اعتراضات خوزستان به بی‌آبی؛ واکنش رهبر ایران و آمریکا

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

درحالی که اخبار دریافتی از شبکه‌های اجتماعی حاکی از گسترش این اعتراضات به دیگر مناطق خوزستان و برخی دیگر استان‌ها و همزمان تشدید حضور نیروهای ضدشورش در این استان است، دادستانی خوزستان با انتشار بیانیه‌ای درباره این اعتراضات هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: «به اغتشاشگران، عوامل مزدور بیگانه، منافقین کوردل، تجزیه طلبان و عناصر پلید ضد انقلاب هشدار می‌دهیم که خط قرمز نظام اسلامی حفظ ثبات و امنیت پایدار، اموال بیت المال، عمومی و اموال و کیان مردم شریف استان بوده و با ایجاد هرگونه ناامنی و بی ثباتی و اخلال در نظم عمومی قاطعانه مقابله و با عوامل آن به شدت هرچه تمام تر براساس نص قانون برخورد نموده و دراین راستا از هیج گونه اقدام قانونی مضایقه نخواهد نمود.

علی فرهمندپور، فرماندار وییژه دزفول نیز در گفتگو با خبرگزاری ایرنا اعلام کرد که این اغتشاشات به هیچ وجه ربطی به آب کشاورزی ندارد و افزود: «اغتشاشگران افرادی فرصت طلب هستند که با فراخوان ضدانقلاب وارد صحنه می‌شوند.»واکنش در اینستاگرام علی خامنه‌ای در این روز در صفحه اینستاگرام منتسب به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران بخشی از سخنان او که گفته می‌شود در سال ۱۳۹۵ بیان کرده است، بازنشر شد.

در این پیام آمده است: «رهبر انقلاب: مسئولان وظیفه دارند به مشکلات خوزستان رسیدگی کنند و اگر کسی به فکر مردم باشد، نمی‌تواند در مقابل مسائل دشوار خوزستان راحت بماند و این وظیفه‌ی قطعی، فوری و همیشگی حکومت‌هاست که به فکر مردم باشند.»این پیام در حالی منتشر می‌شود که در جریان این اعتراضات، بارها شعارهایی علیه او سر داده شده است.

روز چهارشنبه همچنین استاندار خوزستان با فرمانده سپاه ولیعصر و جمعی ازشیوخ و بزرگان عشایر عرب استان دیدار کرد. به نوشته ایرنا او از شیوخ و بزرگان منطقه خواست تا «جوانترها را به خویشتن داری، کنار گذاشتن احساسات کاذب و پرهیز از دنباله روی و افتادن در مسیر نقشه‌های شوم دشمنان نصیحت و ارشاد نمایند».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمایت چهار تشکل صنفی کارگران و معلمان از اعتراض به بی‌آبی مردم در خوزستانبازهم مزخرف گویی بیهوده... اولا چند تا نادان آشوبگر که نشدند مردم خوزستان و بعدش چند تا تشکل صنفی... شما رسانه های مزدور فارسی زبان تا کجا بیشرافتی رو پیش میبرید،،، شماها مثالهای گلاسیک از حرامزاده هستید 🤮🤮🤮🤮🤮🤮
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض انجمن‌های سینمایی ایران به فرماندهی پادگانی شبکه نمایش خانگی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پاسخ به اعتراض کارگران نانوا: نان گران شد اما دستمزدها ثابت ماند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ششمین شب اعتراضات خوزستان؛ 3 کشته در ایذه و سرکوب شدید تظاهرات مسالمت‌آمیزدر ششمین شب اعتراضات خوزستان که به دلیل بحران بی‌سابقه بی‌آبی آغاز شد نیروهای امنیتی، سپاه و بسیج همچنان برخورد خشونت‌آمیز خود را ادامه داده و در نتیجه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

چندین تشکل صنفی ایران از اعتراضات خوزستان حمایت کردنددر ششمین روز از اعتراضات گسترده در شهرهای خوزستان به بی‌آبی و سیاست‌های انتقال آب، گروه‌های صنفی با انتشار بیانیه‌های جداگانه، همدردی و نارضایتی خود را از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات گسترده به بی‌آبی در خوزستان برای پنجمین شب پیاپی ادامه یافتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خوزستان خوزستان ، اهواز ، سیستان ، کردستان و دیگر استانهایی که حق مردمشان به جیب تهران سرازیر میشه باید بگیرن... در غیر اینصورت مردمشان سرکوب خواهند شد و گردن دشمنانشان کلفت تر و زبانشان درازتر خواهد شد خوزستان در محنت . نظام درغارت. مردم در غفلت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »