دولت تصمیم گرفته شد چنانچه در فرایند بررسی، امکان بازخوانی جعبه سیاه در داخل کشور فراهم نشود بازخوانی به طور طبیعی در خارج از ایران انجام خواهد شد.

رونق بازار با آغاز فصل رقص و آواز در کارناوال سائو پائولو برزیلکارناوال و شادپیمایی در سائوپائولوهمه ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به این شهر می‌کشاند.

بعد از انتخابات هم نظارت داریم / تبلیغات ناروا می‌تواند باعث اعلام عدم صحت انتخابات شودسخنگوی شورای نگهبان: بعد از انتخابات هم نظارت داریم تبلیغات ناروا می‌تواند باعث اعلام عدم صحت انتخابات شود شاهرخ خواننده مشهور ایرانی با انتشار این ویدیو نوشته: «رای بی رای، این معرکه جهل و جنون است، هشدار! سر انگشت تو در جوهر خون است، هشدار!» انتخابات_نمایشی رای_بی_رای

در اقدامی غیرمنتظره دادگاه ترکیه متهمان اعتراضات پارک گزی را تبرئه کرددادگاه رسیدگی به اتهامات معترضان میدان تقسیم و اعتراضاتی که در سال ۲۰۱۳ در پارک گزی این میدان روی داد با تبرئه ۹ نفر از آنها خاتمه یافت. دولت این افراد را به تلاش برای براندازی متهم کرده بود اما قاضی مدارک را برای اثبات این اتهامات ناکافی دانست. خبر آزادی فعالان محیط زیستی ایرانی ان شا الله :) در ذهن اکثریت مردم ترکیه این حرامزاده ها محکوم هستند. کسانی که 157 میلیارد دلار به اقتصاد ترکیه صدمه زدند. اینان مردگان مدنی هستند، حال در زندان باشند و یا در خانه. در نزد مردم ترکیه هیچ ارزش و جایگاهی ندارند. عین تصویر برداران صداوسيما جوری عکس گرفته شده انگار جاوی دادگاه این حرامزاده ها چقدر جمع شدند و شادی کردند. چقدر قشنگ دروغ تحویل ملت می دهید. اکثریت مردم ترکیه از حکم صادر شده برای این حرامزاده ها ناراضی هستند.

روسیه برای جلوگیری از شیوع بیماری کوید-۱۹ ورود اتباع چین را به خاک کشورش ممنوع کردتا کنون نزدیک به هزار و ۹۰۰ نفر در سراسر جهان در اثر شیوع بیماری کوید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. ح.ج.ا از این ویروس استقبال میکند،،،ورود چینی هارا آزاد😠😡 احمق کوید ۱۹ چیه .کرونا بفهم کرونا اسمش کروناست نمیتونید با این اسمای جدید کرونا رو کم رنگ کنید کرونا نه کوید. چرا قیمه ها رو می‌ریزی رو ماستا😏 فکر میکنی نمیدونیم چرا تغییر نام میدین؟!جهش ویروس کرونا یا مخفی‌کاری چینی‌ها؟

پیشنهاد وزیر سابق بهداشت برای نجات کشور از بحران کرونا

وزارت خارجه ایالات متحده تشریح کرد: دلایل واقعی تلاش رژیم ایران برای لغو تحریم‌ها

مقامات پیشین جهانی خواستار کاهش تحریم‌ها علیه ایران شدند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: خامنه‌ای پزشکان بدون مرز را از ایران بیرون می‌اندازد و از سپاه پاسداران حمایت می‌کند

نخست وزیر بریتانیا به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد

ترامپ برای نخستین بار اعضای یک گروه سفیدپوست‌پرست را تروریست خواند

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

20 فوريه 2020, پنجشنبه اخبار

اخبار قبلی

کودکان اتباع خارجی؛ نیروی کار ارزان در ادارات فارس

اخبار بعدی

۴ دهه حذف سیستماتیک از دانشگاه؛ تازه‌ترین گزارش مرکز اسناد حقوق بشر از انقلاب فرهنگی