اعتراضات جلیقه‌زردها در فرانسه دوباره از سر گرفته شد

22/06/1399 06:56 ب.ظ

جلیقه‌زردها در فرانسه پس از چهار ماه دوباره اعتراضات خود علیه دولت ماکرون را از سر گرفتند. - خبرگزاری آناتولی

جلیقه‌زردها در فرانسه پس از چهار ماه دوباره اعتراضات خود علیه دولت ماکرون را از سر گرفتند. - خبرگزاری آناتولی اعتراضات جلیقه‌زردها در فرانسه امروز پس از چهار ماه دوباره آغاز شد. صدها معترض جلیقه زرد در میدان واگرام پاریس تجمع کرده و شعارهایی علیه امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور و دولت فرانسه سر دادند.

میان معترضان و نیروهای امنیتی در میدان واگرام و خیابان‌های اطراف این میدان زد و خوردهایی صورت گرفت. معترضان به سمت نیروهای امنیتی موادی پرتاب و نیروهای امنیتی نیز با گاز فلفل با معترضان برخورد کردند.

معترضان چند دستگاه روروک برقی را به آتش کشیدند. گروهی دیگر از معترضان نیز در میدان بورس تظاهرات کردند. اداره پلیس پاریس از دستگیری 154 نفر در اعترضات امروز در این شهر خبر داد. نیروهای امنیتی با توجه به احتمال تجمع جلیقه زردها در خیابان شانزلیزه، تدابیر امنیتی در این منطقه را افزایش دادند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

آژیر خطر پس از ۳۰ سال در سراسر آلمان به صدا در آمدبرای اولین بار از زمان اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۱، مقامات این کشور اقدام به برگزاری یک رزمایش سراسری برای آمادگی حوادث غیرمترقبه کردند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا مى گويد پروتکل غربالگری مسافران بین‌المللی از جمله از ایران را در دوران‌ کرونا تغییر خواهد دادمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا مى گويد پروتکل غربالگری مسافران بین‌المللی از جمله از ایران را در دوران‌ کرونا تغییر خواهد داد

تظاهرات مردم ادلب در حمایت از ترکیهمردم ادلب سوریه با برگزاری تجمع اعتراضی٬ حملات تروریستی فزاینده علیه نیروهای مسلح ترکیه در ادلب را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه آمریکا: در نوزدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر، ما طلایه‌دار دوران جدیدی از صلح شدیم🔺وزیر خارجه آمریکا: در نوزدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر، ما طلایه‌دار دوران جدیدی از صلح شدیم مایک پمئو در بیانیه‌ای نوشت: «در کمتر از یک ماه، تحت رهبری پرزیدنت ترامپ، ما یک توافق تاریخی دیگر داریم، این بار بین اسرائیل و پادشاهی بحرین.»

آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد - BBC News فارسیبه گفته مقامات رسمی بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان ایالت اورگن در آمریکا در حال فرار از آتش‌سوزی مهلکی هستند که سراسر شمال غربی اقیانوس آرام را فرا گرفته است.

وجود بیش از ۷۰ هزار کودک کار در کشورمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره آمار کودکان کار ضمن تصریح بر اینکه مسئله کودکان کار جزو مسائل اجتماعی پنهان محسوب می‌شوند، گفت: طی مطالعاتی که با دانشگاه علوم بهزیستی انجام شد، حدوداً ۷۰ هزار کودک خیابانی در کشور داریم.

جلیقه‌زردها در فرانسه پس از چهار ماه دوباره اعتراضات خود علیه دولت ماکرون را از سر گرفتند.پاریس/ یوسف اوزجان/ خبرگزاری آناتولی

اعتراضات جلیقه‌زردها در فرانسه امروز پس از چهار ماه دوباره آغاز شد. صدها معترض جلیقه زرد در میدان واگرام پاریس تجمع کرده و شعارهایی علیه امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور و دولت فرانسه سر دادند.

میان معترضان و نیروهای امنیتی در میدان واگرام و خیابان‌های اطراف این میدان زد و خوردهایی صورت گرفت. معترضان به سمت نیروهای امنیتی موادی پرتاب و نیروهای امنیتی نیز با گاز فلفل با معترضان برخورد کردند.

معترضان چند دستگاه روروک برقی را به آتش کشیدند. گروهی دیگر از معترضان نیز در میدان بورس تظاهرات کردند.

اداره پلیس پاریس از دستگیری 154 نفر در اعترضات امروز در این شهر خبر داد. نیروهای امنیتی با توجه به احتمال تجمع جلیقه زردها در خیابان شانزلیزه، تدابیر امنیتی در این منطقه را افزایش دادند.

ایستگاه‌های مترو در پاریس به دلیل تظاهرات جلیقه زردها تا 30 سپتامبر تعطیل هستند. جلیقه زردها در شهرهای استراسبورگ، لیون، بوردو و تولوز نیز تظاهرات کردند.