اعتراض چین به اقدامات آمریکا در «دریای جنوبی چین»

20/06/1399 04:08 ب.ظ

وزیر امور خارجه چین تصریح کرد که حضور نظامی آمریکا در دریای جنوبی چین موجب افزایش تحرکات نظامی در منطقه می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه چین تصریح کرد که حضور نظامی آمریکا در دریای جنوبی چین موجب افزایش تحرکات نظامی در منطقه می‌شود. - خبرگزاری آناتولی 10.09.

2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی وانگ یی، وزیر امور خارجه چین در پنجاه‌وسومین نشست وزیران امور خارجه انجمن ملل آسیای جنوب شرقی «آسه‌آن» که به طور مجازی برگزار شد، گفت: افزایش سطح حضور نظامیان آمریکایی در دریای جنوبی چین، حضور نظامیان بیشتری از کشورهای دیگر را تحریک می‌کند.

وی ضمن انتقاد از این رویکرد واشنگتن گفت: آمریکا در تلاش افزایش یک‌جانبه سطح نفوذ خود در آب‌های دور تر از خود است. این اقدام بر تلاش کشورهای آسه‌آن برای حل مسائل از طریق مذاکرت و گفت‌وگو لطمه می‌زند. یی افزود: برقراری صلح و ثبات در دریای جنوبی چین بخش از منافع چین است. آمریکا به جای تلاش برای ایجاد تنش باید به تصمیمات و مطالبات کشورهای منطقه احترام بگذارد.

پیشتر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا که مانند همتای چینی‌اش به عنوان نماینده کشور «شریک گفت‌وگو» در این نشست حضور داشت، کشورهای منطقه را به اعتراض و موضع گیری نسبت به اقدامات چین در دریای جنوبی چین فراخوانده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

آمریکا قصد دارد واردات از سین‌کیانگ چین را ممنوع کند - BBC News فارسیایالات متحده آمریکا قرار است صادرات کلیدی از منطقه سین‌کیانگ چین به آمریکا را به دلیل ادعاهایی مبنی بر این که محصولات این منطقه با استفاده از نیروی کار اجباری تولید شده، منع کند.

فراخوان آمریکا از اعضای آسه‌آن برای اقدام علیه چین

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 193 هزار و 587 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 193 هزار و 587 نفر رسید

آمریکا نیروهای خود در عراق را به سه هزار نفر کاهش می‌دهدفرماندهی مرکزی ارتش آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد قصد دارد در ماه جاری میلادی نیرو‌های این کشور در عراق را از پنج هزار و ۲۰۰ نفر به سه هزار نفر کاهش دهد.

آمریکا تعداد نیروهای نظامی خود در عراق را به ۳ هزار نفر کاهش می‌دهد🔺آمریکا تعداد نیروهای نظامی خود در عراق را به ۳ هزار نفر کاهش می‌دهد ⚡️ژنرال فرنک مکنزی، فرمانده «فرماندهی مرکزی ایالات متحده»، روز چهارشنبه در جریان سفری به عراق گفت که شمار نیروهای آمریکایی در آن کشور از ۵۲۰۰ نفر به ۳ هزار نفر کاهش خواهد یافت.

اینفوگرافیک/ آوارگی 37میلیون نفر در نتیجه جنگ‌های خانمان‌سوز آمریکا- گرافیک و کاریکاتور اینفوگرافیک تسنیم - Tasnimیک گزارش غربی نشان داد: آوارگی 37میلیون نفر در نتیجه جنگ‌های خانمان‌سوز آمریکا / بر اساس گزارش جدید دانشگاه «براون»، دست‌کم 37 میلیون نفر مستقیماً در نتیجه جنگ‌های آمریکا بعد از 11 سپتامبر سال 2001 آواره شده‌اند.