اطلاعی از تعداد کشته‌شده‌ها و بازداشتی‌ها در اعتراضات کرمانشاه ندارم/ آمارها باید به صورت متمرکز و در سطح ملی منتشر شود

27/11/2019 11:10:00 ق.ظ

یک نماینده مجلس گفت: باید آمار کشته‌ شدگان و مجروحان حوادث اخیر را اعلام کنند تا از پخش شایعات جلوگیری شود.

ایلنا, قاسم جاسمی

جاسمی در گفت‌و‌گو با ایلنا : اطلاعی از تعداد کشته‌شده‌ها و بازداشتی‌ها در اعتراضات کرمانشاه ندارم/ آمارها باید به صورت متمرکز و در سطح ملی منتشر شود

یک نماینده مجلس گفت: باید آمار کشته‌ شدگان و مجروحان حوادث اخیر را اعلام کنند تا از پخش شایعات جلوگیری شود.

نماینده مردم کرمانشاه در پاسخ به سوالی درباره تعداد دستگیرشدگان و کشته‌ها در حوزه انتخابیه‌اش گفت: اطلاع دقیقی ندارم ولی در مجموع هم کشته و هم مجروح داشتیم و هم شهید و جانباز. اما تعداد هم خیلی زیاد و قابل توجه نبوده است.وی در پاسخ به این سوال که چقدر ضرورت دارد جهت جلوگیری از بروز شایعات، این تعداد از سوی دستگاه‌های ذیربط بیان شود و اینکه شما به عنوان نماینده مردم چه تلاش‌هایی در این بخش کردید؟ گفت: بنده اعتقاد دارم آمارها باید مشخص شود اما آمار باید به صورت متمرکز و در سطح ملی منتشر شود یعنی الان استان کرمانشاه، کردستان، فارس و هر استانی این‌ها را باید به فوریت‌ها و وزرات بهداشت و جاهایی که لازم است، بدهند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

بیانیه ۳۴۱ نفر از هنرمندان ایران در حمایت از اعتصاب غذای هنرمندان درویش زندانی

انتقاد از دولت و مطالبه اینترنت ملی در راهپیمایی «حمایت از ولایت»جمعی از مردم استان تهران روز دوشنبه با حضور در راهپیمایی «حمایت از ولایت» که با هدف محکومیت اعتراض‌های ضدحکومتی در پی گرانی بنزین برگزار شد به انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت حسن روحانی پرداختند. این نمایش دو قطبی سازی نظام - دولت به راه افتاده تا راه نجاتی برای رهبر باز باشد. تا مثل همیشه تقصیر را گردن این و آن بیاندازد. آن هم وقتی که قاطعانه از تصمیم دولت حمایت کرد و مانع دخالت مجلس شد.

استاندار هرمزگان: تبعات انتقال نیروی دریایی ارتش ایران در آینده مشخص می شودفریدون همتی به آناتولی گفت انتقال ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش ایران به دستور رهبر این کشور انجام شده و در آینده تبعات آن مشخص خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان: هیچ‌کس نباید از حضور ترکیه در این منطقه ناراحت باشداردوغان: هیچ‌کس نباید از حضور ترکیه در این منطقه ناراحت باشد

گزارش دی پرس اتریش از اعتراضات در ایران: این راه بسیار بسیار دور استyounesipour USAdarFarsi Rewards4Justice

بسیاری از مردم هنوز بسته حمایت معیشتی را در‌یافت نکردند / سبد خالی دولت در دست مردماگرچه دولت در روزهای اخیر مدام از واریز شدن بسته حمایت معیشتی مردم به حساب آنها سخن می‌گوید اما خبرهای رسیده از استان‌ها و شهرهای مختلف کشور حاکی از ‌آن است که بسیاری از شهروندان هنوز مزه آن را نچشید‌ه‌اند.

سیدقاسم جاسمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره حوادث اخیر در کرمانشاه و کشته و دستگیر شدن برخی افراد گفت: کرمانشاه هم یکی از شهرهایی بود که دست‌خوش این موضوعات شد و خسارت‌های مادی هم به شهر ما رسید.استان وایر- در پی اعلام اعتصاب غذای درویشان زندانی به تبعیت از دکتر «نورعلی تابنده»، قطب درویشان گنابادی، ۳۴۱ هنرمند ایرانی با امضای نامه‌ای، خواستار آزادی هنرمندان درویش زندانی شدند.Aa هزاران نفر از مردم استان تهران روز دوشنبه با حضور در راهپیمایی «حمایت از ولایت» و تجمع «دفاع از اقتدار و امنیت» که با هدف محکومیت اعتراض‌های ضدحکومتی در پی گرانی بنزین برگزار شد از عملکرد اقتصادی دولت حسن روحانی انتقاد کردند.فریدون همتی به آناتولی گفت انتقال ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش ایران به دستور رهبر این کشور انجام شده و در آینده تبعات آن مشخص خواهد شد.

نماینده مردم کرمانشاه در پاسخ به سوالی درباره تعداد دستگیرشدگان و کشته‌ها در حوزه انتخابیه‌اش گفت: اطلاع دقیقی ندارم ولی در مجموع هم کشته و هم مجروح داشتیم و هم شهید و جانباز. اما تعداد هم خیلی زیاد و قابل توجه نبوده است. احمد ایرانی‌خواه (بازیگر و کارگردان رادیو و تئاتر)، رضا انتصاری (مستندساز، عکاس و خبرنگار)، جواد خمیس‌آبادی (فیلم‌بردار و کارگردان سینما)، مهدی فاطمی‌نسب (نقاش و گرافیست) و فرنام فرهنگ (نوازنده و آهنگ‌ساز)» اکنون حدود دو سال است در زندان به‌سر می‌برند. وی در پاسخ به این سوال که چقدر ضرورت دارد جهت جلوگیری از بروز شایعات، این تعداد از سوی دستگاه‌های ذیربط بیان شود و اینکه شما به عنوان نماینده مردم چه تلاش‌هایی در این بخش کردید؟ گفت: بنده اعتقاد دارم آمارها باید مشخص شود اما آمار باید به صورت متمرکز و در سطح ملی منتشر شود یعنی الان استان کرمانشاه، کردستان، فارس و هر استانی این‌ها را باید به فوریت‌ها و وزرات بهداشت و جاهایی که لازم است، بدهند.» در پایان این تجمع حکومتی حاضران با قرائت بیانیه‌ای اعتراض خود را نسبت به آن چه بی‌تدبیری دولت در اجرای مصوبه سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن اعلام کردند و خواستار توجه جدی حسن روحانی، رئیس جمهوری به دیدگاه‌های رهبر ایران در مورد «اقتصاد مقاومتی» شدند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به افرادی که در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند، گفت: واقعیتش خیلی از نماینده‌ها اطلاع ندارند که تعداد چقدر است ولی باید این‌ها را اعلام کنند که از  پخش شایعات و مسائل این چنینی جلوگیری شود. هم‌چنین از جناب آقای رئیسی که حضور او بر مسندِ قوه‌ قضاییه و مبارزه با ظلم و ناحق، با بارقه‌های امید همراه است، تقاضا می‌کنیم که به حبس این هنرمندان که حدود دو سال است در زندان به‌سر می‌برند، به‌فوریت پایان دهند. وی درباره شایعاتی مبنی بر اخذ مبالغی از سوی برخی نهادها برای تحویل پیکر جانباختگان مطرح می‌شود گفت: اصلا اینطور نیست. مرکزیت آن شهر بندرعباس است تا به استان های خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان سرویس بدهند.

شایعه است. از شما تقاضا داریم به این هنرمندان و همه‌ آنان که به‌سببِ اعتصابِ غذا جان‌شان در خطر است، گوش سپرده و یاری رسانید و باعثِ نجات و رهایی این جان‌های شریف بشوید. اعلام شبانه مصوبه سهمیه بندی و ۳ برابر شدن قیمت بنزین آزاد از روز ۲۴ آبان ماه گذشته اعتراض‌های گسترده خیابانی را در ۲۸ استان ایران برانگیخت که در جریان آن بیش از ۲۰۰ تن کشته و افزون بر ۴ هزار نفر بازداشت شدند. مگر چنین چیزی می‌شود؟ با عقل هم جور در نمی‌آید. .تهمینه محمدی، توماج دانش‌بهزادی، جابر رمضانی، جلال تجنگی، جمشید خانیان، جمشید شاه‌محمدی، جواد ارشاد، جواد اعرابی، جواد بطحایی، جواد پولادی، جواد عاطفه، جواد قنبری، جواد متین، جواد مرآتی، حامد حامدی‌خواه، حامد نصرآبادیان، حامی دوامی، حسن باستانی، حسن مهدوی، حسن وارسته، حسین اردستانی، حسین ایرجی، حسین پرستار، حسین سلیمانی، حسین فدای‌حسین، حسین کشفی‌اصل، حمدرضا قلی‌پور، حمید ابراهیمی، حمید امجد، حمید کرمی، حمیدرضا افشار، حمیدرضا ریشهری، حمیدرضا نعیمی، خالد حیدری، خسرو احمدی، داراب داداش‌زاده، داود بنی‌اردلان، داود کیانیان، دلارا نوشین، دلشاد مرصوص، رامین کهن، رحمان محمدی، رحمت امینی، رحیم رشیدی‌تبار، رحیم موسوی، رخساره شجاع الدین، رسول صادقی، رضا اعرابی، رضا امامی، رضا بهبودی، رضا حامدی‌خواه، رضا حیدری، رضا رجایی، رضا سرور، رضا کشاورز، رضا کوچک‌زاده، رضا محمودی، رضا مهدوی‌هزاوه، رکسانا بهرام، رها خدایاری، روح‌الله جعفری، روناک جعفری، رویا افشار، رویا بابابیگی، رویا میرعلمی.