اظهارات جنجال برانگیز چاووش‌اوغلو درباره میانجیگری آلمان | DW | 15.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخن برسر میانجیگری پنهان آلمان در مناقشه بین یونان و ترکیه است که وزیرخارجه ترکیه خبر آن را رسانه‌ای کرده است. اظهارات چاووش‌اوغلو در یونان جنجالی به پا کرده است. سوسیال‌دموکرات‌ها و چپ‌ها از دولت یونان توضیح خواسته‌اند.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه روز سه‌شنبه ۱۴ ژوئیه خبر از نقش آلمان در میانجیگری بین ترکیه و یونان داده بود؛ نقشی که قرار بود پنهان بماند. اما خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه ۱۵ ژوئیه با انتشار گزارشی از آتن نوشته است سخنان چاووش‌اوغلو در صحنه سیاست یونان جنجال به پا کرده است.

شایعه نقش آلمان در میانجیگری بین دو کشور پیش از این نیز منتشر شده بود. در همان هنگام کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان چنین شایعه‌ای را تکذیب کرده بود. اکنون، مولود چاووش اوغلو چنین خبری را رسما رسانه‌ای کرده است.در واکنش به اظهارات چاووش‌‌اوغلو، احزاب اپوزیسیون یونان، حزب چپ‌های رادیکال موسوم به سیریزا و حزب سوسیال دموکرات این کشور از میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان درخواست کرده‌اند پیرامون تماس‌های پنهانی نمایندگان سه کشور ترکیه، یونان و آلمان در برلین توضیح دهد.

بر اساس ادعای دولت یونان، شرکت‌های دولتی ترکیه در عرصه انرژی درخواست مجوز برای تحقیق پیرامون منابع گاز طبیعی و نفت خام در دریای مدیترانه کرده‌اند. او گفته است که نمایندگان ترکیه در برلین با نمایندگان آلمان و یونان گفت‌وگو کرده‌اند. چاووش‌اوغلو تاکید کرده است «این به این معنا است که امکان گفت‌وگو و دیالوگ وجود دارد. البته اگر کسی بخواهد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تغییر کاربری بسیاری از آثار تاریخی متعلق به جهان ترک-اسلام در یونان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روسیه: موضوع ایاصوفیه، امور داخلی ترکیه استمعاون وزیر امور خارجه روسیه تصمیم ترکیه برای تبدیل وضعیت ایاصوفیه از موزه به مسجد را امور داخلی این کشور دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیانات راهگشای رهبری نقشه راه سه قوه در مسیر هم افزایی و همکاری است/ دولت مصمم است برای بهبود شرایط زندگی مردم با همراهی دو قوه دیگر تلاش کندرئیس جمهور با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و معیشتی مردم بواسطه تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا، بر ضرورت همکاری، همدلی و تلاش سه قوه در راستای حل مسائل و مشکلات اقتصادی و بهبود اوضاع زندگی مردم تاکید کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نامه سرگشاده شهردار لندن: افراط گرایی همچون کرونا در حال گسترش استصادق خان، شهردار لندن و نماینده حزب کارگر در مجلس عوام بریتانیا در نامه‌ای خطاب به پایتخت نشینان این کشور اعلام کرد که باید دولت با بزرگترین تهدید جامعه بریتانیا یعنی «افراط گرایی» مبارزه کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سیامک نمازی با ارسال نامه‌ای خواستار رسیدگی مجدد به پرونده‌اش شده استسیامک_نمازی با ارسال نامه‌ای خواستار رسیدگی مجدد به پرونده‌اش شده است لازم به ذکر است که بابک نمازی برادر سیامک نمازی در پی تماس صدای آمریکا، صحت این نامه و درخواست مجدد این شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار برای بازنگری در پرونده‌اش را تایید کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هوا چونینگ: چین اهمیت زیادی برای روابط دوستانه با ایران قائل استسخنگوی وزارت خارجه چین: چین اهمیت زیادی برای روابط دوستانه با ایران قائل است جوسازی‌ها برای مختل کردن همکاری‌های راهبردی بین ایران و چین است بعد از تایید سند از سوی چینی‌ها و نهایی شدن آن مطالب مرتبط با آن به اطلاع افکار عمومی رسانده می‌شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »