اعتراض کارگران راه‌آهن جنوب شرق زاهدان نسبت به عدم پرداختن حقوق‌شان

15/12/2019 05:30:00 ب.ظ

کـارگران

استان وایر- شرکت ریل صنعت کاران از پرداخت حقوق کارگران جنوب شرق زاهدان خودداری کرده است. کـارگران جنوب شرق زاهدان تاکنون فقط ۶۰ درصد حقوق خود را دریافت کرده‌اند اخبار_ایران

کـارگران جنوب شرق زاهدان تاکنون فقط ۶۰ درصد حقوق خود را دریافت کرده‌اند؛ این درحالی‌ست که قیمت اجناس ضروری برای زندگی چندین برابر شده است و هنوز حقوق کارگران بطور کامل و کافی پرداخت نشده است.با توجه به شرایط گرانی و تورم موجود در کشورمان زندگی برای کـارگران در زاهدان بسیار سخت شده است.

شرکت قرار‌دادی که تاکنون سود بسیار زیادی در قراد دادهای کوتاه مدت و طولانی مدت از سهام خود در قبال دسترنج و زحمات این کـارگران کسب کرده است، حاضر نیست حقوق ۴۵۰ تن از کارگران را پرداخت کند.این در حالی است که روز چهارشنبه ۶ آذر ۹۸، کـارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق در اعتراض به سطح پایین دستمزد و عدم پرداخت به موقع آن، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کرده بودند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کوپ ۲۵ مادرید؛ اعتراض حامیان محیط زیست به روند کند اقدام سیاستمدارانکوپ ۲۵ مادرید؛ اعتراض حامیان محیط زیست به روند کند اقدام سیاستمداران

اعتراض مردم عراق به احتمال نخست‌وزیری السودانیمردم عراق علیه نخست وزیری محمد شیاع السودانی در میدان التحریر بغداد پایتخت این کشور تظاهرات برگزار کردند. - خبرگزاری آناتولی

تظاهرات و اعتراض شدید در هند علیه قانون جدید اعطای شهروندی | DW | 14.12.2019حرکت‌های اعتراضی علیه قانون جدید اعطای شهروندی که از شمال شرق هند آغاز شده بود در چند ایالت دیگر تکرار شد. بر پایه این قانون دریافت تابعیت هندی برای مهاجران غیرمسلمان بنگلادش، پاکستان و افغانستان سهل‌تر می‌شود.

یک سال اعتراض از دریچه دوربین؛ مردم در سال ۲۰۱۹ برای چه مبارزه کردند؟بسیاری از کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹ دستخوش ناآرامی ها و یا صحنه بروز تظاهرات، اعتصاب های سراسری و اوج گیری جنبش های اجتماعی و سیاسی بود. معترضان و تظاهرکنندگان برای رساندن صدای خود به دولتمردان و در راه مبارزه با خشونت، فساد و نابرابری های اجتماعی غالبا جان و یا سلامتی خود را به خطر انداختند.

هزاران الجزایری در اعتراض به ریاست جمهوری عبدالمجید تبون به خیابان‌ها آمدندهیأت انتخابات الجزایر می‌گوید آقای تبون بیش از نیمی از آراء را به دست آورده و به همین دلیل دیگر برگزاری دور دوم انتخابات ضرورتی ندارد.

اعتراض سازمان ملل به نقض حقوق بشر در مقابله با تظاهرات مردم شیلیسازمان ملل، پلیس و نیروهای مسلح شیلی را به نقض جدی حقوق بشر در مقابله با تظاهرات اخیر این کشور متهم کرد. سازمان ملل ۱۱۳ مورد شکنجه و رفتار غیرانسانی و ۲۴ مورد خشونت جنسی علیه زنان، مردان و نوجوانان را ثبت کرده که به دست پلیس انجام شده‌اند. مردم خودتونو سلاخی کردن، صداتون در نیومد، حالا برای مردم شیلی خبر میری خیلی حرفه! این ایراد نیست که خبر اونا رو پوشش میدی، اما آخرت لاشی بازیه که رو کشتار مردم ایران پوشش میزاری. ننگت باد. وقتی بیلیسی مردم خودشو نمیبینه ولی شیلی میبینه وعده_ما_پنجم_دی

استان وایر- وبسایت ایران کارگر در گزارشی خبر داده که شرکت ریل صنعت کاران از پرداخت حقوق کارگران جنوب شرق زاهدان خودداری کرده است.فعالان اقلیمی روز شنبه در بیرون محل برگزار نشست اقلیمی کوپ ۲۵ در مادرید تجمع اعتراضی برگزار کردند تا ناامیدی خود را نسبت به روند کند اقدام سیاستمداران برای کاهش گاز‌های گلخانه‌ای ابراز کنند.مردم عراق علیه نخست وزیری محمد شیاع السودانی در میدان التحریر بغداد پایتخت این کشور تظاهرات برگزار کردند.تظاهرات در دهلی نو، علیه قانون جدید اعطای شهروندی اصلاح قانون اعطای شهروندی که چهارشنبه، ۱۱ دسامبر در پارلمان هند به تصویب رسید با اعتراض‌های شدیدی روبرو شده و تا کنون دست‌کم ۲ کشته و ۲۶ مجروح بر جا گذاشته است.

کـارگران جنوب شرق زاهدان تاکنون فقط ۶۰ درصد حقوق خود را دریافت کرده‌اند؛ این درحالی‌ست که قیمت اجناس ضروری برای زندگی چندین برابر شده است و هنوز حقوق کارگران بطور کامل و کافی پرداخت نشده است. با توجه به شرایط گرانی و تورم موجود در کشورمان زندگی برای کـارگران در زاهدان بسیار سخت شده است. مقامات ۲۰۰ کشور جهان در میان نگرانی‌های فزاینده نسبت به وضعیت تغییرات اقلیمی، دو هفته است که در مادرید مشغول مذاکره هستند اما خبرهای امیدوارکننده‌ای از این نشست به گوش نمی رسد. شرکت قرار‌دادی که تاکنون سود بسیار زیادی در قراد دادهای کوتاه مدت و طولانی مدت از سهام خود در قبال دسترنج و زحمات این کـارگران کسب کرده است، حاضر نیست حقوق ۴۵۰ تن از کارگران را پرداخت کند.2019 بغداد/خبرگزاری آناتولی گروهی از مردم عراق با تجمع در میدان التحریر در بغداد پایتخت این کشور با سر دادن شعارها علیه محمد شیاع السودانی به احتمال نخست وزیری وی در این کشور اعتراض کردند. این در حالی است که روز چهارشنبه ۶ آذر ۹۸، کـارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق در اعتراض به سطح پایین دستمزد و عدم پرداخت به موقع آن، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کرده بودند. آنها در این خصوص گفتند: «حدود ۳۰۰ کارگر خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق با سوابق کاری بالا در سخت‌ترین شرایط و آلایندگی مشغول کار هستند؛ اما حداقل حقوق دریافتی، کفاف مخارج زندگی خانوادگی‌مان را نمی‌دهد» این کـارگران همچنین افرودند: «با وجود آنکه در بدترین شرایط در فصول گرم و سرد مناطق کویری و بیابانی محور ریلی زاهدان به کرمان مشغول کار هستیم، اما سختی کار در حقوق‌مان لحاظ نمی‌شود. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید تظاهرات علیه قانون جدید شهروندی روز جمعه در دهلی نو، پایتخت و برخی دیگر از ایالت‌های هند، از جمله گجرات، کرالا و بنگال غربی نیز ادامه داشت.

» در اواخر سال گذشته هم بدنبال اعتراض کارگران ریل صنعت کار، به وضعیت کاری خود و دریافت نکردن چندین ماه حقوق شان و ادامه دادن به اعتراض، مدیرکل ناحیه راه‌آهن جنوب شرق زاهدان، شرکت ریل صنعت‌کاران، کارگران معترض را تهدید کرد که اگر به اعتراض خود پایان ندهند، غیبت خورده و اخراج می‌شوند. گفته می‌شود برهم صالح رئیس جمهور عراق، روز دوشنبه آینده رسما محمد شیاع السودانی را مامور تشکیل دولت جدید خواهد کرد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .