اعتراض به یهودستیزی؛ تظاهرات گسترده فرانسه در اعتراض به نتیجه دادگاه قاتل یک زن یهودی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 69 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

در پی اعتراض به نتیجه عالی‌ترین دادگاه فرانسه برای قاتل پرونده سارا_حلیمی پزشک یهودی، همزمان با روز بزرگداشت «قربانیان_تبعید»، هزاران نفر صدای خود را علیه یهودستیزی بلندتر کردند. اقلیت‌های_مذهبی aidaghajar

ایران اخبار, ایران سرفصلها

هم‌زمان با روز جهانی بزرگداشت «قربانیان تبعید» در آخرین یکشنبه ماه آوریل و یک‌هفته پس از اعلام نتیجه دادگاه تجدیدنظر فرانسه بر پرونده قتل «سارا حلیمی» پزشک یهودی که ۴ آوریل ۲۰۱۷ توسط همسایه مسلمان خود به قتل رسید، هزاران شهروند فرانسه در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

دولت فرانسه برای ماه‌ها از «یهودستیزی» خواندن این قتل خودداری کرد تا در نهایت پذیرفت که انگیزه کوبیلی ترائوره، یهودی‌ستیزانه بوده است. پیگیری‌های قضایی ادامه پیدا کرد تا در سال ۲۰۱۹ دادگاه اعلام کرد قاتل به دلیل استعمال ماری‌جوانا مسئولیت کیفری ندارد. ۱۴آوریل۲۰۲۱ دادگاه تجدیدنظر فرانسه هم همین نظر را تایید کرد و در نهایت، خانواده حلیمی ضمن ثبت شکایت در دادگاه اسراییل، گفتند که پرونده را به دادگاه حقوق بشر اروپا می‌کشانند.

کوبیلی، مهاجر آفریقایی از کشور مالی، پس از قتل سارا بازداشت شد و در اختیار پلیس جنایی پاریس قرار گرفت. در ۷آوریل۲۰۱۷ گفته بود که ممکن است انگیزه‌های قتل «یهودستیزی» نباشد و تحقیقات آغاز شد. ۱۰آوریل۲۰۱۷ کوبیلی مقابل قاضی جنایی در حالی‌که قتل را پذیرفت که انگیزه‌های «یهودستیزی» را انکار می‌کرد و گفت احساس می‌کرد تحت تاثیر یک نیروی خارجی قرار گرفته است.

در سپتامبر ۲۰۱۷ دادستان پذیرفت که قتل سارا بر اساس انگیزه‌های یهودستیزانه اتفاق افتاده است؛ تا بالاخره در فوریه ۲۰۱۸ بازپرس پرونده ماهیت ضدیهودی بودن قتل را پذیرفت و آن راپیگیری‌های جامعه یهودیان فرانسه و خانواده سارا در پیگیری حقوقی این پرونده همچنان ادامه داشت تا بالاخره در ماه جولای ۲۰۱۹ دادگاه فرانسهقاتل سارا که تحت تاثیر شدید مواد مخدر بوده است، مسئولیت کیفری ندارد.

۱۴آوریل۲۰۲۱ نتیجه نهایی همانی اعلام شد که پیش‌تر در دادگاه‌های دیگر هم بر آن رای داده شده بود. آن‌ها قاتل را در شرایط نامتعادل روانی برآورد کردند و همین مساله باعث

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

aidaghajar Bravo Aïda 👍

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض نمایندگان مجلس به قالیباف به خاطر 'تغییر قانون بودجه' | DW | 24.04.2021جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به قالیباف خواستار پاسخگویی او درباره دستکاری قانون بودجه پس از تصویب آن شدند. نویسندگان نامه می‌گویند جدول‌ها و ردیف‌های بودجه پس از تصویب در مجلس بدون اطلاع نمایندگان تغییر کرده است. . قالیباف نمایندگان مجلس رو به تخمش حساب نمیکنه در مملکتی که جای متهم و شاکی عوض میشه این که چیزی نیست! مجتبی زنگ زده خالیباف، اونم تغییر داده بقیه رو هم به تخمش حساب نکرده! وقتی یک جنایتکار که ده هانفرو تو دانشگاه کشته و دزدی هاش رو همه میدونن میشه رییس مجلس واسه همین کار هاست! نتیجه : بر سر دراین مجلستان من ریدم!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اقدام جدید مقامات قضایی اصفهان؛ اعتراض به کم‌آبی هم به فهرست ممنوعیت‌ها افزوده شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. چقدر حق داریم !
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندانورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندان: *فوراً بررسی خواهیم کرد *در صورت مشاهده تخلف٬ افراد خاطی احتمالی علاوه بر برخورد٬ به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد *دستور دادم اسامی دریافت‌کنندگان در سایت شفاف بارگزاری شود خیلی خنده دار بود افراد خاطر احتمالی. اون احتمالی رو خوب اومدی. داره علاجش میکنه🤣😂🤣😂 یعنی چکار می‌کنن ، واکسن رو از تنشون درمیارن؟ قیافه شهردار چقدر منو یاد کیک تولد بهشت زهرا میندازه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض انگلستان به محکومیت مجدد نازنین زاغریاعتراض انگلستان به محکومیت مجدد نازنین زاغری نخست وزیر انگلستان محکومیت مجدد نازنین زاغری راتکلیف به یک سال حبس تعزیری را اقدامی نادرست دانست.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نبرد میلیاردر‌ها: اعتراض شرکت موشک‌سازی جف بیزوس به قرارداد جدید ناسا با شرکت اسپیس‌اکس ایلان ماسکصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »