اعتراض هزاران کوبایی به روند کُند واکسیناسیون و کمبود برق؛ آمریکا واکنش نشان داد

21/04/1400 09:09 ق.ظ

هزاران نفر از مردم کوبا روز یکشنبه ۲۰ تیر(۱۱ ژوئیه) در اعتراض به کند بودن روند واکسیناسیون کرونا و آن‌چه که بی‌توجهی دولت می‌نامیدند، به خیابان‌های هاوانا و دیگر شهرهای این کشور آمدند و خواستار کناره گیری رئیس جمهوری شدند. جزئیات بیشتر🔽

هزاران نفر از مردم کوبا روز یکشنبه ۲۰ تیر(۱۱ ژوئیه) در اعتراض به کند بودن روند واکسیناسیون کرونا و آن‌چه که بی‌توجهی دولت می‌نامیدند، به خیابان‌های هاوانا و دیگر شهرهای این کشور آمدند و خواستار کناره گیری رئیس جمهوری شدند. تظاهرکنندگان همچنین نسبت به کمبود کالاهای اساسی و برق و محدودیت‌های آزادی‌های مدنی در کوبا اعتراض کردند. هاوانا این روزها با بحران اقتصادی مواجه است.

به گزارش منابع خبری از کوبا، نیروهای ویژه پلیس و ارتش در پی تظاهرات روز یکشنبه در خیابان‌های هاوانا مستقر شدند و تلاش کردند تا معترضان را متفرق کنند. گزارش ها همچنین از بازداشت تعدادی از معترضان حکایت دارد.

هم‌زمان طرفداران حکومت کمونیستی کوبا در پاسخ به معترضان در هاوانا، پایتخت این کشور، تجمع کردند. زیان اقتصادی ناشی از تحریم تجاری آمریکا در کوبا رکورد زد میگل دیاز کانل، رییس جمهوری کوبا نیز در سخنانی که از تلویزیون این کشور پخش شد، «آمریکایی‌ها» را به سازماندهی ناآرامی ها در کوبا متهم کرد.

او گفت که اعتراض‌ها واقعی بوده است اما «مزدوران» آمریکا با استفاده از رسانه‌های اجتماعی از این اعتراض‌ها سوء استفاده کردند. رئیس جمهوری کوبا البته هشدار داد که تحرکات بعدی تحمل نخواهند شد. اگر چه کوبا به عنوان تنها کشور آمریکای لاتین، واکسن کرونا تولید کرده است اما معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار دریافت واکسن کرونا بودند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اعتراضات گسترده در کوبا در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی | DW | 12.07.2021اعتراضات گسترده در شهرهای کوبا در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی پس از سال‌ها صورت می‌گیرد. رییس جمهور و رهبر حزب کمونیست از 'انقلابیون' خواست، به خیابان‌ها بیایند و از 'انقلاب' دفاع کنند. حقه بازی رسانه ای دیگر جواب نمیدهد. اینکه چندنفری صحبت از نگرانی خود میکنند در یک عکس از نزدیک که دیگران در عکس نباشند قدیمی شده. این فیلم از اجماع چند 'گروه' جیره خوار در سوئد است که جلوی مردم سالاری را میخواستند بگیرند ... به خیابان آوردن «انقلابیون» کلمه رمز است برای انداختن اوباش مزدور به جان مردم و ایجاد هرج و مرج و آشوب برای توجیه کشتار و دستگیری و شکنجه. چطور است که وقتی مردم با همه خطرات پا به خیابان می‌گذارند، «انقلابیون»منتظر دستور از بالا هستند؟ چرا خودجوش حرکت نمی‌کنند؟ CubaSOS

تجمع شهروندان اهواز در اعتراض به خشکی رودخانه‌ها و تالاب هورالعظیم

وزارت خارجه ایران به شرکت نخست وزیر اسلوونی در اجلاس سازمان مجاهدین خلق اعتراض کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خوب حالا حالا ها بايد بسوزند چون امروز هم روز دوم اجلاس ايران آزاد هست FreeIran2021 رژیم ایران تا جونتون در آد 😆😆😆😆😆😆😆😆😆 به امیدی سرنگونی رژیم سفاک اخندی ایران ،

دو روز با کارگران ایران: ۹ تجمع اعتراضی در اعتراض به بیکاری، عدم پرداخت حقوق

حمله تند «نیمار» به هواداران برزیلی حامی «مسی» و آرژانتین؛ بروید به جهنمدر آستانه ديدار نهایی رقابت‌های کوپا 2021 برزيل، بامداد یک‌شنبه11 ژوئیه به وقت اروپای مرکزی، دو تیم همیشه مدعی برزیل و آرژانتین به مصاف یک‌دیگر خواهند

واکنش ژاله آموزگار به نام‌گذاری کوچه به نامشواکنش ژاله آموزگار به نام‌گذاری کوچه به نامش ژاله آموزگار، پژوهشگر فرهنگ و زبان‌های باستانی در واکنش به نام‌گذاری کوچه‌ای به نامش، با بیان این‌که «من یک آدم کاملا معمولی هستم» می‌گوید: این حرکت جالبی است، لااقل برای این‌که به خانم‌ها هم شانی بدهند. اینکه یک بن بست را بنامش گذاشته اند خود جالب است

هزاران نفر از مردم کوبا روز یکشنبه ۲۰ تیر(۱۱ ژوئیه) در اعتراض به کُند بودن روند واکسیناسیون کرونا و آن‌چه که بی‌توجهی دولت می‌نامیدند، به خیابان‌های هاوانا و دیگر شهرهای این کشور آمدند و خواستار کناره گیری رئیس جمهوری شدند.

تظاهرکنندگان همچنین نسبت به کمبود کالاهای اساسی و برق و محدودیت‌های آزادی‌های مدنی در کوبا اعتراض کردند. هاوانا این روزها با بحران اقتصادی مواجه است.

به گزارش منابع خبری از کوبا، نیروهای ویژه پلیس و ارتش در پی تظاهرات روز یکشنبه در خیابان‌های هاوانا مستقر شدند و تلاش کردند تا معترضان را متفرق کنند. گزارش ها همچنین از بازداشت تعدادی از معترضان حکایت دارد.

هم‌زمان طرفداران حکومت کمونیستی کوبا در پاسخ به معترضان در هاوانا، پایتخت این کشور، تجمع کردند.

زیان اقتصادی ناشی از تحریم تجاری آمریکا در کوبا رکورد زد

میگل دیاز کانل، رییس جمهوری کوبا نیز در سخنانی که از تلویزیون این کشور پخش شد، «آمریکایی‌ها» را به سازماندهی ناآرامی ها در کوبا متهم کرد.

او گفت که اعتراض‌ها واقعی بوده است اما «مزدوران» آمریکا با استفاده از رسانه‌های اجتماعی از این اعتراض‌ها سوء استفاده کردند. رئیس جمهوری کوبا البته هشدار داد که تحرکات بعدی تحمل نخواهند شد.

اگر چه کوبا به عنوان تنها کشور آمریکای لاتین، واکسن کرونا تولید کرده است اما معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار دریافت واکسن کرونا بودند.

دولت کوبا که در دو سال گذشته درگیر بحران اقتصادی بوده است، تحریم های آمریکا و بیماری کرونا را عامل اصلی این مشکل می‌داند، اما مخالفان معتقدند که بی‌صلاحیتی حاکمان و نظام تک حزبی به سبک شوروی باعث این شرایط است.

برخی صاحب‌نظران اقتصادی معتقدند که تحریم ها، ناکارآمدی‌ها و همه‌گیری کرونا، صنعت گردشگری و دیگر زمینه‌های درآمدزا در کوبا را متوقف کرده و روند ورود کالاهای اساسی به این کشور را کند کرده است.

هشدار واشنگتن به کوبا در مورد استفاده از خشونت علیه معترضان

در پی برخورد پلیس کوبا با معترضان، واشنگتن روز یکشنبه به کوبا در مورد هرگونه استفاده از خشونت علیه معترضان به «دیکتاتوری» هشدار داد.جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «آمریکا از آزادی بیان و اجتماعات در کوبا حمایت می‌کند و هرگونه اقدام خشونت آمیز یا هدف قرار دادن معترضان صلح طلب را که از حقوق خود استفاده می‌کنند، به شدت محکوم می‌کند.»

مخالفان حکومت کوبا از تظاهرات روز یکشنبه در این کشور به عنوان بزرگ‌ترین تظاهرات ضددولتی در سی سال گذشته یاد کرده‌اند.