ترامپ و مودی, دیدار ترامپ از هند, ترامپ در هندوستان

ترامپ و مودی, دیدار ترامپ از هند

اعتراضات در هند دیدار ترامپ را تحت‌ شعاع قرار داد | DW | 25.02.2020

دیدار دو روزه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از هند هم‌زمان شده است با اعتراضاتی که در آن چندین نفر کشته و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند. این اعتراضات اگرچه با دیدار ترامپ از هند اتفاق افتاد اما ارتباطی با آن نداشته است.

25/02/2020 11:19:00 ب.ظ

دیدار دو روزه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از هند هم‌زمان شده است با اعتراضاتی که در آن چندین نفر کشته و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند. این اعتراضات اگرچه با دیدار ترامپ از هند اتفاق افتاد اما ارتباطی با آن نداشته است.

دیدار دو روزه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از هند هم‌زمان شده است با اعتراضاتی که در آن چندین نفر کشته و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند. این اعتراضات اگرچه با دیدار ترامپ از هند اتفاق افتاد اما ارتباطی با آن نداشته است.

ترامپ به شهر احمدآباد در غرب ایالت گجرات، زادگاه نارندرا مودی، نخستوزیر هندوستان سفر کرد سپس رهبران آمریکا و هندوستان به استادیوم کریکت رفتند که به تازگی ساخته شده و بزرگ‌ترین استادیوم در نوع خود در سطح جهان است. او در این استادیوم در حضور ۱۰۰ هزار نفر سخنرانی کرد.

خودکشی یک دانش‌آموز دیگر به دلیل ناتوانی در تهیه گوشی هوشمند؛ نتیجه ۴۰ سال بی‌اعتنایی حکومت به محرومیت مردم هاشم خواستار، فعال مدنی، در آستانه ۷۰ سالگی زندانی است؛ «تنها جرم او: درخواست استعفای خامنه‌ای» مورگان اورتگاس: ما هرگز به توافق هسته‌ای ایران باز نخواهیم گشت

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداستقبال از ترامپ در هند بی‌سابقه بوده و دیدار سه ساعته او از احمدآباد حدود ۱۳ میلیون دلار هزینه داشت. هزینه ساخت یک دیوار برای پنهان کردن محلات فقیرنشین نیز شامل این مبلغ بود. این محلات فقیرنشین در امتداد جاده‌ای قرار داشتند که کاروان خودرو ترامپ از آنجا باید عبور می‌کرد.

اما دیدار ترامپ بی‌حاشیه هم نبود و تحت‌ شعاع اعتراضات گسترده هند قرار گرفت. در اعتراضات دهلی‌نو مغازه‌ها و خودروها دچار حریق شدند و ده‌ها نفر نیز بر اثر پرتاب آجر توسط طرفداران و مخالفان قانون جدید تابعیت که توسط مودی وضع شده بود زخمی شدند.اعتراضات در هند به قانون جدید تابعیت ادامه دارد

این درگیری‌ها واکنشی به قانون جدید تابعیت در هند است که توسط نخست وزیر هند ناراندرا مودی وضع شده است. منتقدین این قانون را تبعیضی علیه مسلمانان می‌دانند. محافل پلیس گفتند كه حداقل هفت نفر در این اعتراضات جان خود را از دست دادند.به گفته مقامات دولت آمریكا دونالد ترامپ در دیدار دو روزه خود در پشت درهای بسته خواستار آزادی مذهبی در هند شد. رئیس جمهور آمریكا افزود اطمینان دارد که آمریکا و هند می‌توانند توافقنامه‌ای را منعقد کنند.

ترامپ: هند پتانسیل باورنکردنی داردترامپ در نخستین روز دیدار از دهلی‌نو گفت هند با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت خود"پتانسیل باورنکردنی" دارد.در طول سفر ترامپ آمریکا سه میلیارد دلار سلاح از جمله ۲۴ فروند بالگرد سی هاوک و هلی‌کوپترهای آپاچی به هند فروخت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبا وجود استقبال گرم از ترامپ اعتراضات به قانون جنجالی تابعیت مودی و ناسیونالیت‌های هندو در ارتباط با  قانون جدید شهروندی ادامه دارد. از آغاز این اعتراضات چند هفته‌ای ۲۵ نفر کشته شده‌اند.مسلمانان بزرگترین اقلیت مذهبی هند هستند و حدود ۱۴ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. قانون بحث برانگیز هندوهای ناسیونالیست برای مهاجران غیرمسلمان امکان می‌دهد به سهولت شهروندی هند را دریافت کنند اما این قانون برای مسلمانان شرایط دریافت شهروندی را دشوار کرده است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

تجربه قدرت در ۱۶ سالگی؛ دختر نوجوان برای یک روز «نخست‌وزیر» فنلاند شد

نخست‌وزیر فنلاند در حالی برای یک روز جایش را به یک دختر نوجوان داد که این کشور از نظر برابری جنسیتی یکی از بهترین جایگاه‌ها را در میان کشورهای جهان دارد.

حالا رفت هند رو بدوشه و به گند بکشه!!!! یا نایاک خود فروخته تیتر هات بوی نگار مرتضوی رو میده عربستان رو خوب دوشید حالا نوبت هنده مردک حقه باز. کاملا ارتباط داشت جناب دویچه!! مردم هند به فروش سلاح و تجهیزات نظامی آمریکا به هند اعتراض داشتند.. مردم هند نظرشون اینه که ترامپ تروریست با این سفر قصد حلب آرای هتدیان مقیم آمریکا رو داره... اگه شما نمی دانید ولی مردم کشور گاندی همه چیز را به خوبی می فهمند جناب خبرگزاری!!

كسخوليا متنتو يبار ديگه بخون هند چرا کرونا نیومده؟ ای وای. چطور ارتباط نداشت؟

اعتراض کمونیست‌های دهلی‌ نو به دیدار دونالد ترامپ از هندتظاهرات در مخالفت با دیدار آقای ترامپ در چند شهر هند از جمله در دهلی، کلکته و حیدرآباد برگزار شد کصخل همه جا هست كمونيستا گوه خوردن با شما فاک کمونیست

پرزیدنت ترامپ در هند از آمادگی آمریکا برای فروش تجهیزات نظامی به هند خبر داد🔺پرزیدنت ترامپ در هند از آمادگی آمریکا برای فروش تجهیزات نظامی به هند خبر داد ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده در هند اعلام کرد که دو کشور در مراحل اولیه دستیابی به «توافق تجاری فوق‌العاده» قرار دارند. تون گاو پرست حروم زاده و ترامپ به هم میان هردو نابودی اسلام رو میخوان امریکا هیچ خاصیتی برای بشریت نداره. همیشه دنبال ایجاد جنگ و فروش سلاح در دنیاست. آمریکا از بین بره مردم با شادی کنار هم زندگی میکنند و همین هم خواهد شد از جبار سینک نمیماسه برات

شستشوی قبور تاج‌محل پس از ۳۰۰ سال و همزمان با ورود ترامپ به هنددو مقبره واقع در بنای تاج محل در هند به مناسبت ورود دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به این کشور شستشو داده شدند. چقدر این گوساله را تحویل میگیرن این دیوث رو ببین این وسط فکر نکنید فقط هند اینطور افراد و سیاستی داره! در ایران کم نداریم ما از این نوع از سیاسیش بگیر تا کارگر ساده

پنج کشته در تظاهرات ضد قانون شهروندی در دهلی همزمان با سفر ترامپ به هنددر جریان تظاهرات معترضان هندی علیه قانون بحث‌برانگیز شهروندی در دهلی در روز دوشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند)، پنج نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۹۰ نفر هم مجروح شدند.

پرزیدنت ترامپ: هند قرارداد خرید سه میلیارد دلاری تجهیزات نظامی از آمریکا را امضا کرد🔺پرزیدنت ترامپ: هند قرارداد خرید سه میلیارد دلاری تجهیزات نظامی از آمریکا را امضا کرد ⚡️دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که دولت هند با خرید سه میلیارد دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی از آمریکا موافقت کرده است. ⛔ با کلی دنک وفنک امده سه میلیارد کاسبه؟ اون وقت دوستان ما سه هزار میلیارد اختلاس می کنند حق خودشون می دونند بدون زحمت. لعنت به تبعیض وبی عدالتی معمولا ترامپ هر کجا بره، به ویژه خاورمیانه و کشورهای همسایه ایران؛ برای ترساندن آنها از ایران؛ دوشیدن کشورها و فروش تسلیحات است. حال آنکه عامل ناامنی و بی ثباتی منطقه آمریکا است برای چپاول منطقه.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا وارد هند شدپرزدیدنت ترامپ در نخستین سفر رسمی خود به هند، روز دوشنبه ۵ اسفند ماه در میان استقبال نخست وزیر هند به شهر احمدآباد وارد شد. پس از ورود رئیس جمهوری آمریکا به به شهر احمدآباد هند، نارندرا مودی نخست وز دارن دعوا میکنن، چرا اینطوری اند این دوتا حالا نندازی بکشیش بدبختمون کنی عنتر پرزیدنت قلبهاکرونانگیره ی وقت ازاین هندی زاده