اعتراض سازمان بهشت‌ زهرا به ضبط تیزِر تبلیغاتی یک نمایش در این گورستان

28/03/1401 09:51 ق.ظ

در واکنش به انتشار تیزِر تبلیغاتی نمایش «دختران بابا آنتون» در بزرگ‌ترین آرامستان تهران، سازمان بهشت‌ زهرا ساخت و پخش آن را «هنجارشکنانه» و «بی‌حرمتی به امام و شهدا» نامید.

مرگ سه فلسطینی در جنین به دست سربازان اسرائیلی، پس از یک ماه آرامشپس از یک ماه آرامش شکننده میان اسرائیل و فلسطینیان، بامداد جمعه، ۲۷ خرداد، سه مرد فلسطینی در اردوگاه جنین در کرانه باختری به‌ دست نظامیان اسرائیل کشته شدند.اسرائیل اعلام کرده که کشته‌ها مسلح بودند و از داخل خودرو به سوی نظامیانی که برای ماموریت به اردوگاه جنین رفته بودند، آتش گشودند.

اسرائیل اعلام کرده که کشته‌ها مسلح بودند و از داخل خودرو به سوی نظامیانی که برای ماموریت به اردوگاه جنین رفته بودند، آتش گشودند. شبکه الجزیره گفته است که این سه فلسطینی در کمین‌ نظامیان اسرائیلی کشته شدند و در درگیری‌های بعدی نیز هشت فلسطینی دیگر در محل زخمی شدند. منابع بیمارستانی فلسطینی از انتقال دست‌کم ده مجروح به بیمارستان خبر دادند.

همزمان با بحرانی شدن دوباره فضای جنین، که بزرگ‌ترین اردوگاه فلسطینی در شمال کرانه باختری است، در درگیری نظامیان اسرائیلی با فلسطینیان در جنوب نابلس نیز ۲۴ فلسطینی زخمی شدند؛ شماری از آنها امدادگران فلسطینی بودند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

این امام و شهدا رو هم هر جا کم میارن استفاده میکنن! ناراحت نشین اینا به نخل از کن یا خرس از برلین راضی نیستن اینا حتما' دستشون رو برای جناب اسکار دراز کردن ناراحت میلیارد میایارد سالهاهاست مریزید تو جیب سورختون که سر از کابارهای قمارخونه های چهار طرف دنیا هستش درمیاد مرده خورها حالا هنجار شکن شد سر در پولهای واریزی به قبرها رو مردم میبین ناحت میشه به مقدس خدا پیغمبر میچسبونید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل: در سفر به سین‌کیانگ دائم تحت نظر مقام‌های چینی بودمکمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می‌گوید در تمام مدت سفر خود به ایالت مسلمان‌نشین سین‌کیانگ دائم تحت نظر مقام‌های چینی بود و نتوانست که با هیچ‌یک از اویغورهای زندانی و یا... ایران از چین هم بدتره چون ممکنه انگ جاسوسی هم بهت بزنن!

نماینده سازمان ملل: تمدید آتش‌بس در یمن، گامی به سوی یک راه حل گسترده‌تر استنماینده سازمان ملل متحد در امور یمن روز جمعه گفت، تمدید آتش‌بس دو ماهه در یمن اولین گام به سوی یک راه حل صلح گسترده‌تر است. مقاومت پیروزی به ارمغان می آورد

واکنش ایران به گزارش نیویورک تایمز؛ «آژانس در جریان کامل اقدامات در نطنز است»بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران به گزارش نیویورک تایمز واکنش داده و گفته است که آژانس بین المللی انرژی اتمی در جریان اقدامات ایران در مجمتع نطنز است. فتواي ناكار آمدني رهبر ج.اسلامي قابل تجديد نظره چونکه وحي نيست پس دنياي امروزه بر اساس fact & figures تعيين و تكليف ميشه همينجوري كه اين آقاي محترم به زيبايي و بسيار عقلاني و منطقي شرح ميدن ببينيد و بشنويد 👇 باید به شرف وغیرت وهویت ومرزوبوم ملت وکشوری ریـــــــــــــــد💩💩💩که 44سال یک مشت ملای کثافت تن لش شپشو خونخوارکون پاره هشری تخم صیقه عرب متعفن شکم واره زن ستیز شادی کش غم گستر متوحش متحجرکوسکش واپسگرانجاست خرافه گرا ناموس جنده کونی حکومتش باشه وایران وایرانی رابه نابودی کشاندن

چالش‌های 'پیشا‌سیاسی' در گذار به دمکراسی در ایران | DW | 16.06.2022چه چیزی سرنوشت دمکراسی در ایران را تعیین می‌کند؟ علی افشاری می‌گوید پاسخ این پرسش را نه در عرصه سیاسی، بلکه در عرصه 'پیشاسیاسی' باید جست. این تحلیلگر سیاسی همچنین تلاش کرده تا موانع کنونی تحقق دمکراسی در ایران را برشمرد. ماشاالله دکتر فشاری چقدرم پرکاره شبانه روز در حال مصاحبه بعدشم نوشتن مقاله های متعدد واقعا دمش گرم ایرانیان داد میزنند جاویدشاه، و علی افشاری نمود همه آن چیزهایی هست که ما ایرانیان از آن متنفریم ، سفسطه، دروغ ، تازی_پرستی ، همکاری_با_رژیم_ملایان ، گذار او از رژیم از نوعی هست که سیستم اسلامی را بزک میکنه و از پاسداران_بسیجیها_اخوندها به نسل دوم حکومتی_های_کراواتی میبره قبل از اینکه به کسی گوش بدیم تاریخچه کارش را جستجو کنیم، این چهل سال گذشته کجا بوده، چی میکرده، بعدا ببینیم تمام این لوبیست های رژیم لو میرند، آیا کسانی که سبز هستند یادشان رفته رهبران سبز در دو دهه اول حکومت اخوندی در اعدام چند هزار ایرانی شرکت داشتند؟!

بلینکن: در صورت عدم دستیابی به توافق، به تحریم علیه ایران ادامه می‌دهیموزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه با اشاره به تحریم‌های تازه علیه شرکت‌های مرتبط با ایران، گفت، در صورت عدم دستیابی به توافق، واشینگتن به تحریم‌ها علیه تهران ادامه خواهد داد. هنوز نفهمیدین..این مسیر واقعان سوختس...ههههههههه...واقعان که...

بیانیه آستانه: کشورهای ضامن به همکاری در برابر گروه‌های تجزیه‌طلب در سوریه ادامه خواهند دادترکیه، روسیه و ایران هجدهمین دور مذاکرات آستانه در خصوص تداوم همکاری در برابر گروه‌های تجزیه‌طلب در سوریه توافق کردند. - خبرگزاری آناتولی

مرگ سه فلسطینی در جنین به دست سربازان اسرائیلی، پس از یک ماه آرامشپس از یک ماه آرامش شکننده میان اسرائیل و فلسطینیان، بامداد جمعه، ۲۷ خرداد، سه مرد فلسطینی در اردوگاه جنین در کرانه باختری به‌ دست نظامیان اسرائیل کشته شدند.

منابع فلسطینی نام کشته‌ها را براء لحلوح، یوسف صلاح و لیث ابوسرور اعلام کردند.

اسرائیل اعلام کرده که کشته‌ها مسلح بودند و از داخل خودرو به سوی نظامیانی که برای ماموریت به اردوگاه جنین رفته بودند، آتش گشودند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، ماموریت نظامیانی که دوباره وارد جنین شده بودند، ورود به دو خانه بود که ظن وجود اسلحه در آن داده شده بود.

شبکه الجزیره گفته است که این سه فلسطینی در کمین‌ نظامیان اسرائیلی کشته شدند و در درگیری‌های بعدی نیز هشت فلسطینی دیگر در محل زخمی شدند. منابع بیمارستانی فلسطینی از انتقال دست‌کم ده مجروح به بیمارستان خبر دادند.

سازمان‌های مسلح فلسطینی و حکومت خودگردان فلسطینی اقدام اسرائیل در کشتن سه مرد فلسطینی را قاطعانه محکوم کردند. جنبش حماس تاکید کرده که «صهیونیست‌های اشغالگر تاوان جنایت خود را خواهند پرداخت».

همزمان با بحرانی شدن دوباره فضای جنین، که بزرگ‌ترین اردوگاه فلسطینی در شمال کرانه باختری است، در درگیری نظامیان اسرائیلی با فلسطینیان در جنوب نابلس نیز ۲۴ فلسطینی زخمی شدند؛ شماری از آنها امدادگران فلسطینی بودند.

از بعد از رویدادهای خشونت‌بار در آستانه رمضان و در طول ماه روزه، شرایط منطقه تا حدی رو به آرامش نهاده بود.

فلسطینیان می‌گویند، از آغاز سال جاری میلادی هفتاد فلسطینی، عمدتا جوانان شرق بیت‌المقدس/ اورشلیم و کرانه باختری، به دست ارتش اسرائیل کشته شده‌اند. بخش بزرگی از رویدادها بر سر ورود یهودیان به حرم شریف ابراهیمی در شرق اورشلیم بود. اما ورود یهودیان به مسجدالاقصی کماکان ادامه دارد.

مشهورترین کشته فلسطینی در پنج ماه اخیر، شیرین ابوعاقله، روزنامه‌نگار مسیحی باسابقه در الجزیره بود. این شبکه روز ۲۶ خرداد اعلام کرد که جزئیات و تصاویر گلوله اسرائیلی شلیک شده به مغز خبرنگارش را در اختیار دارد.

اسرائیل این احتمال را رد نکرده که این روزنامه‌نگار مشهور با گلوله نظامیان اسرائیلی کشته شده باشد.

در پنج ماه اخیر، ۱۷ اسرائیلی و سه خارجی نیز در حملات مسلحانه فلسطینیان در شهرهای مختلف اسرائیل کشته شدند.

متنشج شدن دوباره اوضاع در حالی است که رسانه‌های اسرائیلی این هفته گزارش دادند که آمریکا از اسرائیل خواسته است، در آستانه سفر جو بایدن، تسهیلاتی را در قبال فلسطینیان در نظر بگیرد و برای آرام کردن اوضاع بکوشد.

آقای بایدن در سفر خود که چهار هفته دیگر انجام می‌شود غیر از اسرائیل، از مناطق فلسطینی و از جمله شرق اورشلیم دیدار می‌کند و با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز در رام‌الله در کرانه باختری ملاقات خواهد کرد.

اما به نوشته الشرق‌الاوسط، اسرائیل تاکنون تمامی تلاش‌های واشینگتن برای انجام دیدار با سران فلسطینی را رد کرده است.