اعتراض به دخالت‌های امنیتی در روند درمانی بهنام محجوبی | DW | 21.02.2021

03/12/1399 01:27:00 ب.ظ

۱۴۲ کنشگر مدنی و مدافع حقوق بشر در رابطه با پرونده پزشکی بهنام محجوبی، درویش زندانی، نامه‌ای به مسئولین نظام پزشکی نوشته‌اند. در این نامه تاکید شده که نظارت بر روند درمانی این زندانی سیاسی باید به خانواده او سپرده شود.

۱۴۲ کنشگر مدنی و مدافع حقوق بشر در رابطه با پرونده پزشکی بهنام محجوبی، درویش زندانی، نامه‌ای به مسئولین نظام پزشکی نوشته‌اند. در این نامه تاکید شده که نظارت بر روند درمانی این زندانی سیاسی باید به خانواده او سپرده شود. ۱۴۲ نفر از کنشگران مدنی و فعالان حقوق بشر این نامه را امضا کرده‌اند. این نامه از جمله امضای افرادی همچون جعفر پناهی، احمد منتظری، نرگس محمدی و عبدالفتاح سلطانی را بر خود دارد.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

نامه خطاب به مصطفی معین، رئيس شورای عالی نظام پزشکی و همچنین خطاب به محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی نوشته شده است. امضاکنندگان این نامه از مسئولان نظام پزشکی ایران درخواست کرده‌اند که مانع از دخالت‌های امنیتی در روند پزشکی بهنام محجوبی شوند.

پس از آنکه وضعیت سلامتی بهنام محجوبی در زندان اوین به خطر افتاد، مسئولان او را به بیمارستان لقمان منتقل کردند. در این نامه آمده است: «همان‌گونه که احتمالا در اخبار خوانده‌اید، درویش گنابادی و زندانی سیاسی بهنام محجوبی به دلیل آنچه که مسمومیت دارویی خوانده شده، مدتی است که در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان لقمان در وضعیتی نامشخص بستری شده است.» headtopics.com

امضاکنندگان این نامه به موانع ایجاد شده از سوی مقامات قضایی ایران برای دسترسی پزشکان مورد اعتماد خانواده این زندانی سیاسی به پرونده پزشکی او اشاره کرده و به برخوردهای امنیتی با روند درمانی او اعتراض کرده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>