اعتراضات اصفهان؛ تایید دستگیری ۶۷ نفر از سوی پلیس - BBC News فارسی

06/09/1400 07:18 ب.ظ

حسن کرمی، فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی اصفهان تایید کرده است که تا امروز ۶۷ نفر در جریان ناآرامی‌های روز گذشته این شهر دستگیر شده‌اند. پیشتر، 'سازمان حقوق بشر ایران' گفت در اعتراض‌های روز جمعه در اصفهان بیش از ۱۲۰ نفر بازداشت شدند.

فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی اصفهان تایید کرده است که تا امروز ۶۷ نفر در جریان ناآرامی‌های روز گذشته این شهر دستگیر شده‌اند. سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم گفته است که 'هیچ مورد فوتی در حوادث روز گذشته شهر اصفهان گزارش نشده است'. او وضعیت دو مصدوم این حادثه را 'وخیم' خواند و گفت که در بخش آی‌سی‌یو بستری هستند. وی به خبرگزاری فارس گفته است که این افراد توسط "عوامل اطلاعاتی نامحسوس یگان ویژه با مستندسازی و طبق روال قانونی" دستگیر شده و جزو "عوامل و محرکین اصلی" بوده‌اند.

پیشتر، "سازمان حقوق بشر ایران" گفت در اعتراض‌های روز جمعه در اصفهان بیش از ۱۲۰ نفر بازداشت شدند.

فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی اصفهان، اعتراضات دیروز مردم را وابسته به "معاندین، سلطنت طلب ها و منافقین" دانست و تعداد معترضان را حدود ۲ تا ۳ هزار نفر اعلام کرد. در همین حال نورالدین سلطانیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به خبرگزاری ایرنا گفته است که "هیچ مورد فوتی در حوادث روز گذشته (پنجم آذر)شهر اصفهان گزارش نشده است".

به گفته وی در حوادث دیروز "تعدادی از هموطنان، همشهریان و پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی" مجروح شده بودند و " بیشتر مصدومان ۱۸ تا ۵۵ ساله هستند و در بین آنها تعدادی هم زن مشاهده می‌شوند". وی بدون اعلام نام یا جنسیت تایید کرد که حال ۲ نفر از مصدومان "وخیم" است و از بستری بودن آنها از بخش آی سی‌یو خبر داد.Irnaسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تایید کرد که دو نفر از مجروحان اعتراضات دیروز در بخش آی‌سی‌یو بستری هستند headtopics.com

خوب کردن...

ادامه مطلب:
bbcpersian »

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: حال دو نفر از مجروحان اعتراضات وخیم است

ادامه ناآرامی‌های اصفهان در پی «ورشکستگی آبی»؛ نیروی انتظامی بازداشت ۶۷ نفر را تایید کردگروه «نت‌بلاکس» که سطح دسترسی به اینترنت را رصد می‌کند از ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت در بخش‌هایی از ایران خبر داد. سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید «بیش از ۱۲۰ نفر» به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده‌اند. ور شکستگی آبی؟؟؟؟؟ جل الخالق جملات جدیدی وارد فرهنگ زبان شده . اهای یورو نیوز اعتراضات برپایه کم ابی اغازشدومردم شعارمرگ برخامنه ای ورضاشاه روحت شاد دادند.ازحکومت ایران میترسیدواقعیات رابنویسید

بازداشت ۱۲۰ معترض و احتمال کشته شدن ۳ نفر در جمعه خونین اصفهان

واکسیناسیون در اروپا جلوی مرگ نیم میلیون نفر را گرفته است | DW | 26.11.2021بر پایه برآورد سازمان بهداشت جهانی واکسیناسیون برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ مانع مرگ صدها هزار نفر شده است. مدیر منطقه‌ای این سازمان در اروپا واکسن کرونا را 'معجزه علم مدرن' می‌خواند.

ناآرامی‌های اصفهان در پی «ورشکستگی آبی»؛ بازداشت معترضان و اختلال در اینترنتگروه «نت‌بلاکس» که سطح دسترسی به اینترنت را رصد می‌کند از ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت در بخش‌هایی از ایران خبر داد. سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید «بیش از ۱۲۰ نفر» به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده‌اند. خیلی بیشرفی بازداشت معترضان همین ؟ اونهمه ادمو که زدن لت و پار کردن و کشتن اونا چی ؟

بحران آب در ایران؛ شلیک گاز اشک‌آور به معترضان در اصفهاننه دیگه اخبار رو کامل گزارش بدید صدای گلوله در تمام زاینده_رود میاد

۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۷ نوامبر ۲۰۲۱، ۰۵:۴۳ GMTمنبع تصویر،حسن کرمی، فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی اصفهان تایید کرده است که تا امروز ۶۷ نفر در جریان ناآرامی‌های روز گذشته این شهر دستگیر شده‌اند.

وی به خبرگزاری فارس گفته است که این افراد توسط "عوامل اطلاعاتی نامحسوس یگان ویژه با مستندسازی و طبق روال قانونی" دستگیر شده و جزو "عوامل و محرکین اصلی" بوده‌اند.

پیشتر، "سازمان حقوق بشر ایران" گفت در اعتراض‌های روز جمعه در اصفهان بیش از ۱۲۰ نفر بازداشت شدند.

فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی اصفهان، اعتراضات دیروز مردم را وابسته به "معاندین، سلطنت طلب ها و منافقین" دانست و تعداد معترضان را حدود ۲ تا ۳ هزار نفر اعلام کرد.

در همین حال نورالدین سلطانیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به خبرگزاری ایرنا گفته است که "هیچ مورد فوتی در حوادث روز گذشته (پنجم آذر)شهر اصفهان گزارش نشده است".

به گفته وی در حوادث دیروز "تعدادی از هموطنان، همشهریان و پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی" مجروح شده بودند و " بیشتر مصدومان ۱۸ تا ۵۵ ساله هستند و در بین آنها تعدادی هم زن مشاهده می‌شوند".

وی بدون اعلام نام یا جنسیت تایید کرد که حال ۲ نفر از مصدومان "وخیم" است و از بستری بودن آنها از بخش آی سی‌یو خبر داد.Irnaسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تایید کرد که دو نفر از مجروحان اعتراضات دیروز در بخش آی‌سی‌یو بستری هستند

آقای سلطانیان گفت که آمار دقیق مصدومان را در روزهای آینده اعلام خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در مصاحبه شبکه خبر ایران تائید کرد در جریان اعتراض‌ها به کم‌آبی و انتقال آب، بازداشت‌هایی صورت گرفته است.

محمدرضا میرحیدری، فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان از ذکر آمار دقیق بازداشت شدگان خودداری کرد ولی گفت نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و دستگاه قضایی آمار بازداشت شدگان را اعلام خواهند کرد.

"سازمان حقوق بشر ایران" می‌گوید در اعتراض‌های روز جمعه در اصفهان بیش از ۱۲۰ نفر بازداشت شده‌اند.

در همین حال وزارت امور خارجه آمریکا گفته است اعتراض‌ها در ایران را دنبال می‌کند. یک سخنگوی این وزارتخانه به بخش فارسی صدای آمریکا گفته است مردم ایران حق دارند "آزادانه سرخوردگی خود را ابراز کنند و از دولت پاسخ بخواهند."

روز جمعه گزارش شد خدمات اینترنت اپراتورهای تلفن همراه؛ همراه اول، ایرانسل و رایتل در اصفهان قطع شد و فقط اینترنت‌ خانگی وصل بود. نت‌بلاکس که در مورد قطعی اینترنت در کشورها گزارش می‌دهد اختلال و قطعی اینترنت در برخی مناطق در ایران را تائید کرد.