اعتصاب غذای منوچهر بختیاری و انتقال او به سلول انفرادی | DW | 15.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

منوچهر بختیاری در زندان دست به اعتصاب غذا زده و در چهارمین روز این اقدام اعتراضی به یکی از سلول‌های انفرادی زندان کرج منتقل شده است. او پدر پویا بختیاری، جوانی است که در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در ایران کشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، منوچهر بختیاری در چهارمین روز اعتصاب غذای خود در زندان کرج به سلول انفرادی منتقل شد. او پدر پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات وسیعی است که در آبان ۹۸ در ایران در اعتراض به گران شدن بنزین در سراسر ایران به راه افتاد.

منوچهر بختیاری در اعتراض به آنچه او بی‌عدالتی در روند رسیدگی به پرونده خود می‌خواند، اعتصاب کرده است. او اردیبهشت‌ امسال در خانه خود در تهران بازداشت شد. دادگاه انقلاب منوچهر بختیاری را به سه سال و شش ماه حبس، دو سال و شش ماه تبعید و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرد.پدر پویا بختیاری در فروردین سال جاری نیز به خاطر حضور در تجمعی در اصفهان بر سر مزار سردار اسعد بختیاری، یکی از مشروطه خواهان ایران بازداشت شد؛ تجمعی که در آن خانواده برخی از کشته شدگان اعتراضات سال‌های اخیر علیه حکومت ایران و تعدادی از فعالان مدنی شرکت کرده بودند.

پویا بختیاری پسر ۲۷ ساله او در دومین روز از اعتراضات آبان ۹۸ در کرج هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

درود بر غیرت و شرف این خانواده محترم! روح پویا شاد و یادش همیشه گرامی باد! لعنت بر ظالمان

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتصاب شش زندانی در اوین در اعتراض به «قصور آشکار» مسئولان در مرگ بکتاش آبتینشش تن از زندانیان سیاسی محبوس در اوین در اعتراض به قصور مقامات در مرگ بکتاش آبتین، شاعر و فیلمساز زندانی و عدم رسیدگی به مطالبات خود، از روز ۲۲ دی‌ماه دست به اعتصاب کامل زده‌اند. 💥💥💥بحث امشب موتا اختصاص دارد به چرایی شلیک به هواپیمای اوکراینی و همکاری توامان دولت و سپاه روسپیه در این فاجعه. موتا نشان می‌دهد تنها راه پیروزی جنبش براندازی، پاکسازی آن از وجود نحس خائنان، انحراف از شیوه مبارزات احمقانه و جهان‌سومی مسلکونات است.👇
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روسیه: مذاکره در مورد اوکراین به بن‌بست رسیده استوزیر خارجه لهستان گفت اروپا بیش از هر زمانی در سه دهه گذشته با خطر وقوع جنگ روبرو است و روسیه نیز از تماس‌های دیپلماتیک اخیر برای حل تنش اوکراین یک ارزیابی بدبینانه ارائه داد. وزیر خارجه لهستان نگران جهودها و اسرائیل است 😜
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

چه گروهی مسئول حملات نژادپرستانه به پناهجویان در ترکیه است؟ - BBC News فارسیحضور یک گروه کوچک و حاشیه‌ای ترکیه در حملات نژاد‌پرستانه توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. این گروه نژاد‌پرست موسوم به 'اخوت آتامان' پس از گزارش مجموعه‌ای از حملات به مهاجران در ترکیه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. ArrestMohsenRezaei ترکای خر!!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیسی: به برکت جمهوری اسلامی کارهای زیادی در جزیره قشم انجام شده استرئیس جمهور بر ضرورت رفع مشکلات روستای گورزین تاکید کرد. مطمئن باش اگر این انقلاب لعنتی رخ نمیداد قشم و کیش دبی و ابوظبی بودن برای ایران و دنیا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اروپا: توافق در وین امکان‌پذیر است/ از آمریکا می‌خواهیم به توافق بازگرددمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از احتمال حصول توافق با ایران در وین خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دادگاهی در آلمان مقام امنیتی سابق در دولت بشار اسد را به حبس ابد محکوم کردنزدیک به یک سال پس از محکومیت یک مأمور امنیتی سابق دولت سوریه در دادگاهی در آلمان، این دادگاه یک شکنجه‌گر دیگر را به جرم «جنایت علیه بشریت درجنگ داخلی سوریه» به حبس ابد محکوم کرد. 👌👌👌
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »