اعتصاب رانندگان کامیون‌های سوخت‌رسانی، پرتغال را به بحران کشاند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

علاوه بر اتحادیه ملی رانندگان کامیون‌های حامل مواد خطرناک، اعضای اتحادیه مستقل رانندگان باری نیز به این اعتصاب پیوسته‌اند و خواستار افزایش سطح دستمزدها و شرایط بهتر کار شده‌اند.

دولت برای کنترل اوضاع و مهار تاثیرات منفی حاصل از کمبود سوخت، همچنین حفظ امنیت سوخت‌رسانی به بیمارستان‌ها و فرودگاهها و دیگر مناطقی که در اولویت قرار دارند، اعلام کرد که کشور تا ۲۱ اوت در وضعیت «بحران انرژی» قرار دارد و همزمان، برنامۀ سهمیه‌بندی سوخت برای عموم مردم را نیز آغاز کرد. به این ترتیب روزانه حداکثر ۲۵ لیتر سوخت بنزین یا گازوئیل در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.این دومین اعتصاب بزرگ رانندگان کامیون در پرتغال از ماه آوریل تا کنون است.

کشور پرتغال در دوران زمامداری آنتونیو کوستا نخست‌وزیر کنونی، یکی از کمترین سطح دستمزدها را در سراسر اتحادیه اروپا دارد و اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی با هدف مبارزه با رکود اقتصادی نیز باعث شده که بر شمار اعتراضات مردمی در این کشور بطور قابل توجهی افزوده شود. آقای کوستا ضمن هشدار به اعتصاب کنندگان، اعلام کرد که آماده است از تمام اقدامات قانونیِ ممکن از جمله اعلام «وضعیت بحران» در کشور استفاده کند؛ وضعیتی که به او اجازۀ استفاده از نیروهای گارد ملی برای مقابله با اعتصاب کنندگان را نیز می‌دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتصاب غذای امیر حسین محمدی فرد به خاطر عدم اجازه دفاع در دادگاه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراضات در هنگ کنگ بار دیگر فرودگاه این دولت‌شهر را به تعطیلی کشانددر حالی اعتراضات در هنگ‌کنگ ادامه دارد که ورود معترضان هنگ‌ کنگی به فرودگاه بین المللی این دولت‌شهر باعث شد تا بار دیگر فعالیت این فرودگاه متوقف شود و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل هم خواستار خویشتن‌
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تکاپوی تازه جامعه مدنی‌: محاکمه بازداشت شدگان زیست محیطی علنی شوددر تحولی دیگری مربوط به وضعیت زندانیان سیاسی و امنیتی ایران، اعتصاب غذای ۵ نفر از ۸ بازداشت شدۀ زیست محیطی وارد اولین هفته خود شده. جاسوسان شهرک های موشکی در کویر....
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

لزوم کمک سازمان همکاری اسلامی به حل بحران افغانستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ظریف: آمریکا در جایگاهی نیست که برای اقدامات دفاعی ما خطوط قرمز تعیین کندظریف: *آمریکا در جایگاهی نیست که برای اقدامات دفاعی ما خطوط قرمز تعیین کند *در صورت پایبندی اعضاء، بدون حضور آمریکا نیز برجام، پیش‌ می‌رود *ما به دنبال جنگ و تقابل نیستیم *نمی‌شود که عده‌ای در ثبات بوده و دیگران در بی‌ثباتی باشند فعلا که امریکا رید به هیکل شما و رهبرت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعتصاب غذای امیر حسین محمدی فرد به خاطر عدم اجازه دفاع در دادگاه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »