اعتراض سازمان همکاری اسلامی به اقدام اخیر اسرائیل

12/08/2019 11:15:00 ب.ظ

سازمان_همکاری_اسلامی, حمله و یورش یهودیان

اعتراض سازمان_همکاری_اسلامی به اقدام اخیر اسرائیل

Nazanin Hansu   |Suudi Arabistanجده/خبرگزاری آناتولیسازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای حمله و یورش یهودیان افراطی و نظامیان اسرائیل به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی در روز عید قربان را به شدت محکوم کرد.در این بیانیه همچنین آمده است:این اقدام اسرائیل ادامه هتک حرمت اماکن مقدس و نقض قوانین بین المللی و کنوانسیون ژنو است. سازمان‌های بین‌المللی، به‌ویژه شورای امنیت مسئولیت خود در قبال اقدامات اسرائیل علیه مسلمانان و مسیحیان را انجام دهند».

گفتنی است روز گذشته بیش از 1700 یهودی‌ افراطی به بهانه روز «تشا بئآو» با مشایعت پلیس اسرائیل به صحن مسجدالاقصی در شهر قدس یورش بردند.یورش آنها به داخل «حرم شریف» پس از پایان اقامه نماز عید قربان در مسجدالاقصی و صورت گرفت. پلیس اسرائیل همچنین نمازگزاران فلسطینی را که قصد ممانعت از ورود یهودیان افراطی به داخل حرم شریف بودند، مورد ضرب و شتم قرار داده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

لزوم کمک سازمان همکاری اسلامی به حل بحران افغانستان

واکنش رییس پیشین سازمان حج به ادعای رکن‌آبادیحمید محمدی، رییس پیشین سازمان حج و زیارت به ادعای مرتضی رکن‌آبادی مبنی بر 'پذیرفتن مسؤولیت فاجعه منا از سوی ایران برای باز شدن راه حج' واکنش نشان داد و این اظهارات را خلاف واقع دانست خب متن تفاهم نامه ی حج رو منتشر کنید!

حمایت سازمان ملل از اقدامات جمهوری ترک قبرس شمالیدبیرکل سازمان ملل متحد از تلاش‌های مسالمت آمیز رئیس جمهور ترک قبرس شمالی در این جزیره اعلام حمایت کرد. - خبرگزاری آناتولی

ترکیه حمله به کارکنان سازمان ملل در لیبی را محکوم کرد

اگر معلمی توسط وزارت آموزش و پرورش از کار برکنار شود، چه‌طور می‌تواند اعتراض کند؟واقعا که !! از معلمی پرسیدم چقدر حقوق می گیری گفت فقط 5 ملیون تومان ! یعنی 5 برابر حقوق یک کارگر

اعتراض ریاض به اقدامات ابوظبی در یمنعربستان سعودی حملات «شورای انتقالی جنوب» مورد حمایت امارات متحده عربی به نهادهای نظامی و غیرنظامی یمن را غیرقابل قبول دانست. - خبرگزاری آناتولی

سازمان همکاری اسلامی حمله و یورش یهودیان افراطی و نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی هنگام برگزاری نماز عید قربان را محکوم کرد.نماینده ویژه سازمان همکاری اسلامی در امور افغانستان تاکید کرد ما به‌عنوان یک قدرت نرم می‌توانیم برای توقف درگیری‌های خونین در این کشور اقدام کنیم.به گزارش ایسنا، حمید محمدی که در دوره او به سال ۱۳۹۶، مذاکرات حج ایران و عربستان، پس از یک سال تعطیلی به نتیجه رسید، در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به حرف‌های «مرتضی رکن‌آبادی»، برادر غضنفر رکن‌آبادی (دیپلمات ایرانی و از جان‌باختگان فاجعه منا) که در یک برنامه تلویزیونی گفته است «ایران مسؤولیت فاجعه منا در سال ۱۳۹۴ را به عهده گرفته تا راه حج باز شود»، واکنش نشان داد و نوشت: «اخیرا کلیپی در فضای مجازی منتشر شده است که متاسفانه حاوی اظهاراتی خلاف واقع است.دبیرکل سازمان ملل متحد از تلاش‌های مسالمت آمیز رئیس جمهور ترک قبرس شمالی در این جزیره اعلام حمایت کرد.

Nazanin Hansu   | Suudi Arabistan جده/خبرگزاری آناتولی سازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای حمله و یورش یهودیان افراطی و نظامیان اسرائیل به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی در روز عید قربان را به شدت محکوم کرد. در این بیانیه همچنین آمده است: این اقدام اسرائیل ادامه هتک حرمت اماکن مقدس و نقض قوانین بین المللی و کنوانسیون ژنو است.08. سازمان‌های بین‌المللی، به‌ویژه شورای امنیت مسئولیت خود در قبال اقدامات اسرائیل علیه مسلمانان و مسیحیان را انجام دهند». متعاقب بازگشایی حج، مقام معظم رهبری در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج از بازگشایی حج تعبیر به"خبر خوب" داشتند و از مسؤولین امر برای بازگشایی مبتنی بر بررسی، تقدیر فرمودند. گفتنی است روز گذشته بیش از 1700 یهودی‌ افراطی به بهانه روز «تشا بئآو» با مشایعت پلیس اسرائیل به صحن مسجدالاقصی در شهر قدس یورش بردند. وی که قبلا سفیر ترکیه در قاهره و نماینده دائم کشورش در یونسکو نیز بوده در ادامه با بیان اینکه افغانستان یکی از بنیانگذاران سازمان همکاری اسلامی است، تصریح کرد: «درصورت عدم حل مسئله افغانستان، گروه‌های افراطی در این کشور که زیر لوای اسلام پنهان می‌شوند، به تهدیدی جهانی تبدیل خواهند شد. یورش آنها به داخل «حرم شریف» پس از پایان اقامه نماز عید قربان در مسجدالاقصی و صورت گرفت. دبیرکل سازمان ملل همچنین با ضمن ابراز نگرانی از تنش موجود در جزیره قبرس اعلام کرده است: «نیازی که برای حل و فصل مشکل استخراج منابع هیدروکربن از آبهای آزاد وجود دارد، مشوق خوبی برای دستیابی به یک راهکار مستمر در این جزیره خواهد بود.

پلیس اسرائیل همچنین نمازگزاران فلسطینی را که قصد ممانعت از ورود یهودیان افراطی به داخل حرم شریف بودند، مورد ضرب و شتم قرار داده است. سازمان همکاری اسلامی نخستین نهاد بین‌المللی بود که در برابر اشغال افغانستان توسط شوروی در 1979 صدای خود را بلند کرد. مراجع عظام تقلید مراتب خرسندی و تقدیر و تشکر و رضایت کامل‌شان را ابراز کردند و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای با امضای اکثر قریب به اتفاق از برگزاری حج عزتمندانه ۹۶ و ۹۷ تشکر کردند. پلیس اسرائیل به فلسطینیانی که قصد ممانعت از ورود یهودیان افراطی به داخل مسجدالاقصی را داشتند با گاز اشک آور و گلوله پلاستیکی حمله کرد. صدها فلسطینی که پس از اقامه نماز عید قربان در مسجدالاقصی در اطراف درب «المغارب» تجمع کرده بودند از پلیس اسرائیل خواستند درب را به روی یهودیان افراطی باز نکنند. بوتسالی همچنین با اشاره به حمایت همیشگی سازمان همکاری اسلامی از تلاش‌های دولت افغانستان برای بازگرداندن ثبات به این کشور اظهار داشت: پس از حادثه 11 سپتامبر و شکست طالبان در افغانستان نیز از سازمان ملل و جامعه جهانی برای برقراری امنیت و ثبات در این کشور حمایت کردیم. آنان با تکبیر و سردادن شعار به یورش آنان واکنش نشان دادند. او گفته است: «واقعا تعجب‌آور است مسؤولان جمهوری اسلامی سال گذشته توافق‌نامه‌ای را در مذاکرات حج امضا کردند که براساس آن پذیرفته‌اند آن‌چه در منا اتفاق افتاد مقصرش ایرانی‌ها بودند تا بتوانند راه حج را باز کنند. یکی از مسئولان شورای اوقاف اسلامی قدس به خبرنگار آناتولی گفت: «پلیس اسرائیل به سوی فلسطینیان گاز اشک آور و بمب صوتی پرتاب کرد. روابط ترکیه با تمام همسایگان افغانستان همواره متعادل بوده و در طول تاریخ میان دو کشور هیچ مشکلی بروز نیافته است.

برخی از فلسطینیان از جمله عبدالعظیم سلهب رئیس شورای اوقاف اسلامی قدس زخمی شدند.» هلال احمر فلسطین نیز طی اطلاعیه ای اعلام کرد که چندین فلسطینی بر اثر استفاده پلیس اسرائیل از گاز اشک آور، بمب صوتی و گلوله پلاستیکی زخمی شدند.. » این اظهارنظر واکنش برخی نمایندگان مجلس، مشاور رییس‌جمهور و نماینده پیشین ولی فقیه در امور حج و زیارت را برانگیخته است. گفتنی است 61 فلسطینی توسط پلیس اسرائیل زخمی و 15 تن از آنان به بیمارستان منتقل شده اند. بر اساس تقویم عبرانی، معبد سلیمان در چنین روزی توسط پادشاهی بابل و امپراتوری روم ویران شده است. .