اعتراضات بلاروس؛ سازمان امنیت و همکاری اروپا خواستار میانجی‌گری شد - BBC News فارسی

28/08/2020 07:29:00 ب.ظ

اعتراضات بلاروس؛ سازمان امنیت و همکاری اروپا خواستار میانجی‌گری شد

اعتراضات بلاروس؛ سازمان امنیت و همکاری اروپا خواستار میانجی‌گری شد

سازمان امنیت و همکاری اروپا پیشنهاد داده تا در بحران سیاسی فعلی در بلاروس میانجی‌گری کند. پیروزی مجدد الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری اخیر با موجی از اعتراضات گسترده در بلاروس روبرو شده است. معترضان خواهان برکناری آقای لوکاشنکو هستند.

یک ساعت پیشمنبع تصویر،EPAسازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) پیشنهاد داده تا در بحران سیاسی فعلی در بلاروس میانجی‌گری کند.ادی راما، نخست وزیر آلبانی که ریاست دوره‌ای این سازمان را برعهده دارد، در نشستی در وین، پایتخت اتریش این پیشنهاد را مطرح کرد.او گفت که سازمان امنیت اروپا آماده هست تا به دو طرف کمک کند تا به جای رویارویی به پای مذاکره بیایند.

پیروزی مجدد الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری اخیر بلاروس با موجی از اعتراضات گسترده در این کشور روبرو شده است.معترضان خواهان برکناری آقای لوکاشنکو هستند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل ادعای «قطع آب در شمال شرقی سوریه» را تکذیب کردنماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد ضمن تکذیب ادعای مربوط به «قطع آب در شمال شرقی سوریه» تاکید کرد آماده همکاری با سازمان ملل برای یافتن راه حل دائمی تامین آب و برق در این کشور هستیم. - خبرگزاری آناتولی

انقلاب تلگرامی، از ایران تا بلاروس؛ بررسی نقش یک اپلیکشن پیام‌رسان در اعتراضات مردمیانقلاب تلگرامی، از ایران تا بلاروس؛ بررسی نقش یک اپلیکشن پیام‌رسان در اعتراضات مردمی تلگرام به ابزاری ضروری برای هماهنگی اعتراضات گسترده و بی‌سابقه اخیر در بلاروس تبدیل شده است.

بعیدی‌نژاد: بیانیه‌ ایران و آژانس، آمریکا را در شورای امنیت ناامید کردسفیر ایران در لندن گفت: این‌که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از اعطای دسترسی درخواستی، هیچ سؤال و درخواست دسترسی دیگری به مکان‌های فراتر از موارد اظهارشده نخواهد داشت، آمریکا را برای کشاندن بحث پادمان ایران به شورای امنیت ناامید کرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل: اجازه دسترسی ایران به تسلیحات را نخواهیم دادنماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که ایالات متحده از تمام توان خود برای جلوگیری از دسترسی ایران به تسلیحات استفاده خواهد کرد.

پلیس: ۲۴۴ مخل امنیت در خرم‌آباد دستگیر شدند

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: غزه به‌دلیل کووید-19 در آستانه یک فاجعه انسانی استسازمان آزادی‌بخش فلسطین به افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در نوار غزه اشاره کرده و هشدار داد که این منطقه در آستانه یک فاجعه انسانی است. - خبرگزاری آناتولی

اعتراضات بلاروس؛ سازمان امنیت و همکاری اروپا خواستار میانجی‌گری شد یک ساعت پیش منبع تصویر، EPA سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) پیشنهاد داده تا در بحران سیاسی فعلی در بلاروس میانجی‌گری کند.نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد ضمن تکذیب ادعای مربوط به «قطع آب در شمال شرقی سوریه» تاکید کرد آماده همکاری با سازمان ملل برای یافتن راه حل دائمی تامین آب و برق در این کشور هستیم.Share via Email Print this page در بلاروس پرونده‌ای علیه بنیان‌گذار شبکه تلگرامی «نختا»، که بیش از ۷۰۰ هزار مشترک دارد، باز شده است خبرگزاری اسوشیتدپرس در مطلبی به قلم داریا لیتوینوا به تأثیر و نقش اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در اعتراضات بلاروس پرداخته است.به گزارش ایسنا، حمید بعیدی‌نژاد در توییتی با اشاره به بیانیه مشترک ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پایان سفر رافائل گروسی به تهران نوشت: ‏پذیرش آژانس به این‌که درخواست دسترسی از تاسیسات ایران باید بر اساس تجزیه و تحلیل مستقل خود آژانس باشد و با اعطای دسترسی درخواستی، آژانس هیچ سؤال و درخواست دسترسی دیگری به مکان‌های فراتر از موارد اظهارشده نخواهد داشت، آمریکا را برای کشاندن بحث پادمان ایران به شورای امنیت ناامید کرد.

ادی راما، نخست وزیر آلبانی که ریاست دوره‌ای این سازمان را برعهده دارد، در نشستی در وین، پایتخت اتریش این پیشنهاد را مطرح کرد. او گفت که سازمان امنیت اروپا آماده هست تا به دو طرف کمک کند تا به جای رویارویی به پای مذاکره بیایند.08. پیروزی مجدد الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری اخیر بلاروس با موجی از اعتراضات گسترده در این کشور روبرو شده است. این اعتراضات از نهم ماه اوت - زمانی که مقامات انتخاباتی کشور اعلام کردند الكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهوری کنونی، با اختلاف چشمگیر برنده شده و دوران ریاست جمهوری ۲۶ ساله‌اش تمدید شده است - آغاز شد. معترضان خواهان برکناری آقای لوکاشنکو هستند. وی تاکید کرد: تاسیسات آب آشامیدنی علوک با برق تولیدی از سد تشرین که تحت کنترل گروه تروریستی ی. او از سال ۱۹۹۴ ریاست جمهوری بلاروس را بر عهده دارد.

.گ/پ. پاسخ مقامات دولت بلاروس به رویدادها قابل پیش‌بینی بود: قطع اینترنت، مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی، و جلوگیری از آگاهی‌رسانی و هماهنگی جنبش‌های مخالفان.