اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره شمال سوریه

15/06/1398 07:19:00 ب.ظ

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که این کشور برای حفظ شمال سوریه باید به 50 تا 60 هزار نیروی محلی آموزش نظامی دهد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که این کشور برای حفظ شمال سوریه باید به 50 تا 60 هزار نیروی محلی آموزش نظامی دهد. - خبرگزاری آناتولی 06.09.

2019 واشنگتن/ قاسم ایلری/ خبرگزاری آناتولی ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا طی سخنانی در پنلی در شورای روابط خارجی گفت که این کشور برای حفظ شمال سوریه باید به 50 تا 60 هزار نیروی محلی آموزش نظامی دهد و تاکنون به نیمی از این تعداد آموزش داده است.

دانفورد ادامه داد: گروه تروریستی داعش هنوز هم در عراق و سوریه حضور چشمگیری دارد. نیروهای دموکراتیک سوریه (شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ) برای مبارزه با بازماندگان داعش به حمایت ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا نیاز دارند. تضمین امنیت و آرامش مناطق پاکسازی شده از لوث تروریست‌های داعش نیز به همین اندازه حائز اهمیت است. به این دلیل کارهای زیادی هست که باید انجام شود. همچنین تخمین می زنیم برای حفظ این منطقه (شمال شرق سوریه) نیز باید به 50 تا 60 هزار نیروی محلی آموزش نظامی دهیم که هنوز موفق به انجام فقط 50 درصد آن شده‌ایم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیس امنیت ملی افغانستان استعفا دادمحمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، استعفای معصوم استانکزی، رئیس امنیت ملی این کشور را پذیرفته است. آقای استانکزی پس از عملیات شب گذشته نیروهای 'قطعه ۰۲' در حوزه چهارم امنیتی شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار که در نتیجه آن ۴ نفر از اعضای یک خانواده کشته شدند استعفا داد.

آشتی‌کنان لاریجانی و یزدی و ماجرای کارچاق‌کن دو رئیس | DW | 05.09.2019صادق لاریجانی از محمد یزدی به خاطر لحن تند نامه سه هفته پیش خود عذرخواهی کرده است. لاریجانی پیشتر یزدی را فاقد فهم و سواد فقهی توصیف کرده بود که در جلسات شورای نگهبان 'سخنان غیردقیق، غیرمستدل و حتی نامربوط' می‌گوید.

استعفای رئیس «عمومی امنیت ملی» افغانستان

رئیس امنیتی ملی افغانستان استعفا دادمعصوم استانکزی، رئیس مستعفی امنیت ملی افغانستان از مسئولان سابق نهاد دولتی مامور پیشبرد مذاکرات با طالبان بوده و در حالی سازمان امنیتی افغانستان را ترک می‌کند که طالبان و ایالات متحده آمریکا در آستانه دستیابی به یک توافق صلح قرار دارند.

رابرت موگابه، رئیس جمهوری پیشین زیمبابوه در سن ۹۵ سالگی درگذشترابرت موگابه، رئیس جمهوری پیشین زیمبابوه در سن ۹۵ سالگی درگذشت

رئیس جمهور یمن و معاون پمپئو اقدامات مداخله‌جویانه ایران در منطقه را بررسی کردندعبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن پنج‌شنبه 5 سپتامبر 2019 در ریاض پایتخت سعودی طی دیدار و گفت و گو