اطلاعات سپاه ۵ نفر را در نقده بازداشت کرد

11/06/1400 05:37 ب.ظ

رسانه‌های حقوق بشری کرد از بازداشت ۵ شهروند توسط اطلاعات سپاه به نام‌های اسعد رامین، خالد رامین (برادر اسعد)، رامین رامین (فرزند اسعد) و سردار رامین (فرزند خالد) و داوود رحیمی ساکن روستاهای نقده در استان آذربایجان_غربی خبر داده‌اند. اخبار_ایران

وبسایت هه‌نگاو اسامی این بازداشت شدگان را اسعد رامین، خالد رامین (برادر اسعد)، رامین رامین (فرزند اسعد) و سردار رامین (فرزند خالد) اهل روستای «قارنا» و داوود رحیمی اهل روستای «چقل مصطفی» اعلام کرده است.

به نوشته هه‌نگاو این شهروندان روز چهارشنبه دهم شهریور و توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، بازداشت این افراد بدون ارایه حکم قضایی و همراه با خشونت انجام شده است.

این پنج روستانشین اهل نقده به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند و دستگاه قضایی جمهوری اسلامی تاکنون درباره دلایل بازداشت آن‌ها سکوت کرده است. با استناد به آمار ثبت‌شده در مرکز آمار و اسناد سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، دست‌کم ۴۶ شهروند کُرد در ماه گذشته میلادی توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

حکمتیار سیاست خود در قبال طالبان را اعلام کردرهبر حزب اسلامی افغانستان اعلام کرد که چندان مایل نیست شریک طالبان شود، اما از آنها برای تشکیل دولت جدید حمایت «بی‌قیدوشرط» می‌کند. - خبرگزاری آناتولی یک انسان هرزه وکثیف بیش نیست

خرابکاری در سفارت بلغارستان؛ صوفیه یک مقام مقدونیه شمالی را احضار کرددولت بلغارستان پس از آسیب رساندن به یکی از ستون های سفارت و پاره کردن پرچم این کشور در مقدونیه شمالی، یکی از مقامات کشور همسایه را احضار کرد.

سفیر جدید تاجیکستان استوارنامه خود را تقدیم اردوغان کردسفیر جدید تاجیکستان استوارنامه خود را تقدیم اردوغان کرد اشرف‌جان شیرعلی‌ویچ گل‌اف، سفیر جدید تاجیکستان در آنکارا استوارنامه خود را به رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه تقدیم کرد.

وزیر خارجه انگلیس: قصد استعفا ندارموزیر خارجه انگلیس در واکنش به انتقادات به دلیل افغانستان اعلام کرد، قصد استعفا از پستش را ندارد.

آخرین سرباز آمریکایی که با پایان جنگ ۲۰ ساله از افغانستان خارج شد، کیست؟وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۳۰ اوت (۸ شهریور) اعلام کرد پس از بیست سال جنگ در افغانستان آخرین سرباز خود را از این کشور خارج کرده است. آخرین متجاوز حرام لقمه آخرین تروریست آخرين سرباز فكر كنم وجدان جامعه جهاني بود

نرخ تورم در منطقه یورو به بالاترین سطح در ۱۰ سال گذشته رسیداداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به اوت ۲۰۲۱ در کشورهای عضو منطقه یورو را ۳ درصد برآورد کرد.