اعتراض جالب هلندی‌ها به محدویت‌‌های کرونایی به روایت تصویر | DW | 20.01.2022

30/10/1400 02:09:00 ب.ظ

دولت هلند پس از اعمال محدودیت‌های شدید برای مقابله با کرونا حال قول داده تا برخی از محدویت‌ها را لغو کند، اما بسیاری از مراکز فرهنگی هنوز هم تعطیل هستند. تصاویری از اعتراض هلندی‌ها به تعطیلی مراکز فرهنگی:

دولت هلند پس از اعمال محدودیت‌های شدید برای مقابله با کرونا حال قول داده تا برخی از محدویت‌ها را لغو کند، اما بسیاری از مراکز فرهنگی هنوز هم تعطیل هستند. تصاویری از اعتراض هلندی‌ها به تعطیلی مراکز فرهنگی: آخر هفته گذشته هلند با اجازه بازگشایی باشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها و مغازه‌ها محدودیت‌های قرنطینه یک ماهه در این کشور را کاهش داد. اما تصمیم بر این شد که اماکن فرهنگی همچون سالن‌های سینما، موزه‌ها، تئاتر و سالن‌های کنسرت همچنان به روی عموم بسته بمانند.

مکان‌های فرهنگی از جمله موزه‌های معروف، سالن کنسرت تاریخی آمستردام، سالن‌های سینما و تئاتر در اعتراض به ادامه محدودیت‌ها درهای خود را باز کردند و جلسات یوگا، کوتاه کردن مو و مانیکور ارائه دادند. (عکس: ارائه کلاس یوگا در موزه آمستردام)

حدود ۵۰ نفر به تماشای تمرین یک ارکستر در تالار کنسرت آمستردام رفتند. این سالن کنسرت ۱۳۰ ساله همزمان به آرایشگاه تبدیل شد. سیمون راینک، مدیری تلار کنسرت آمستردام می‌گوید: «ما دلیل ادامه محدودیت‌ها را نمی‌فهمیم، زیرا تجربه دو سال گذشته نشان داد که رفتن به یک کنسرت یا رفتن به یک موزه بسیار امن است». headtopics.com

درحالی که آرایشگاه‌ها و سالن‌های مانیکور ناخن باز شده‌اند، موزه ون‌ گوگ همچنان تعطیل است. در این حرکت اعتراضی مراکز فرهنگی تبدیل یه آرایشگاه و سالن مانیکور شدند تا بتوانند درهای خود را بر روی علاقمندان باز کنند. (عکس از مانیکور ناخن در موزه ون‌گوگ)

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

یک خبرنگار حوزه اقتصادی از سوی جمهوری اسلامی به بیش از سه سال زندان محکوم شدامیرعباس آذرم‌وند که خبرنگار حوزه‌ اقتصادی در برخی از رسانه های داخل ایران بود،‌ از سوی دادگاه انقلاب تهران به حداقل سه سال و هفت سال زندان محکوم شد.

حملات هوایی ائتلاف عربستان به حوثی‌ها پس از حمله به امارات؛ دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدندخبرگزاری رویترز این مطلب را از قول این رسانه‌ها و همچنین شهروندان ساکن مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد و نوشت که این یکی از مرگبارترین حملات ائتلاف عربستان از سال ۲۰۱۹ است.

دفاع از سیاست 'نگاه به شرق' در آستانه سفر رئیسی به روسیه | DW | 18.01.2022در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به مسکو مشاور رهبر جمهوری اسلامی این سفر را بخش مهمی از عملیاتی کردن 'نگاه به شرق' خواند. همزمان، انتقاد از کسانی که این سیاست را مغایر شعار 'نه شرقی نه غربی' می‌دانند ادامه دارد. این نگاه به شرق نیست فروش به شرقه. شوروی نمیخواد از چین عقب بیفته

بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های آمریکا بودوزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را یکی از بدترین تصمیمات سیاست خارجی آمریکا خواند. کدام تصمیم امریکادرمورد نحوه برخورد باایران درست بوده که بلینکن تصمیم کشورش بخروج از برجام را اشتباه اعلام کرده است.؟ترامپ برای خشنودی لابی اسراییل و عربستان لازم بود امریکا را هم آتش میزد.

میراسماعیلی: چرا باید هم از خارج سیلی بخوریم، هم از داخل؟رییس فدراسیون جودو گفت: چرا کمیته ملی المپیک ۵۰ درصد بودجه ما را کاهش داده است؟ چرا باید هم از بیگانگان سیلی بخوریم، هم از داخلی‌ها؟

بازگشت مهدی تاج پس از ۱۶ ماه سکوت؛ از او چه سوالاتی بپرسیم؟