اعتراض به قانون ممنوعیت سقط جنین در لهستان، جهانی شد

08/08/1399 09:45:00 ب.ظ

سقط جنین در مورد ناهنجاری‌های جنینی در لهستان عملا ممنوع شده و تنها در موارد محدودی از جمله بارداری ناشی از تجاوز جنسی و زنای با محارم یا وجود تهدید برای سلامتی مادر مجاز خواهد بود.

سقط جنین در مورد ناهنجاری‌های جنینی در لهستان عملا ممنوع شده و تنها در موارد محدودی از جمله بارداری ناشی از تجاوز جنسی و زنای با محارم یا وجود تهدید برای سلامتی مادر مجاز خواهد بود. از زمان ابلاغ این حکم در لهستان در روز ۲۲ اکتبر (یکم آبان) ده‌ها هزار نفر در شهرهای سراسر کشور به...

از زمان ابلاغ این حکم در لهستان در روز ۲۲ اکتبر (یکم آبان) ده‌ها هزار نفر در شهرهای سراسر کشور به خیابان‌ها آمده و علیه این تصمیم قضایی اعتراض کردند. در هفته‌ای که این حکم اعلام شد، مدافعان حقوق زنان و اعضای سایر گروه‌های حقوق بشری نیز هم‌صدا با معترضان لهستانی در اسلو، لندن، شیکاگو، گلاسگو، بروکسل و شهرهای دیگر راهپیمایی کردند. برخی از این راهپیمایی‌ها در برابر سفارتخانه‌ لهستان و برخی دیگر در مراکز شهرها برگزار شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿 عجب انسان های بی خردی هستن، یعنی شخص چقدر پست و ذلیل باشه که بچه بی آزار توی شکم مادرش رو بکشه!! جهانی نشد. رسانه های صهیونیستهای شیطان پرست گلوبالیست آن را برجسته و جهانی کردند. چون باید به هر روشی تولید مثل و نسل غیر یهودیان را به پایان برسانند و جایگزینی با کمک رباتها و هوش مصنوعی و ...بهشت زمینی خود را بسازند. در حالی که خود یهودیان پر تعداد زاد و ولد میکنند.

بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین در حمایت از بهنام محجوبی

نگرانی 'کمیته مقابله با اسلام هراسی در فرانسه' از آینده مسلمانان در این کشورخانم های آقایون از خواب بیدار شوین گفتم که قانون اسلام تان همه اش دروغ است.

کرونا در ایران؛ در هر ۴ دقیقه یک ایرانی جانش را از دست می‌دهد

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد خواستار رویکردی تازه در پیشبرد صلح در خاورمیانه شدسفیر آمریکا در سازمان_ملل متحد خواستار رویکردی تازه در پیشبرد صلح در خاورمیانه شد کلی کرفت گفت این تحولات نشان می‌دهد که برای ایجاد صلح در منطقه به رویکرد متفاوتی نیاز است. بلس ی واحد پول جهانی وجود داشت رویکرد جدید لازمه دوتا استراتژیه،یک نابودی ویروس اسلام در خاورمیانه و خاستگاه آن،دوم برچیدن رژیم جمهوری اسلامی،بجز این آب در هاون کوبیدن است. اگر خاور میانه است که به خاورمیانه ای ها ربط داره ، نه به آمریکا . اما اگر خاور آمریکا هست ، شما هر کاری دوست داشتید بکنید. آمریکا سرطان خاور میانه است و تمام. لطفا از خاور میانه گمشید و تشریف نجستان را ببرید به وطن خودتون .

بیشترین موارد مرگ‌ومیر ناشی از کرونا طی پنج ماه اخیر در انگلستان ثبت شدوزارت بهداشت انگلستان اعلام کرد که امروز با ثبت 367 مورد فوتی بیشترین موارد مرگ‌ومیر ناشی از کرونا طی پنج ماه اخیر در انگلستان ثبت شد. - خبرگزاری آناتولی

پرتغال؛ سوسیالیست‌ها اکثریت مطلق در پارلمان را از دست دادندحزب سوسیالیست، حزب حاکم پرتغال، با وجود پیروزی در انتخابات اکثریت مطلق در پارلمان این کشور را ازدست داد.