اعتراض به تخریب محیط زیست افغانستان توسط نیروهای خارجی

15/04/1400 03:35:00 ب.ظ

اعتراض به تخریب محیط زیست افغانستان توسط نیروهای خارجی العربيه_فارسى

اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست افغانستان، اعلام کرد که تجهیزات نظامی که توسط نیروهای خارجی قبل از تخلیه‌ پایگاه‌‌های‌‌شان، تخریب می‌شود، به محیط زیست آسیب این اداره، سه‌شنبه 6 ژوئیه (15 سرطان) در بیانیه‌ای، با اشاره به پایگاه «بگرام»، بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در افغانستان نوشت، این نیروها تمامی تجهیزات نظامی و الکترونیکی خود را در این پایگاه منفجر کرده‌اند.

Advertisement بر اساس بیانیه این اداره، مسئولان ولسوالی بگرام، وقوع انفجار شبانه در داخل این پایگاه را تأیید کرده‌ و گفته‌اند که انفجار این تجهیزات در داخل پایگاه بگرام آسیب‌‌های جدی به محیط زیست به‌خصوص هوا، آب و خاک وارد کرده است.

این نهاد تاکید کرد، نیروهای خارجی باید با تمکین به قوانین و کنوانسیون‌‌های بین‌المللی از تخریب و انفجار این تجهیزات در پایگاه‌های‌شان خودداری کنند. اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست افغانستان نوشت که با توجه به مواد کنوانسیون‌های بین‌المللی در مورد قوانین محیط زیستی و انتشار مواد شیمیایی خطرناک، نگرانی‌‌های خود را در نامه‌ رسمی به سفارت آمریکا در کابل، پایگاه نظامی بگرام و دفاتر فرماندهی پولیس (پلیس) و ولایت پروان مطرح کرده است. headtopics.com

همچنان این اداره‌ اعلام کرد که تیم نظارت و تفتیش با ارسال مکتوبی در هماهنگی با دفتر والی (استاندار) پروان و ولسوال بگرام با هدف بررسی چگونگی انتقال و دفع زباله‌های خطرناک عازم این ولسوالی شده، اما به اعضای این تیم اجازه‌ حضور در چند صد متری پایگاه بگرام داده نشده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>