اظهار نظر زنگنه درباره اثر آغاز کار رئیس جمهور آمریکا بر فروش نفت ایران

21/01/2021 03:24:00 ب.ظ

اظهار نظر وزیر نفت درباره اثر آغاز کار رئیس جمهور آمریکا بر فروش نفت ایران: باید چند روزی صبر کنیم

اظهار نظر وزیر نفت درباره اثر آغاز کار رئیس جمهور آمریکا بر فروش نفت ایران: باید چند روزی صبر کنیم

وزیر نفت در خصوص روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا و اثر آن بر فروش نفت ایران گفت: باید چند روزی صبر کنیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: دو پروژه دیگر از جمله پتروپالایش کنگان و پروژه ستاد اجرایی فرمان امام در عسلویه نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید و هر دو پروژه تامین‌کننده خوراک صنایع پایین‌دستی پتروشیمی هستند.وزیر نفت تصریح کرد: پایین‌دست پروژه پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، پتروشیمی‌هایی هستند که باید تکمیل و یا احداث شوند. پروژه گچساران، خود یک پروژه اولفین بالای یک ملیون تن است که خوراک دو پلی‌اتیلن را تامین می‌کند.

زنگنه ادامه داد: در این محل قرار است یک پالایشگاه کوچک بنزین با ظرفیت ۱۵ هزار بشکه در روز و یک واحد PDH با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن احداث شود. اجرای این طرح‌ها برای جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت و برداشت یا بازیافت عمیق از مولکول‌های سنگین گاز بسیار مهم است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

به زودى جيب انگل زاده ها پر ميشه .. جمهورى اسلامى كثافت ترين دولت در تاريخ بشريت خاک بر سر بی لیاقت و بیعرضه تان شود

افزایش بهای نفت خام در اثر بسته شدن کانال سوئز | DW | 24.03.2021کشتی باربری بزرگ 'اور گرین' در مسیر خود از چین به بندر روتردام هلند، در بخش شمالی کانال سوئز از مسیر خود منحرف شد. این حادثه باعث بسته شدن مسیر تردد کشتی‌ها از هر دو سو شده است. تلاش برای بازگشایی کانال سوئز ادامه دارد.

بسته شدن کانال سوئز بر اثر انحراف کشتی غول‌پیکر؛ قیمت جهانی نفت بالا رفت«ما حتی نمی‌دانیم عملیات تا چه حدی دارد پیش می‌رود. مأموران عملیات نجات کشتی تازه در حال کندن زمین در زیر دماغه کشتی هستند و منتظرند تا عملیات را در هنگام مد دریا از سر بگیرند.»

رئیس جمهور چاد جان خود را بر اثر اصابت گلوله در منطقه درگیری از دست دادرئیس‌جمهور چاد جان خود را بر اثر اصابت گلوله در منطقه درگیری از دست داد

رئیس جمهور ونزوئلا برنامه 'نفت در ازای واکسن' را پیشنهاد کردپیشنهاد ونزوئلا: نفت در برابر واکسن رئیس جمهور ونزوئلا: ونزوئلا دارای تانکرهای نفت است و مشتریانی که حاضر به خرید نفت از آن هستند دارد. ونزوئلا بخشی از تولید نفت خود را صرف دریافت واکسن مورد نیازش می‌کند. نفت در ازای واکسن! عرازشه نادان میگن چون تفاهم نامه ایران و چین باعث خشم امریکا شده پس تفاهم خوبیه! خب اصل حماقتشون همینه دیگه مثلا شما معدن طلای ایران ومفت بدی چین امریکاباز عصبانی میشه چون طلای مفت گیر رقیبش میاد اماایاهمچین توافقی به نفع مملکت خودمون هم هست؟نه_به_قرارداد_۲۵_ساله

سردار سلامی: دشمن اثر کار صداوسیما را حس کرده استفرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌با بیان اینکه جمهوری اسلامی در معرض انواع هجمه‌ها و جنگ نرم جهانی قرار دارد، تصریح کرد: رسانه ملی نقطه مرکزی این جنگ نابرابر و در قلب مخاطرات است. خود گویی و خود خندی ... اَلبت تیرو ترکش هاش تا وشطِ بشاط و منقل بعضیام رِشید!

بیژن زنگنه در حاشیه افتتاح پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس یکی از بزرگترین پروژه‌های مربوط به تامین خوراک پتروشیمی است.اقتصاد افزایش بهای نفت خام در اثر بسته شدن کانال سوئز کشتی باربری بزرگ"اور گرین" در مسیر خود از چین به بندر روتردام هلند، در بخش شمالی کانال سوئز از مسیر خود منحرف شد.به گفته توشیواکی، کشتی سانحه‌دیده بیمه است اما برای برآورد میزان خسارت آن «هنوز زود» است.20.

به گزارش ایسنا، وی افزود: دو پروژه دیگر از جمله پتروپالایش کنگان و پروژه ستاد اجرایی فرمان امام در عسلویه نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید و هر دو پروژه تامین‌کننده خوراک صنایع پایین‌دستی پتروشیمی هستند. وزیر نفت تصریح کرد: پایین‌دست پروژه پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، پتروشیمی‌هایی هستند که باید تکمیل و یا احداث شوند. تلاش برای بازگشایی کانال سوئز ادامه دارد. پروژه گچساران، خود یک پروژه اولفین بالای یک ملیون تن است که خوراک دو پلی‌اتیلن را تامین می‌کند. زنگنه ادامه داد: در این محل قرار است یک پالایشگاه کوچک بنزین با ظرفیت ۱۵ هزار بشکه در روز و یک واحد PDH با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن احداث شود. این کشتی شامگاه سه‌شنبه ۲۳ مارس به دلیل نامعلومی از مسیر خود منحرف شده و مسیر عبور کشتی‌ها از کانال سوئز را از هر دو طرف مسدود کرده است. اجرای این طرح‌ها برای جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت و برداشت یا بازیافت عمیق از مولکول‌های سنگین گاز بسیار مهم است.

وی افزود: اجرای NGL۳۲۰۰ و NGL۳۱۰۰ و جمع‌آوری گازهای خارک نیز جزو برنامه‌های وزارت نفت است و تصمیمات در این زمینه اتخاذ شده و کارها در حال انجام است. به عنوان نمونه، بهای هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۸۴ سنت افزایش یافت و به ۶۱ دلار و ۶۳ سنت رسید. وزیر نفت گفت: تا پایان سال ۱۴۰۱ گاز سوزاندنی در کشور نخواهیم داشت؛ ریل‌گذاری خوبی در این زمینه انجام شده و حتی بخش بسیار سنگین مسیر طی شده است. زنگنه در خصوص نقش مناطق نفتخیز جنوب در تامین خوراک پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: مناطق نفتخیز جنوب باید خوراک این پالایشگاه را تامین کند و در اجرای طرح‌هایی که در اختیار دارد سریع‌تر عمل‌ کند. بهای هر بشکه نفت خام وست‌تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با افزایش ۶۲ سنتی، به ۵۸ دلار و ۳۸ سنت رسیده است. وی در خصوص روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا و اثر آن بر فروش نفت ایران نیز تصریح کرد: باید چند روزی صبر کنیم. انتهای پیام . بهای نفت خام در بازارهای جهانی در روز سه‌شنبه ۲۳ مارس به نازل‌ترین سطح خود از ماه فوریه سال جاری تا به امروز رسیده بود.