اعتصاب رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران | DW | 16.05.2022

26/02/1401 10:55 ب.ظ

شماری از کارگران و رانندگان شاغل و بازنشسته شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه در اعتراض به نادیده گرفتن مصوبه مزد شورای عالی کار و افزایش ۱۰ درصدی حقوق آنها، در مقابل دفتر مرکزی این شرکت تحصن کردند و خواستار استعفای شهردار تهران و مدیر شرکت شدند.

به گزارش شاهدان عینی اعتصاب گسترده رانندگان شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران باعث شلوغی و ترافیک در برخی خیابان‌‌های تهران شده است. گفته‌می‌شود که چند تن از اعتصابیون دستگیر شده‌اند. به گزارش شاهدان عینی، جمعیت نسبتا زیادی در خیابان‌های تهران، به ویژه در خیابان ولیعصر در حال رفت و آمد و به دنبال امکانی برای رسیدن به مقصد بوده‌اند.

یکی از شاهدان عینی به دویچه وله گفت:‌«قیامته، مردم هاج و واجند، چهار راه ولیعصر پر از نیروهای ویژه است، آدم یاد فیلم‌های سینمایی با موضوع حکومت نظامی می‌افته.»

یکی دیگر گفت: «راننده‌های بی آر تی خط ولیعصر اعتصاب کردن، اسنپ و تاکسی هم نیست و مردم مستاصلند».به گفته سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه چند تن از رانندگان و کارگران این شرکت، از جمله وحید فریدونی بازداشت شده‌اند.

این سندیکا در کانال تلگرامی خود نوشت، بازداشت این افراد بعد از حضور شهردار تهران در میان اعتصاب‌کنندگان انجام گرفته است. چند روز پیش، رضا شهابی عضو هیئت مدیره این سندیکا در منزل شخصی خود بازداشت شده بود.۲۶ headtopics.com

افرین به راننده های اتوبوس رانی همیشه پیشرو در اعتراضات

حالا :اینکه 'طبیعی'است، درکشورما... ،در غرب وهمان آلمان مثلا مدرن😂🤣...اعتراضات از'قحطی' و...'ساعتی' شده!چرا یک 'تیتر خوشکل' ازاوضاع درخشان خودتان برای 'تنویر'، افکارعمومی نمی زنید،'وقاحت' محض!

ادامه مطلب:
dw_persian »

رانندگان اتوبوس در تهران اعتصاب کردندگروهی از رانندگان شرکت واحد تهران امروز در اعتراض به عدم افزایش حقوق اعتصاب کردند و دست از کار کشیدند. - خبرگزاری آناتولی حکومت جاهلیت فاشیسم شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران پیشدستانه با ابراهیم رئیسی جاهلانه انقلاب و کودتای خاموش اقتصادی پروپاگاندا راه انداخته تا ایرانیان را از شورش سراسری و تغییر حکومت، منحرف کند!!!....

اعتصاب و تجمع اعتراضی رانندگان اتوبوس در تهرانشمار زیادی از رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در روز دوشنبه دست به اعتصاب و تجمع اعتراضی زده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، رانندگان سامانه ۳ و ۴ «بی آر تی» دست از کار کشیده‌اند و دیگر رانندگان در حال پیوستن به آن‌ها هستند. اعتراضات_سراسری

رانندگان خطوط اتوبوسرانی بی‌آرتی‌ تهران دست به اعتصاب و تجمع زدندرانندگان و کارگران در تجمع روز دوشنبه شعار دادند: «شهردار بی‌لیاقت، استعفاء استعفاء». زاکانی ریده به شهر

هوای تهران آلوده شد- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimهوای تهران آلوده شد در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص ۱۳۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد آلودگی_هوا هوای تهران همیشه آلوده هست فقط بعضی وقتها به دروغ میگن که نیست

سندیکای شرکت واحد خطاب به حکومت: صبر مردم محروم ایران را آزمایش نکنیدسندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران پرونده‌سازی وزارت اطلاعات برای فعالان کارگری و اعضای خود را محکوم کرد و به جمهوری اسلامی هشدار داد که بیش از این صبر و حوصله طبقه کارگر و مردم محروم ایران را آزمایش نکند. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری

عضو اتاق بازرگانی تهران: فرش ایرانی را مقطوع‌النسل کردندعضو اتاق بازرگانی تهران درباره حجم صادرات فعلی فرش_ایران گفت: «با اقدامات غیرکارشناسانه در سالهای اخیر فرش ایرانی را مقطوع النسل کردند و ورود مقدار قابل توجهی ارز به کشور را با این کار بستند. صادرات فرش ایران ۷۰ میلیون دلار شده است.» فرش اقتصاد

روز دوشنبه ۲۶ اریبهشت شماری از کارگران و رانندگان شاغل و بازنشسته شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه در اعتراض به نادیده گرفتن مصوبه مزد شورای عالی کار و افزایش ۱۰ درصدی حقوق آنها، در مقابل دفتر مرکزی این شرکت تحصن کردند و خواستار استعفای شهردار تهران و مدیر شرکت شدند.

به گزارش شاهدان عینی، جمعیت نسبتا زیادی در خیابان‌های تهران، به ویژه در خیابان ولیعصر در حال رفت و آمد و به دنبال امکانی برای رسیدن به مقصد بوده‌اند.

یکی از شاهدان عینی به دویچه وله گفت:‌«قیامته، مردم هاج و واجند، چهار راه ولیعصر پر از نیروهای ویژه است، آدم یاد فیلم‌های سینمایی با موضوع حکومت نظامی می‌افته.»

یکی دیگر گفت: «راننده‌های بی آر تی خط ولیعصر اعتصاب کردن، اسنپ و تاکسی هم نیست و مردم مستاصلند».به گفته سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه چند تن از رانندگان و کارگران این شرکت، از جمله وحید فریدونی بازداشت شده‌اند.

این سندیکا در کانال تلگرامی خود نوشت، بازداشت این افراد بعد از حضور شهردار تهران در میان اعتصاب‌کنندگان انجام گرفته است.

چند روز پیش، رضا شهابی عضو هیئت مدیره این سندیکا در منزل شخصی خود بازداشت شده بود.۲۶

اردیبهشت در بیانیه‌ای ضمن اشاره به تجمعات اعتراضی مشابه از جانب کارگران، معلمان و سایر مزدبگیران و دستگیری شماری از آنان، جمهوری اسلامی را به سرکوب، پرونده‌سازی، بازداشت و پخش اکاذیب علیه فعالان سیاسی و مدنی متهم کرد.

این نهاد صنفی از نهادهای بین‌المللی کارگری خواست که دولت ایران را در نشست آتی سازمان جهانی کار زیر فشار بگذارند.