اعتراض سازمان ملل به خشونت اسرائیل علیه خبرنگاران در غزه

18/06/1398 08:36:00 ب.ظ

Bayram Altuğ,Zeynep Akman | Geneve ژنو/ بایرام آلتوغ/ خبرگزاری آناتولی میشل باشله، کمیسر عالی سازمان ملل در افتتاحیه چهل و دومین نشست شورای حقوق بشر گزارش خود درباره اراضی اشغالی فلسطین و وضعیت انسانی در غزه را ارائه کرد.

وی در این مراسم در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو اعلام کرد: «نظامیان اسرائیل طی 6 ماه گذشته تنها در نوار غزه 30 خبرنگار را مجروح کرده‌اند. شورای حقوق بشر در تاریخ 22 مارس سال جاری پیش‌نویس قطعنامه‌ علیه اسرائیل را تصویب کرد.

باشله با یادآوری اینکه مردم فلسطین تظاهرات‌های «بازگشت بزرگ» خود را در تاریخ 30 مارس سال 2018 در نوار غزه آغاز کرده‌اند، اظهار داشت: «نظامیان اسرائیل نیز با گاز اشک‌آور، تجیزات نظامی و ماشین‌ آب‌پاش مقابله کردند. از 22 مارس سال جاری تا کنون 13 فلسطینی از جمله پنج کودک کشته شدند. headtopics.com

هفته گذشته نیز دو پسربچه توسط اسرائیل کشته شدند. از ماه مارس سال جاری تاکنون نیز صد‌ها امدادگر و غیره آسیب دیده اند. از آغاز این تظاهرات نیز 189 فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل کشته شده‌اند. مصدومیت 263 کودک با تجهیزات نظامی نیز برای آنها باعث نگرانی بزرگی شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

کوله‌های آبی مقابل سازمان ملل، یادمانی از مرگ و میر کودکان در جنگ‌۳۷۵۸ کوله‌پشتی مدرسه توسط صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف برای نشان دادن عمق فاجعه مرگ و میر کودکان در اثر جنگ‌ها و درگیری‌ها در مقابل مقر سازمان ملل متحد در نیویورک چیده شده است. این چیدمان تلنگری است برای افکار عمومی و نمادی است از آنچه جنگ‌‌ بر سر کودکان جهان آورده است.

سازمان ملل: کشتار و شکنجه در ونزوئلا ادامه داردکمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ماه ژوئیه با انتشار جزئیاتی از شواهد بدست آمده از جوخه های مرگ که هدایت آنرا نیروهای ویژه امنیتی در ونزوئلا موسوم به FAES بر عهده دارند با استناد به گزارش یک دیده بان غیر دولتی قربانیان خشونت ها در این کشور از ۵۷ مورد جدید اعدام غیر قانونی خبر داده بود.

اعتراض جمعی از فعالان رسانه‌ای نسبت به صدور احکام قضایی علیه فعالان کارگریجمعی از فعالان رسانه‌ای با انتشار نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی با اعتراض نسبت به احکام صادر شده برای فعالان مدنی و کارگری نوشتند که این احکام «شائبه سرکوب مطالبات کارگران مستضعفی را القا می‌کند که ماه‌ها حقوق عقب‌افتاده دارند».

اعتراض اهل سنت به بازداشت اساتید حوزه

اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد به افزایش ۲۲ درصدی شهریهاعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد به افزایش ۲۲ درصدی شهریه دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد با تشکیل کمپین 'نه به افزایش شهریه علوم پزشکی' نسبت به افزایش ۲۲ درصدی شهریه این رشته‌ها برای سال جاری اعتراض کردند.

سازمان جهانی بهداشت: هر ۴۰ ثانیه یک نفر در جهان بر اثر خودکشی جان می‌بازدآمار سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد که بخش زیادی از خودکشی ها در کشورهایی انجام می گیرد که ساکنان آن درآمد کم و متوسط دارند.