اعتراضات بهبهان به روایت شاهدان: گفته‌اند فعلا پیکر کشته‌ شدگان به خانواده‌ها تحویل داده نشود

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

فردی از نیروی انتظامی بهبهان می‌گوید دستور داشته‌‌اند فعلا پیکر کشته‌شدگان را برای کنترل هر گونه ناآرامی، به خانواده‌ها تحویل ندهند. او در محل کارش شنیده که برخی از اجساد را به اهواز منتقل کرده‌اند. اخبار_ایران اعتراضات_پاییز_۹۸ گزارش در ایران‌وایر:

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اخبار اعتراضات شهرهای مختلف روز یکشنبه به خاطر قطعی اینترنت در ایران در شبکه‌های اجتماعی بازتاب چندانی نداشت اما در آخرین ساعت‌های یکشنبهاز اعتراضات شهر بهبهان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد اعتراضات در این شهر ادامه دارد.

به گفته این منبع آگاه، دستکم هشت نفر از اهالی بهبهان و حومه در جریان اعتراضات اخیر کشته شده‌اند و چندین نفر از پرسنل نیروی انتظامی هم توسط مردم مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند که حال دو تن از آنها وخیم است با این حال مردم معترض تا دقایقی پیش از نیمه شب امشب (یکشنبه) در سطح خیابان‌های اصلی دیده می‌شدند.

این شهروند معتقد است نیروی انتظامی مردم را به سمت خشونت و عصبانیت سوق می‌داد: «هیچ تلاشی برای آرام کردن مردم صورت نمی‌گرفت. سنگ می‌پراندند و با ماشین‌های آب فشار قوی مردم را دور می‌کردند و بعد از مدت کوتاهی کار به تیراندازی کشید.» آنها ساعت‌های متمادی با قطع برق و اینترنت مواجه شده‌‌اند: «در طول چهل و هشت ساعت گذشته در ساعت‌های زیادی از روز و شب برق کل شهر قطع شده، اینترنت به سختی و برای دقایقی وصل می‌شود و ارتباط مردم با فضای بیرون اغلب به سختی انجام شده یا قطع شده است.»

چند نفر دیگر از اهالی شهر در خصوص تیراندازی از فراز ساختمان دارایی که چسبیده به ساختمان قدیمی زندان است به سمت مردمی که در حال حرکت به سوی این ساختمان بودند گواهی داده اند. «غ. حسن زاده» هم از آثار متعدد گلوله که بر بدنه ماشین پدرش به جا مانده می‌گوید: «بیش از بیست گلوله به ماشین پدرم که حوالی کتابخانه شهر نزدیک به میدان بانک ملی پارک شده بود اصابت کرده. پدرم ماشین را برده، نشان داده که چه بلایی سر وسیله ایاب و ذهاب من به مزرعه آورده‌‌اید و این دیگر قابل استفاده نیست اما گفته‌‌اند که جانت را بردار و برو چون اگر سماجت کنی باید توضیح بدهی که آن ساعت آنجا چرا ماشینت پارک بوده.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد♦️در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی_بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد ⚡️در ادامه اعتراضات مردم به افزایش نرخ بنزین و قطعی گسترده اینترنت، رسانه‌های داخل ایران به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که قطعی اینترنت مشخص نیست چه زمانی وصل شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش مطهری به افزایش قیمت بنزین و اعتراضات مربوط به آننماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مرجع تصمیم‌گیر درباره افزایش قیمت بنزین و شیب تند آن، در عین حال گفت که این موارد دلیل نمی‌شود که عده‌ای نظم عمومی را به هم بزنند و احیانا به اموال عمومی آسیب برسانند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در شامگاه شنبه ۲۵ آباندر ایران اعتراضات در پی افزایش قیمت بنزین در طول شامگاه شنبه ۲۵ آبان ماه ادامه دارد. گزیده‌ای از تصاویری که از شهرهای مختلف به دست بی بی سی فارسی رسیده را در این ویدیو ببینید.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اعتراض‌های ایران به روایت تصویردر جریان اعتراض‌های گسترده شنبه در شهرهای مختلف ایران چندین نفر کشته شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراضات به گرانی بنزین؛ دستگیری دست‌کم ۴۰ معترض در شهر یزد تایید شد♦️اعتراضات به گرانی بنزین؛ دستگیری دست‌کم ۴۰ معترض در شهر یزد تایید شد ⚡️پس از اعتراضات گسترده در ایران، در حالی که گزارش‌ها حاکی از دست کم کشته شدن هفت نفر در این اعتراضات است، بنابر گزارش‌های رسمی دست کم ۴۰ نفر در اعتراضات شهر یزد دستگیر شده اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات گسترده مردم ایران به افزایش قیمت بنزینمردم شهرهای مختلف ایران از دیشب تاکنون نسبت به افزایش قیمت بنزین واکنش نشان داده و امروز نیز با خاموش کردن خودروهای خود در خیابان‌ها اعتراض خود به این مصوبه سران سه قوه کشورشان ابراز داشتند. - خبرگزاری آناتولی دماوند اعتراضات بنزین ایران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »