اعتصاب و تجمع اعتراضی رانندگان اتوبوس در تهران

26/02/1401 04:29 ب.ظ

شمار زیادی از رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در روز دوشنبه دست به اعتصاب و تجمع اعتراضی زده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، رانندگان سامانه ۳ و ۴ «بی آر تی» دست از کار کشیده‌اند و دیگر رانندگان در حال پیوستن به آن‌ها هستند. اعتراضات_سراسری

در روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران دست به اعتصاب و برپایی تجمعات اعتراضی زده‌اند.

بر اساس ویدیوهای منتشر شده توسط سندیکای کارگران شرکت واحد، رانندگان در درب توقفگاه سامانه سه بی‌آرتی واقع در جنب اداره مرکزی شرکت واحد تجمع کرده‌اند. ویدیویی نیز از تجمع پرشمار رانندگان در پایانه آزادی منتشر شده است که در آن رانندگان شعار می‌دهند: «یالا، یالا، ما حقوق می‌خوایم یالا»

در ویدیوی دیگری که از تجمع پرشمار امروز منتشر شده، رانندگان و کارگران اتوبوسرانی تهران شعارهای «شهردار بی لیاقت، استعفا، استعفا» و «وزیر بی لیاقت، استعفا، استعفا» سر می‌دهند. A post shared by سندیکای کارگران شرکت واحد (@vahedsyndica)

بر اساس گزارش‌ها، تعداد زیادی از رانندگان سامانه چهار بی آرای تهران نیز به پیوستن به اعتصاب به توقفگاه خود بازگشته‌اند. علاوه بر رانندگان، شمار زیادی از کارگران تعمیرگاه‌های شرکت واحد هم دست از کار کشیده و به اعتصاب پیوسته‌اند. headtopics.com

بر اساس گزارش‌ها بسیاری از رانندگان شرکت کننده در اعتصاب مسافر سوار نمی‌کنند و برای جلوگیری از برخورد پلیس اتوبوس‌ها را رها کرده‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

رانندگان اتوبوس در تهران اعتصاب کردندگروهی از رانندگان شرکت واحد تهران امروز در اعتراض به عدم افزایش حقوق اعتصاب کردند و دست از کار کشیدند. - خبرگزاری آناتولی حکومت جاهلیت فاشیسم شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران پیشدستانه با ابراهیم رئیسی جاهلانه انقلاب و کودتای خاموش اقتصادی پروپاگاندا راه انداخته تا ایرانیان را از شورش سراسری و تغییر حکومت، منحرف کند!!!....

بخشنامه بانک مرکزی طالبان؛ صرافی‌ها در افغانستان اعتصاب کردندمعاون پیشین بانک مرکزی افغانستان می‌گوید که طالبان این اقدام را برای برآورده ساختن خواسته های جامعه جهانی در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم انجام داده است. برعکس واکنشهایی که در توییتر می‌بینم به نظر من دولتی که اعتماد به نفس حذف سیاست پوپولیستی مفسده‌زای ارز ترجیحی را دارد در میان مدت اطمینان بخش است. دولت ترسویی که از سر ضعف و اعتماد بنفس پایین مدام تصمیمات سخت رو به عقب می‌اندازد در میان مدت کشور را با فرسایشی عظیم دچار می‌کند.

ادامه اعتراضات در ایران با وجود اختلال در اینترنت و نظامی شدن شهرهااعتراضات گسترده ضد حکومتی در ایران که از پنج روز گذشته آغاز شده با وجود نظامی شدن شهرها و اختلال گسترده در اینترنت در روز شنبه ۲۴ اردیبهشت نیز ادامه یافت. امروز و در تحولی مهم، مردم استان خراسان رضوی نیز به جمع استان‌های معترض پیوستند. اعتراضات_سراسری

افزایش شمار کشته‌شده‌ها در دور تازه اعتراض‌ها در ایرانبنا بر گزارش منابع محلی، شهروندی به نام «مرتضوی» شب گذشته در اعتراضات فارسان به ضرب گلوله‌ نیروهای امنیتی به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شده است. گزارش‌هایی از کشته شدن شهروندی دیگر به نام حمید قاسمپور هم در فارسان منتشر شده است. اخبار_ایران کشور ایرانیان باید ازجاهلان اوباشان ملاها و دزدان شرکای اشرارفرقه فارسیسم غاصب ایران گرفته شود حکومت حقیقی حقوقی ایرانیان با خردمندان و متخصصین ملتهای ایرانیان تشگیل و بنیان شود وگرنه این حکومت فرقه فارسیسم نه علوم حقیقی ایرانیانرا برسمیت خواهدشناخت نه علوم علمی منطقی جهانی را بله اگر کشته شده بودن شما خودتون پاره میکردید که خوش رقص باشید در پیش اربابان خود کلا شما نمی توانید از ملت ما سواستفاده کنید لذا چیزی نمونده ملت ایران نتیجه این همه سختی را با یک عمر راحتی ببیند بعدا به حساب همه شما رسیدگی می شودمخصوصا ان رانت خواران خدا را شکر اخبار تون جعلی و همه چی اینجا آروم

حملات مسلحانه در پی بازی‌های حذفی ان‌بی‌ای در آمریکا 20 زخمی به جا گذاشتدر پی بازی‌های حذفی ان‌بی‌ای در ایالت ویسکانسین آمریکا 2 حمله مسلحانه‌ رخ داد و 20 نفر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

جنگ در اوکراین؛ جمهوری‌خواهان سنای آمریکا در کی‌یف با زلنسکی دیدار کردندمعاون دبیر کل ناتو: نگرانی ترکیه درباره عضویت فنلاند و سوئد برطرف می‌شود جزئیات بیشتر در صفحه پوشش زنده جنگ اوکراین در وبسایت یورونیوز : امثال این جماعت فقط مدافع ایدئولوژی هستند که به آن اعتقاد دارند, دیگه چجوری بگن ایران براشون مهم نیست ؟ لعنت الله ج بالای شما منافقین وتروریست ها وحامین دروغین حقوق بشر این سوال را مسلمانان خواب برده هیچ از شما نکردن که مسلمانان مظلوم جهان را به عنوان بشر قبول درسرتاسرجهان کفری همیشه باهم اند هما بی اتفاقی بدبختی در بین مسلمانان است باید مسلمانان جهان از این خواب غفلت بیدار شوند ناتو...نارو...تاشو...شوتان! بالاخره، تکليف ...خوتان، باهم چگونه است!؟

در روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران دست به اعتصاب و برپایی تجمعات اعتراضی زده‌اند.

بر اساس ویدیوهای منتشر شده توسط سندیکای کارگران شرکت واحد، رانندگان در درب توقفگاه سامانه سه بی‌آرتی واقع در جنب اداره مرکزی شرکت واحد تجمع کرده‌اند.

ویدیویی نیز از تجمع پرشمار رانندگان در پایانه آزادی منتشر شده است که در آن رانندگان شعار می‌دهند: «یالا، یالا، ما حقوق می‌خوایم یالا»

در ویدیوی دیگری که از تجمع پرشمار امروز منتشر شده، رانندگان و کارگران اتوبوسرانی تهران شعارهای «شهردار بی لیاقت، استعفا، استعفا» و «وزیر بی لیاقت، استعفا، استعفا» سر می‌دهند.

A post shared by سندیکای کارگران شرکت واحد (@vahedsyndica)

بر اساس گزارش‌ها، تعداد زیادی از رانندگان سامانه چهار بی آرای تهران نیز به پیوستن به اعتصاب به توقفگاه خود بازگشته‌اند.

علاوه بر رانندگان، شمار زیادی از کارگران تعمیرگاه‌های شرکت واحد هم دست از کار کشیده و به اعتصاب پیوسته‌اند.

بر اساس گزارش‌ها بسیاری از رانندگان شرکت کننده در اعتصاب مسافر سوار نمی‌کنند و برای جلوگیری از برخورد پلیس اتوبوس‌ها را رها کرده‌اند.

رانندگان بی آرتی تهران به عدم رعایت مصوبه مزد شورایعالی کار و افزایش ده درصدی برای سال ۱۴۰۱ معترض هستند.

در عین‌حال، جو تهران به شدت امنیتی گزارش شده و به نوشته شاهدان عینی، نیروهای امنیتی از میدان فردوسی تهران تا میدان آزادی حضور دارند.