اعتراف عمرالبشیر به گرفتن۹۰ میلیون دلار از عربستان سعودی | DW | 19.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 7 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 6%
  • Publisher: 63%

عمر البشیر رئیس جمهوری سابق سودان در اولین جلسه محاکمه خود اعتراف کرده که ۹۰ میلیون دلار از عربستان سعودی و یک میلیون دلار از امارات متحده عربی دریافت کرده است. مقامات عربستان و امارات واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

خبرگزاری آلمان روز دوشنبه ۱۹ اوت (۲۸ مرداد) از خارطوم پایتخت سودان گزارش داد که نخستین جلسه محاکمه عمر البشیر دیکتاتور ۷۵ ساله سودان که به"فساد مالی" و"مالکیت ارز خارجی" متهم است برگزار شده است.یکی از بازپرسان این پرونده در دادگاه گفت که البشیر اعتراف کرده که از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی ۲۵ میلیون دلار و از عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق این کشور ۶۵ میلیون دلار دریافت کرده است. این مبلغ گویا کمک‌های نقدی مقامات عربستان سعودی به کشور سودان بوده است.

بازپرسان پرونده البشیر در ماه آوریل اعلام کرده بودند که در بازرسی اقامتگاه حاکم سابق سودان هفت میلیون دلار پول نقد پیدا کرده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محاکمه عمرالبشیر به اتهام فساد و دریافت میلیون‌ها دلار از بن سلماندادگاهی که رسیدگی به اتهامات رئیس جمهوری مخلوع سودان را آغاز کرده همچنین قرار است اتهام های دیگری که پیشتر بر ضد وی مطرح شده از جمله «تحریک به سرکوبی، دست داشتن در قتل تظاهرکنندگان و نیز پول شویی و تامین مالی تروریسم» را نیز مورد بررسی قرار دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قیمت نفت می‌تواند به خاطر خودروهای برقی به بشکه‌ای ۱۰ دلار برسد | DW | 19.08.2019بر اساس یک پژوهش، اگر خودروهای برقی بتوانند در رقابت با موتورهای بنزینی و دیزلی برای خود جا باز کرده و فراگیر شوند، قیمت نفت می‌تواند در درازمدت به حدود بشکه‌ای ۱۰ دلار سقوط کند. این امر البته تازه از سال ۲۰۲۵ متصور است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هر ۱۰ «بوگاتی» جدید ۹ میلیون دلاری فروش رفت🔺هر ۱۰ «بوگاتی» جدید ۹ میلیون دلاری فروش رفت ⚡️شرکت خودروسازی « بوگاتی» از جدید ترین اتوموبیل خود رونمایی کرد. بوگاتی «سِنتودیه‌چی» ( Centodieci ) که تولید محدود شده و تنها ۱۰ مدل این خودرو به بازار ارائه می شود، ۹ میلیون دلار ارزش دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بوگاتی با سوپرکار ۹ میلیون دلاری آمداین هفته در جهان خودرو: سوپرکار جدید ۹ میلیون دلاری بوگاتی، معرفی شاسی‌بلند روباز فولکس‌واگن، قمار هیوندای در بازار ماشین‌های کوچک و معرفی محصولات این کارخانه در نمایشگاه خودروی فرانکفورت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

قیمت نفت برنت به 59,44 دلار رسیدهر بشکه نفت خام برنت در معاملات صبح امروز در بازارهای جهانی با قیمت 59,44 دلار داد و ستد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اگر به سرعت تدبیری اندیشیده نشود، چند میلیون نفر دیگر حاشیه‌نشین می‌شوندعضو مجمع تشخیص نظام در نامه ای خطاب به سران کشور با بیان اینکه با پدیده کاهش فاحش اعتماد عمومی نسبت به مسئولان روبرو هستیم، نسبت به افزایش تعداد حاشیه نشینان هشدار جدید داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »