اعتراضات نوید بلوغ اجتماعی ایران به لحاظ خواست‌های مشروع از حاکمیت را در خود داشت

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 14 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 59%

🔻علیرضا علوی‌تبار، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:اعتراضات نوید بلوغ اجتماعی ایران به لحاظ خواست‌های مشروع از حاکمیت را در خود داشت این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 👈عضویت

ایران اخبار, ایران سرفصلها

درباره اعتراضات اخیر نسبت به اصلاح قیمت بنزین گفت: اعتراضات پس از افزایش ناگهانی قیمت سوخت کاملاً طبیعی و قابل پیش‌بینی بود.او با تاکید بر خواست‌های مشروع جامعه عنوان کرد: این اعتراض به خوبی نوید بلوغ اجتماعی ایران به لحاظ خواست‌های مشروع بدنه اجتماع از حاکمیت را نیز در خود داشت. پیشامدهایی که در پس اعتراضات اولیه شکل گرفت، اگرچه تا حدی اعتراضات را از تعریف و هدف اولیه خود دورتر کرد، اما می‌توان گفت تا حدی باعث دیده شدن آن نیز شد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی در ادامه، با تاکید بر اینکه اعتراضات اخیر در حد التهابات نقطه‌ای بود، گفت: عامل دیگری که باعث می‌شود این جریانات را در قواره براندازی نبینیم عدم التهاب عمومی بود. التهاب نقطه‌ای هرگز نمی‌تواند اثربخشی التهاب سراسری را داشته باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پس چرا سرکوب شد اغا؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رد محل‌‌های تعیین شده برای برگزاری اعتراضات از سوی دیوان عدالت اداری/ ۲ ورزشگاه در تهران برای برگزاری تجمعات در نظر گرفته بودیم/ اگر مکان‌هایی برای بیان اعتراض باشد، دیگر کسی نمی‌تواند روی اعتراضات موج‌سواری کندمعاون استاندار تهران در گفت‌وگو با ایلنا: رد محل‌‌های تعیین شده برای برگزاری اعتراضات از سوی دیوان عدالت اداری/ ۲ ورزشگاه در تهران برای برگزاری تجمعات در نظر گرفته بودیم/ اگر مکان‌هایی برای بیان اعتراض باشد، دیگر کسی نمی‌تواند روی اعتراضات موج‌سواری کند ببخشید ببخشید ببخشید کجای دنیا برای اعتراض به ورزشگاه میروند شما که از پشت کوه نیامدید زشته بخدا زشته اینقدر خودتونو احمق نشون ندین روال اعتراض در همه دنیا یک نوعه : خیابان چطور برای عبور راحت و بی دغدغه قطار شهری و بی آر تی مسیر تعیین میکنید ؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روز دانشجو در ایران؛ تجمع دانشجویان در اعتراض به وضعیت سیاسی ومعیشتیهمزمان با فرا رسیدن روز دانشجو در ایران، چندین دانشگاه در تهران، تجمعات دانشجویی در اعتراض به وضعیت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اعتصاب غذای پناهجویان اردوگاه جنگلی «ووچیاک» در بوسنی و هرزگوینآنها نمی‌خواهند از مرز کرواسی که تنها ۸ کیلومتر با این اردوگاه فاصله دارد دور شوند، چرا که امیدوارند تا با گذر از مرز خود را به کشوری در اتحادیه اروپا برسانند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گلبالیست‌های ایرانی اندونزی را گلباران کردندتهران- ایرنا- تیم گلبال مردان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا که در کشور ژاپن برگزار می‌شود با غلبه بر اندونزی سومین برد خود را جشن گرفت.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مردم نشان دادند به ماهیت پول پاشی پی برده‌اند/ به اسم بودجه برنامه‌ای اختیارات وزرا را افزایش می‌دهند/ اکثر نقدهای مربوط به بودجه ماهیت رانتی دارند/ نباید از ترکیب سنی معترضان عبور سهل‌انگارنه کرداستاد اقتصاد علامه طباطبایی اظهار داشت: یکی از مهمترین تناقض‌هایی که شخصا در این بخشنامه بودجه ملاحظه کردم این است که به طرز غیرمتعارفی به اسم بودجه برنامه‌ای اختیارات وزرا را افزایش می‌دهد که از منظر دانش توسعه هر کوششی که نظم اقتصادی و اجتماعی را متکی به اشخاص کند مضمون پیش‌بینی‌ناپذیری و غیرتوسعه‌ای پیدا می‌کند وقتی برای وزرات چنین اختیاراتی در نظر گرفته می‌شود باید تمهیدات گسترده نهادی دیده باشیم و چون در نظر گرفته نشده است این افزایش اختیارات و به هم ریختگی‌ها فساد و ناکارآیی را افزایش می‌دهد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

الجبیر: ایران تمامی منطقه را تهدید می‌کندعادل الجبیر وزیرمشاور در امور خارجه پادشاهی سعودی، روز جمعه اظهار داشت، ایران تهدیدی برای تمامی نظام حاکم بر ایران مثل سرطان کل جهان را تهدید میکند آل سعود آل سقوط است. hsr
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »