اظهارات هایکو ماس درباره برجام

30/11/1399 07:06 ب.ظ

ادعای هایکو ماس: اقدامات اخیر ایران درحال به خطر انداختن برجام است ایران مشخصا بدنبال تنش‌زدایی نیست و اوضاع را تشدید می‌کند و این بازی با آتش است مذاکرات بطرز حائز اهمیتی پیچیده‌تر شده‌ هرچه فشار بیشتری اعمال شود، یافتن راه‌حل سیاسی نیز سخت‌تر خواهد شد

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان روز پنج‌شنبه با اشاره به اقدامات اخیر ایران در اظهاراتی مطرح کرد: هرچه فشار بیشتری اعمال شود، یافتن راه‌حل سیاسی نیز سخت‌تر خواهد شد.

وی با بیان اینکه مذاکرات درحال حاضر به طرز حائز اهمیتی پیچیده‌تر شده‌ است ادعا کرد: چراکه ایران مشخصا به دنبال تنش‌زدایی نیست و اوضاع را تشدید می‌کند و این بازی با آتش است. به گزارش ایسنا، این اظهارات در حالی بیان می شود که طرف‌های اروپایی به هیچ‌یک از تعهدات خود طبق توافق هسته ای برجام عمل نکرده اند و آمریکا نیز با به روی کار آمدن ترامپ از برجام خارج شد.

در پی پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا برخی مدعی تغییر رویکرد کاخ سفید نسبت به برجام شدند اما تاکنون آمریکا هیچ اقدامی در راستای بازگشت به برجام و لغو تحریمها انجام نداده است و برخی مقامات آمریکایی و اروپایی نیز در مواضعی زیادی خواهانه اعلام کرده اند که ابتدا ایران باید به برجام... headtopics.com

در همین راستا کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی این هفته اعلام کرد که نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه ایران تحت برجام از تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۲۱ برابر با ۵ اسفندماه، عصر روز دوشنبه تحویل مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد.

احتمالا هایکو ماس از آن دسته کودکانی بوده که مامانشان در کودکی آنها را از آتش بازی می ترسانده اند که : اگر آتش بازی کنی شب جایت را خیس می کنی!😇😅 آتش بازی چیست مرد حسابی؟! چند سال است با پر رویی و بی حیایی حقوق مردم ایران از برجام را پایمال کرده اید! لطفا خجالت بکشید!

آلمان از خود نظری ندارد و از هایکوماس کاری جز تکرار مواضع آمریکا و اسرائیل برنمی‌آید.

ادامه مطلب:
isna_farsi »