اعتراض سازمان ملل به نقض هویت و فرهنگ اویغورها توسط چین

19/09/1400 11:39:00 ب.ظ

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد «نقض هویت و فرهنگ» ترک‌های اویغور توسط چین طی سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد «نقض هویت و فرهنگ» ترک‌های اویغور توسط چین طی سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. - خبرگزاری آناتولی 10.12.

2021 ژنو/ خبرگزاری آناتولی روپرت کولویل، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد (OHCHR) در نشست خبری خود در ژنو به مناست 10 دسامبر روز جهانی حقوق بشر گفت که این نهاد گزارشی پیرامون «نقض جدی حقوق بشر در منطقه خودمختار اویغور سینجان چین در هفته‌های آینده» منتشر خواهد کرد.

وی با اشاره به «نقض حقوق بشر در منطقه خودمختار اویغور سینجان» گفت: «ادعاهایی مبنی بر اینکه ترک‌های اویغور و همچنین سایر اقلیت‌های مسلمان به طور غیرقانونی بازداشت، بدرفتاری و مجبور به کار در این منطقه شده‌اند، وجود دارد».

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی مبنی بر اینکه گزارش حاوی ارزیابی تهیه شده با توجه به اطلاعات فعلی در مورد نقض جدی حقوق بشر در منطقه در شرف تکمیل است، اظهار داشت که به زودی ارزیابی خود را قبل از رفتن به منطقه اعلام خواهند کرد. headtopics.com

کولویل گفت: به منطقه خودمختار اویغور سینجان جایی که نقض هویت و فرهنگ ترک‌های اویغور در سال‌های اخیر در دستور کار بوده است، دسترسی نداریم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

بازدید سرزده معاون اول رییس جمهور از بیمارستان لقمان/ تقدیر از خدمات پرستاران توسط دکتر مخبرمعاون اول رییس جمهور از بیمارستان لقمان به صورت سرزده بازدید کرد و با اهدای گل به پرستاران این مرکز درمانی، روز پرستار را به آنان تبریک گفت.

تامین بخشی از برق قندهار افغانستان توسط یک شرکت تُرکیک شرکت ترکیه‌ای، بخشی از برق مورد نیاز شهر قندهار افغانستان را از طریق انرژی خورشیدی تامین می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

دستگیری یک لزبین توسط سپاه پاسداران در ارومیهshayagoldoust سردران رانتی قاچاقچی بلاخره باید جنس شون جور باشه

دادگاه خلق اویغور: چین مرتکب نسل‌کشی شده استدادگاه خلق اویغور: چین مرتکب نسل‌کشی شده است دادگاه خلق اویغور در لندن، پایتخت انگلستان، دولت کمونیست چین را به ارتکاب نسل‌کشی علیه تُرک‌های اویغور و دیگر اقلیت‌های این کشور محکوم کرد.

فهرست جدید تحریم افراد و نهادهای آمریکایی اعلام می‌شوددبیر ستاد حقوق بشر: بزودی فهرست افراد و نهادهای آمریکایی را برای تحریم منتشر می‌کنیم غریب‌آبادی: به زودی فهرست جدیدی از افراد و نهادهای آمریکایی دخیل در نقض جدی حقوق بشر که توسط ایران تحریم می‌شوند، منتشر خواهد شد. آخی طفلیها، چقدر آرزو داشتند بیان ایران و شماها بعنوان جاسوس بگیرین و زندانیشون کنید ، آرزو بدل موندن بیچاره ها عین بچه های دبستانی. یک عده نفهم و مفتخور سالهاست یر این مملکت حکومت میکنند. دست چپ و راست رو از هم نمیتونن تشخیص بدند ممنون ازاطلاع رسانيتون من به اشنايان ساكن امريكااطلاع دادم كه مايحتاج يكسالشون روبخرن وذخيره سازى كنن تاازاثارتحريم ابرقدرتى چون شمالطمه نبينن 🤪

آمریکا: بانک‌های اماراتی کە به تحریم‌ها پایبند نباشند جریمه خواهند شد | DW | 09.12.2021یک هئیت بلندپایه آمریکا هفته آینده به امارات سفر خواهد کرد تا به شرکت‌ها و بانک‌های خصوصی این کشور در مورد نقض تحریم‌های تجاری علیه ایران هشدار دهد.