اطمینان دادن قالیباف به مردم برای حل مشکلات معیشتی

03/04/1399 08:41 ق.ظ

اطمینان دادن قالیباف به مردم برای حل مشکلات معیشتی: مردم مطمئن باشند که اولویت اول مجلس یازدهم حل مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی است. اولویت ما نظارت است و این نظارت از حوزه اقتصادی شروع می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی و پس از ارائه گزارش رییس کمیسیون اقتصادی در رابطه با افزایش قیمت ارز و مسائل اقتصادی کشور بیان کرد: مردم مطمئن باشند که اولویت اول مجلس یازدهم حل مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی است. اولویت ما نظارت است و این نظارت از حوزه اقتصادی شروع می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: نظارت مجلس یازدهم در حوزه اقتصادی ملموس و شفاف بوده و قطعا تعامل لازم و نظارت جدی با وزرای دولت و سازمان‌های مسئول خواهیم داشت. مردم مطمئن باشند که به طور دقیق گزارش‌های نوبتی به آنها داده می‌شود و مجلس شورای اسلامی در عمل به وضعیت اقشار ضعیف و مستضعف جامعه خواهد پرداخت.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات اساسی که امروز گرفتار آن هستیم بحث اصلاح ساختار بودجه است. سالیان سال است که بودجه با این ساختار بسته شده و در نهایت با کسری بودجه مواجه شده و از روش‌هایی این کسری جبران شده که مشکل‌آفرین بوده و اکنون این حجم از نقدینگی را رقم زده است. اصلاح ساختار بودجه دستور اول مجلس یازدهم است. headtopics.com

وی در ادامه تاکید کرد: در اولین جلسه‌ای که دکتر نوبخت در مجلس شورای اسلامی برای ارائه‌ی گزارش حضور یافتند در همین تریبون بحث اصلاح ساختار بودجه مطرح شد و در ظرف دو هفته گذشته ایشان برنامه‌هایی را به مجلس شورای اسلامی فرستاده و جلسات متعددی با بخش‌های اقتصادی و سازمان برنامه و بودجه برگزار شده است. اولویت اول ما اصلاح ساختار بودجه بوده تا مشکلات اقتصادی ریشه‌ای حل شود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

گرانی و کرونا مردم را خسته کرده است/ مبارزه با فساد بدون حل مشکل مردم زیر سئوال می‌رود/ صداوسیمای ملی صدای مردم را بشنودعضو شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه گرانی و کرونا مردم را خسته کرده است، گفت: اعضای شورا سخنگوی مردم هستند؛ مردم ما تریبونی برای بیان مشکلات خود ندارند، این اعضای شورا هستند که باید مشکلات واقعی مردم را به گوش مسئولان برسانند و راه حل آن را پیگیری کنند.

روحانی: بانک مرکزی متخلفان ارزی را به مردم معرفی کندتهران - ایرنا - رییس جمهوری گفت: بانک مرکزی باید به همه بدهکاران عمده برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اخطار داده و زمان پرداخت برای آنان مشخص شود و در صورت تخطی، با معرفی آنها به افکار عمومی و مراجع ذیصلاح، به تخلف آنها رسیدگی شود.

بانک مرکزی متخلفان ارزی بخش صادرات و واردات را به طور شفاف به مردم معرفی کندیکصد و چهل و پنجمین جلسه ستاد اقتصادی دولت صبح یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، برگزار شد و مهمترین مسائل و موضوعات اقتصادی کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

همگان باید نظارت مردم را به عنوان یک اصل بپذیرندرئیس قوه قضاییه گفت: اجرای عدالت یعنی قانونگذاران در حوزه قانونگذاری قانون عادلانه تصویب کنند، یعنی مجریان در حوزه اجرا عادلانه اجرا کنند و قاضیان در حوزه قضاوت عادلانه قضاوت و داوری کنند و مردم احساس عدالت کنند یعنی احساس کنند اگر در گوشه ای از این کشور به آنها ظلمی شد و وقتی به دستگاه قضایی مراجعه می کنند به یک پدری مهربان مراجعه کنند که حتما حق آنها را باز خواهد ستاند. این نکته‌ای است که نیاز به کار و تلاش جدی دارد.

رئیسی: رضایتمندی مردم از دستگاه قضا، با گذشته قابل قیاس نیسترییسی: رضایتمندی مردم از دستگاه قضا، با گذشته قابل قیاس نیست نقطه قوت قوه قضاییه این است که اگر فردی در گوشهای از این دستگاه عریض و طویل مرتکب تخلف شد، قاطعانه با او برخورد میشود و تخلف یک نفر را نباید به پای سیستم نوشت

دلار در آستانه ۲۰ هزارتومان؛ روحانی: متخلفان ارزی به مردم معرفی شونددلار در آستانه ۲۰ هزارتومان؛ دستور روحانی: بانک مرکزی متخلفان ارزی را به مردم معرفی کند