اعتراض کُردها به همکاری حزب دموکراتیک خلق‌ها با پ.ک.ک

05/09/2019 09:38:00 ب.ظ

اعتراض کُردها به همکاری حزب دموکراتیک خلق‌ها با پ.ک.ک

پ.ک.ک, حزب دموکراتیک خلق‌ها

اعتراض کُردها به همکاری حزب دموکراتیک خلق‌ها با پ.ک.ک

اعتراض خانواده‌های کرد در استان دیاربکر ترکیه به همکاری حزب دموکراتیک خلق‌ها با گروه تروریستی پ.ک.ک در ربودن فرزندان‌شان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

05.09.2019دیاربکر/ حسن ناملی/ خبرگزاری آناتولیتجمع اعتراض‌آمیز خانواده‌هایی که فرزندان‌شان از طریق همکاری حزب دموکراتیک خلق‌ها با گروه تروریستی پ.ک.ک ربوده و به قندیل در شمال عراق منتقل شده‌اند، استان دیاربکر ترکیه ادامه دارد.در همین راستا، فوزیه چتین‌کایا، رمزیه آک‌کویون و عایشه گل بیچر دو روز پیش تجمع اعتراض آمیز خود را مقابل ساختمان حزب مذکور آغاز کردند.

دیروز و امروز نیز جلیل بگداش سعدیه اوزبِی از ملطیه و سونگل آلتینتاش، امینه کایا و رحیمه اویماز به ترتیب از غازی‌عینتاب، ماردین و مرسین به آنها پیوسته و جهت نجات فرزندان خود از دست پ.ک.ک در این تجمع شرکت کردند.امینه کایا در گفتگو با خبرنگاران به زبان کُردی تصریح کرد:

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اعتراض خانواده‌ها به همکاری حزب دموکراتیک خلق‌ها با پ.ک.ک در ربوده شدن فرزندانشان

اعتراض نماینده سازمان ملل به دخالت دیگر کشورها در لیبینماینده ویژه سازمان ملل در امور لیبی، به حمایت برخی دولت‌ها از طرف‌های درگیر در این کشور اعتراض کرد. - خبرگزاری آناتولی

اعتراض به کشته شدن چهار برادر در عملیات نیروهای امنیتی در ننگرهارمنابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند که در نتیجه عملیات نیروهای قطعه ۲ در حوزه چهارم امنیتی شهر جلال آباد مرکز این ولایت ۴ نفر از اعضای یک خانواده کشته شده‌اند. قطعه ۰۲ امنیتی اما گفته در این عملیات ۵ تن از افراد گروه داعش کشته شده‌اند. این رویداد واکنش گسترده مردم شهر جلال ‌آباد را در پی داشته است.

اعتراض کارگران کنتورسازی قزوین به عدم پرداخت حقوق

اسرائیل: حزب الله تجهیزات یک سایت تولید موشک «نقطه زن» را به مناطق غیرنظامی منتقل می‌کندحساب توئیتر فارسی ارتش اسرائیل در توئیت جدیدی یک تصویر هوایی از یک سایت تولید موشک های «نقطه زن» حزب الله لبنان را منتشر کرده و گفته است که این سایت با سازماندهی ایران و حزب الله ساخته شده و تجهیزات آ

به برخی خدمه کشتی انگلیسی توقیف شده اجازه بازگشت به کشورشان داده شدسخنگوی وزارت خارجه: *به برخی خدمه کشتی انگلیسی توقیف شده اجازه بازگشت به کشورشان داده شد *با خدمه کشتی و ناخدای کشتی مشکلی نداریم *این کشتی تخلفاتی انجام داده است طبیعی است وقتی کشتی متوقف می‌شود، خدمه کشتی هم متوقف شوند

اعتراض خانواده‌های کرد در استان دیاربکر ترکیه به همکاری حزب دموکراتیک خلق‌ها با گروه تروریستی پ.تجمع اعتراض آمیز چندین خانواده‌ در ترکیه به ربوده شدن فرزندانشان توسط حزب دموکراتیک خلق‌ها جهت الحاق به گروه تروریستی پ.نماینده ویژه سازمان ملل در امور لیبی، به حمایت برخی دولت‌ها از طرف‌های درگیر در این کشور اعتراض کرد.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید منابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند که در نتیجه عملیات نیروهای"قطعه ۰۲" در حوزه چهارم امنیتی شهر جلال آباد مرکز این ولایت ۴ نفر از اعضای یک خانواده کشته شده‌اند.

ک.ک در ربودن فرزندان‌شان ادامه دارد.ک مقابل ساختمان این حزب در دیاربکر ادامه دارد. 05.2019 سازمان ملل/خبرگزاری آناتولی غسان سلامه، نماینده ویژه سازمان ملل در امور لیبی با ارائه گزارشی به شورای امنیت اظهار داشت: ورود سلاح و مهمات از خارج، آتش جنگ در این کشور را شعله‌ورتر می‌کند.09.ک.2019 دیاربکر/ حسن ناملی/ خبرگزاری آناتولی تجمع اعتراض‌آمیز خانواده‌هایی که فرزندان‌شان از طریق همکاری حزب دموکراتیک خلق‌ها با گروه تروریستی پ. ده‌ها نفر در اعتراض به این رویداد، اجساد قربانیان را در مقابل اداره ولایت ننگرهار انتقال داده و خواهان دستگیری عاملین این رویداد شده‌اند.

ک. در این راستا فوزیه چتین کایا، رمزیه آک‌کویون و عایشه گل بیچر که دیروز اعتراض خود را اعلام و مقابل ساختمان این حزب تجمع کردند امروز نیز به این محل آمدند. حضور هزاران شبه نظامی مزدور در لیبی باعث نگرانی است.ک ربوده و به قندیل در شمال عراق منتقل شده‌اند، استان دیاربکر ترکیه ادامه دارد. در همین راستا، فوزیه چتین‌کایا، رمزیه آک‌کویون و عایشه گل بیچر دو روز پیش تجمع اعتراض آمیز خود را مقابل ساختمان حزب مذکور آغاز کردند. به کانال فارسی خبرگزاری آناتولی  در تلگرام بپیوندید عایشه بوزکورت، یکی از نزدیکان س. دیروز و امروز نیز جلیل بگداش سعدیه اوزبِی از ملطیه و سونگل آلتینتاش، امینه کایا و رحیمه اویماز به ترتیب از غازی‌عینتاب، ماردین و مرسین به آنها پیوسته و جهت نجات فرزندان خود از دست پ. فائز السراج، رئیس شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده، پس از تحرکات نظامی نیروهای ژنرال خلیفه حفتر به سوی طرابلس، حالت آماده باش اعلام کرد.ک. نمی خواهیم که مادران دیگر نیز داغدار شوند. او از عملکرد آمریکا در افغانستان با لحن تند انتقاد کرده و گفت: تا زمانیکه آمریکا در افغانستان باشد، خونریزی ادامه خواهد داشت.

ک در این تجمع شرکت کردند. امینه کایا در گفتگو با خبرنگاران به زبان کُردی تصریح کرد: «اینها مسلمان نیستند. او ضمن دعوت از خانواده های دیگر جهت سکوت نکردن در قبال این موضوع، افزود: از فرزندان خود حمایت لازم را داشته باشید که ابزار دست دیگران نشوند. اگر مسلمان بودند، پسرم را نربوده و ما را پریشان نمی‌کردند. دل ما را سوزاندند. پسر عموی من عضو شاخه جوانان این حزب بود. خدا دلشان را بسوزاند.

اینها کُرد نیستند، برای دفاع از حقوق ما تلاش نمی کنند. عمویم نیز بیکار است. حزب دموکراتیک خلق‌ها پسرم را به من برگرداند». این مادر دردناک در ادامه همچنین اظهار داشت: «حزب دموکراتیک خلق‌ها پسرم را ربوده و به آنها (سرکردگان پ. بوزکورت با اشاره به اینکه به پسر عمویش همواره در خصوص شرکت در اعتراضات غیرقانونی حزب دموکراتیک خلق‌ها هشدار می داده است ادامه داد: اینجا همه او را می شناسند، اما اکنون به رویشان نمی آورند.ک.ک) داده است.ک.

فرزندان خودشان در آمریکا تحصیل می‌کنند. چرا آنها را به قندیل نمیفرستند؟ پسران و دختران ما را می ربایند و به قندیل می برند. هاجره آکار با این اقدام خود به الگویی برای مادرانی که فرزندانشان در صف گروه تروریستی پ. اینجا (دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها) قندیل است. اگر پسرم را به من ندهند، اینجا را ویران خواهم کرد.ک قربانی می شوند، تبدیل شد. آنها وجدان، دین و ایمان ندارند.

اینها برای تامین و حفظ منافع آمریکا کار می‌کنند. اینها نه کُرد، بلکه بازیچه‌های آمریکا هستند». رحیمه اویماز که از شهر مرسین به این تجمع پیوسته است نیز گفت:"اگر کمی وجدان و انسانیت دارند به این وضع پایان دهند. مادران چه گناهی دارند؟ خواب از چشم آنها رفته است. به اعتراض ادامه خواهیم داد».

یکی از پدران افراد ربوده‌شده به نام شوکت آلتینتاش نیز اظهار داشت: «ایدئولوژی آنها چیست؟چطور می خواهند مرا قانع کنند؟ تا پسرم برنگردد اینجا را ترک نخواهم کرد". برخی جوانان دیاربکر نیز بین این خوانواده‌های مظلوم غذا توزیع کردند. گفتنی است خانمی به نام هاجره آکار در تاریخ 22 اوت با تحصن مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در دیاربکر، توانست محمد پسرش را از دست گروه تروریستی پ.ک.ک نجات دهد.

او با این اقدام، الگوی مادرانی که فرزندان‌شان قربانی گروه تروریستی پ.ک.ک قربانی می‌شوند، شده است. .