اعتراض ایرانٰ به آلمان و فرانسه به دلیل محکومیت توقیف کشتی‌های یونانی | DW | 01.06.2022

11/03/1401 07:47 ب.ظ

وزارت خارجه ایران به بیانیه‌‌هایی اعتراض کرد که از سوی آلمان و فرانسه در واکنش به توقیف کشتی‌های یونانی توسط سپاه صادر شده است. سپاه پاسداران۶ خرداد دو فروند نفتکش یونان را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرد.

وزارت خارجه ایران به بیانیه‌‌هایی اعتراض کرد که از سوی آلمان و فرانسه در واکنش به توقیف کشتی‌های یونانی توسط سپاه صادر شده است. سپاه پاسداران۶ خرداد دو فروند نفتکش یونان را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرد. این کشتی‌ها پس از آن توقیف شدند که کشتی"لانا" حامل ۷۰۰هزار بشکه نفت ایران در اواخر فروردین‌ماه امسال در آب‌‌های یونان توقیف شد.

خبرگزاری نور نیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در همان روزی که کشتی‌های یونانی توقیف شدند، از"

قصد ایران برای انجام اقدام تنبیهی علیه یونان" خبر داد. یونان پس از توقیف کشتی حامل نفت ایران، اعلام کرد که این تانکر را که حامل بیش از ۱۰۰هزار تن نفت ایرانی است به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه توقیف کرده و بنا بر درخواست مقام‌های قضایی آمریکا نفت توقیفی را به ایالات متحده ارسال خواهد کرد.این نفتکش با پرچم روسیه حرکت می‌کرد و حامل ۱۹ خدمه روسی بود. گارد ساحلی یونان گفته بود که این توقیف به دلیل سوءظن نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه در ارتباط با حمله به اوکراین انجام شده است.

ایران بعد از توقیف این کشتی کاردار سفارت یونان در تهران را احضار و سازمان بنادر و دریانوردی این کشور نیز اقدام یونان را"مصداق بارز دزدی دریایی" قلمداد کرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

دومین دوره فستیوال هنر اجتماعی در دانشگاه هاروارد آغاز به کار کرددومین دوره فستیوال هنر اجتماعی با محوریت مسایل زنان، کودکان و اقلیت‌ها در دانشگاه هاروارد آغاز به کار کرد. این فستیوال با مشارکت ۳۶ هنرمند از دو کشور ایران و افغانستان برگزار می‌شود. اطلاع_رسانی

دمشق حملات ارتش ترکیه به مناطقی در خاک سوریه را محکوم کردوزارت امور خارجه سوریه در بیانیه گفت آنچه ترکیه برای ایجاد منطقه «امن» در داخل خاک سوریه انجام می‌دهد، اقدامی شرم‌آور و بخشی از سیاست «پاکسازی قومی و

 شیب تند افزایش ابتلای سالانه به سرطان در ایران؛ بیماران برای درمان به ترکیه می‌روندشیب تند افزایش ابتلای سالانه به سرطان در ایران؛ بیماران برای درمان به ترکیه می‌روند دبیر کمیسیون دارو و تجهیزات پزشکی سازمان نظام پزشکی ایران از افزایش روند مسافرت‌های درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان در ایران به ویژه به کشور ترکیه خبر داد. حالا شما هی تحریم دارو کن دلیل شیوع فراگیر: فعالیت های غیر ایمن هسته ای حکومت جمهوری اسلامی. توی شهرهای بزرگ مثل تهران، مردم با سکوتشون اجازه هر جنایتی رو میدهند..بی خبر از اینکه، جان آنها بشدت در خطر بوده و هست..چندساختمان بزرگ در تهران هست که هر لحظه میتونه، چندصد نفر رو به کشتن بده؟ برای نجات جان خودمان باید سکوت رو بشکنیم

محکومیت پنج شهروند تاجیکستان در آلمان به اتهام عضویت در داعش | DW | 01.06.2022دادگاهی در آلمان پنج شهروند تاجیکستان ساکن آلمان را به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش به حبس محکوم کرد. طولانی‌ترین مدت حبس برای یکی از متهمان بیش از ۹ سال است. آنها به عنوان پناهجو به آلمان آمده بودند. داعش هنوزم مده تو آلمان؟

نرخ تورم در آلمان به بالاترین سطح در ۳۲ سال گذشته رسیداداره آمار آلمان، نرخ تورم این کشور را در ماه مه ۷.۹ درصد اعلام کرد که بالاترین رقم از زمان اتحاد مجدد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ و هم‌سطح با نرخ تورم پس از بحران نفت در سال‌‌های ۱۹۷۳ و ۱۹۷۴ است. EuropeNews کار آخوندهاست فردا بی بی سی و من وتو اسناد دخالت آخوندها رو تو ویژه برنامه ارائه میدن آمار درست نیست حداقل دو برابر آمار هست که دولت آلمان اعلام کرده. توی مجلس نمایندگان دعوا شده که چرا نرخ واقعی تورم رو نمیگن

نرخ تورم در منطقه یورو به بالاترین سطح در ۲۵ سال گذشته رسیدمرکز آمار اتحادیه اروپا، «یوروستات» روز سه‌شنبه ۳۱ مه، نرخ تورم سالانه منطقه یورو را در ماه مه ۸.۱ درصد اعلام کرد که بالاترین سطح از زمان ثبت رکورد پیشین در سال ۱۹۹۷ است.

وزارت خارجه ایران روز چهارشنبه ۱۱ خرداد به بیانیه‌هایی واکنش نشان داد که از سوی وزارت خارجه فرانسه و آلمان در مورد کشتی‌های یونانی توقیف‌ شده توسط سپاه پاسداران در آب‌های خلیج فارس صادر شدند. پس از توقیف این دو نفتکش ابتدا اتحادیه اروپا این اقدام را محکوم کرد و در روزهای اخیر نیز فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای از ایران خواستند به قوانین دریاها احترام بگذارد و این نفتکش‌ها و خدمه آنها را آزاد کند. سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران این بیانیه‌ها را"یکطرفه"،"غیرقابل توجیه" و"مردود" دانست و به این کشورها انتقاد کرد که چرا آنها در قبال"توقیف غیرقانونی کشتی تحت پرچم ایران توسط مقامات یونانی و تخلیه محموله آن سکوت اختیار می کنند". اشاره او به توقیف کشتی"لانا" با محموله نفت ایران در آب‌های یونان است.سپاه پاسداران جمهوری اسلامی روز جمعه ۶ خرداد اقدام به توقیف دو فروند نفتکش یونان در آب‌های خلیج فارس و پایین کشیدن پرچم آن‌ها کرد. روابط عمومی سپاه در اطلاعیه‌ای علت این اقدام را"ارتکاب تخلف" نامید.

این کشتی‌ها پس از آن توقیف شدند که کشتی"لانا" حامل ۷۰۰هزار بشکه نفت ایران در اواخر فروردین‌ماه امسال در آب‌‌های یونان توقیف شد. خبرگزاری نور نیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در همان روزی که کشتی‌های یونانی توقیف شدند، از"

قصد ایران برای انجام اقدام تنبیهی علیه یونان" خبر داد.

یونان پس از توقیف کشتی حامل نفت ایران، اعلام کرد که این تانکر را که حامل بیش از ۱۰۰هزار تن نفت ایرانی است به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه توقیف کرده و بنا بر درخواست مقام‌های قضایی آمریکا نفت توقیفی را به ایالات متحده ارسال خواهد کرد.این نفتکش با پرچم روسیه حرکت می‌کرد و حامل ۱۹ خدمه روسی بود. گارد ساحلی یونان گفته بود که این توقیف به دلیل سوءظن نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه در ارتباط با حمله به اوکراین انجام شده است.

ایران بعد از توقیف این کشتی کاردار سفارت یونان در تهران را احضار و سازمان بنادر و دریانوردی این کشور نیز اقدام یونان را"مصداق بارز دزدی دریایی" قلمداد کرد. در پی توقیف کشتی‌های یونانی در آب‌های خلیج فارس اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای با تاکید بر ضرورت حفظ"آزادی کشتی‌رانی و جریان آزاد تجارت" این عمل ایران را"غیر قابل قبول" دانست و خواستار حل و فصل هرچه سریع‌تر موضوع شد.

حال یونان توقیف دو نفتکش خود توسط ایران را"دزدی دریایی" نامیده و با هشدار در مورد پیامدها، به اتباع خود هشدار داده که به ایران سفر نکنند.