اعتراض همسر شهید مدافع حرم به سانسور

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«محبوبه بلباسی»، همسر «محمد بلباسی» که شهریور ۱۳۹۵ در منطقه «خان طومان» سوریه کشته شد، با انتشار یک استوری در اینستاگرام، از سانسور مصاحبه‌هایش با صداوسیمای جمهوری اسلامی خبر داده است. اطلاع_رسانی

«محبوبه بلباسی»، همسر «محمد بلباسی» که شهریور ۱۳۹۵ در منطقه «خان طومان» سوریه کشته شد، با انتشار یک استوری دراو در این استوری نوشته است: «چه اتفاقی افتاد؟ به عنوان همسر شهیدی که بارها و بارها مصاحبه دادم، باید بگم یا مصاحبه‌هایی که انجام دادم، سانسور شد یا همونجا گوشزد می‌کردند که به خاطر شأن شهید، خیلی چیزها رو نگم.»

او در این باره مثال هم زده است: «مثلا می‌پرسیدن از نماز شب‌هایی که شهیدتون خونده برامون بگین. می‌گفتم تا زمان شهادت ندیدم که بخونن چون اونقدر خسته بود که با بدبختی برای نماز صبح بیدارش می‌کردم.» محمد بلباسی یکی از کشته شدگان در جنگ سوریه است. جمهوری اسلامی به بهانه دفاع از حرم خواهر امام سوم شیعیان، نیروهایش را وارد جنگ سوریه کرد. به همین دلیل، به کشته شدگان جنگ سوریه در ادبیات رسمی جمهوری اسلامی «شهدای مدافع حرم» گفته می‌شود.

محمد بلباسی شهریور ۱۳۹۵ کشته شد اما پیکر او همراه شش نفر دیگر که همگی در منطقه خان طومان کشته شده بودند، چهار سال بعد، یعنی مهر ۱۳۹۹ به ایران بازگردانده شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

IRIBBot چرا نام اشقاطیل وایر گذاشتید ایران وایر میرزا شالومی ها ؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تداوم تجمعات صنفی معلمان در اعتراض به عدم اجرای رتبه‌بندی و وضعیت بد معیشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به گیلان- عکس استانها تسنیم | Tasnimقالیباف پای درد‌دل مادر شهید رئیس‌مجلس در یادواره سرداران، فرماندهان و ۵۵۰ شهید والامقام شهرستان صومعه‌سرا گزارش تصویری: گند بزنه هر چی مسووله که تو هر شهری که میره خانواده شهید رو وسط میکشه اسهال طلب و اصول گرا و انقلابی هم نداره چه گناهی کردن خانواده شهدا و جانبازا و...غیره که با این کارای شما.هر جا میری یارو از بی لیاقتی خودش دانشگاه قبول نمیشه یا اداره خانواده شهید و ...به باد فحش میگیره. این دیگه چه بدبختیه که داره با قالیباف درد و دل می‌کنه او و رضایی تمام بچه های این کشور را گوشت دم توپ کردنداو الان که داره با این زن صحبت می‌کنه ته دلش نه به این زن بلکه به تمام خانواده‌ای شهدا و ملت ایران ریشخند میزنه.وبا خوش میگه انقلاب و اسلام کیلویی چند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مقامات لیتوانی: تلفن هوشمند چینی را دور بیندازید، ابزار سانسور داردچین به دلیل همین اقدام لیتوانی، سفیر خود را از این کشور فراخواند. در ابتدای این ماه، سفیر لیتوانی در پکن نیز «برای مشورت» به ویلنیوس بازگشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراض عضو دموکرات کنگره آمریکا به انتصاب دو مقام دولت رئيسی به خاطر نقش در بمب‌گذاری آمیا♦️ اعتراض عضو دموکرات کنگره آمریکا به انتصاب دو مقام دولت رئيسی به خاطر نقش در بمب‌گذاری آمیا ▪️ بمب‌گذاری در مرکز همیاری یهودیان در ۲۷ تیر ۱۳۷۳ همزمان با ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی رخ داد که ۸۵ نفر کشته شدند. خوب کودن کسانی که فرمان حمله اتمی به مردم غیرنظامی هیروشیما و ناکازاکی داده بودن رو مگه شما برکنار کردید؟ تازه بهشون افتخار هم میکنید. مرده شور همتون رو ببرن ولمون کنید بابا ترکیه مردم عفرین را جلو چشم همه کشت همه خفه شده بودید الان بدون سند راه افتادین دنبال چی هستین برای آمیا so what? fight against the Viet Cong,the Americans used the dioxin-containing defoliant Agent Orange.Nixon and the Cambodian Genocide,This was the bombing of Cambodia from 18 March 1969 to 26 May 1970 during which the United States dropped 2.7 million tons of bombs on Cambodia,
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: هنوز توافقی از سوی ایران برای بازگشت به مذاکرات نداریمآنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده گفت، ما به طور کامل آماده بازگشت به وین و ازسرگیری گفت‌وگوها هستیم، ولی هنوز توافقی با ایران برای بازگشت به برادر اون ممه رو لو لو برده امریکا مذاکرات_وین ایران آژانس_بین‌المللی_انرژی_اتمی گروسی -با تشکر از تلاشهای آقای بلینکن.. - توافق اخیر آخوندهای تروریست ایران با آقای گروسی ،‌چیز جدیدی نیست وگام به جلو محسوب نمیشود.یعنی آخوندها باید اینکارها را قبلا میکردند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اروپا: ایران آمادگی دارد به زودی به مذاکرات هسته‌ای بازگردددر حالی که ترکیب تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای دولت رئیسی و زمان از سرگیری مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی همچنان نامعلوم است
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »