اضافه شدن «عالی» در ارزشیابی توصیفی ابتدایی‌ها/ بررسی تغییر نحوه ارزشیابی پایه‌های پنجم و ششم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: یکی از پیشنهادات ما این است که با توجه به دغدغه خانواده‌ها و ناراحتی دانش آموزان از سنجش با چهار مقیاس که ممکن است بخوبی تفاوت‌ها را منعکس نکند، مقیاس پنجمی تحت عنوان «عالی» به کارنامه ارزشیابی اضافه کنیم

رضوان حکیم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ارزشیابی کیفی توصیفی را مورد بازنگری قرار دادیم که به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال و جلساتی هم برای بررسی آن برگزار شده است اظهار کرد: بر این اساس ممکن است تغییراتی در آیین نامه و شیوه اجرایی ارزشیابی کیفی توصیفی و در سطح نتایج و بازخوردها اتفاق بیافتد که بعد از تصویب نهایی برای سال تحصیلی جدید مبنای عمل قرار می‌گیرد.

وی افزود: یکی از پیشنهادات ما این است که با توجه به دغدغه خانواده‌ها و ناراحتی دانش آموزان از سنجش با چهار مقیاس که ممکن است بخوبی تفاوت‌ها را منعکس نکند، مقیاس پنجمی به کارنامه ارزشیابی اضافه کنیم. معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به این ترتیب در صورت تصویب نهایی، گزینه «عالی» به مقیاس‌های ارزشیابی افزوده می‌شود اظهار کرد: این گزینه به ویژه مربوط به دانش‌آموزانی است که بدون غلط و اشتباه به سوالات پاسخ می‌دهند و عملکرد بدون اشتباه دارند. قبلا هر دانش آموزی که بدون غلط جواب می داد با دانش آموز دیگر که یکی ـ دو غلط داشت برابر بود و هر دو"خیلی خوب" می‌گرفتند.

حکیم‌زاده در پاسخ به اینکه آیا ارزشیابی‌ها در پایه‌های پنجم و ششم نمره محور خواهد شد؟ گفت: ارزشیابی توصیفی شیوه‌ای است که در همه پایه‌ها اجرا می‌شود و ممکن است در نحوه ثبت نتایج تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. در طرح بازنگری شده پیش بینی خاصی برای تغییر در ارزشیابی پایه‌های پنجم و ششم با توجه به نزدیک شدن به دوره متوسطه اول نداشتیم، البته چون طرح در شورای عالی آموزش و پرورش در دست بررسی است، ممکن است تغییراتی ایجاد شود که در نهایت هر آنچه مصوب شد، ابلاغ خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آموزش موسیقی به کودکان کار در کابلمعصومه دختر جوانی از کابل است که این روزها مشغول آموزش موسیقی به کودکان کار در افغانستان است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سخنی با وزیر محترم آموزش و پرورش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گفتمان آموزش و پرورش باید تبدیل به گفتمان برتر شودسرپرست سابق آموزش و پرورش تاکید کرد: معلمان باید نقطه اصلی نظام تحول و برنامه آموزشی قرار بگیرند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نحوه احضار اشخاص حقوقی در راستای حمایت از "رونق تولید" تغییر کرد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسید ابراهیم رئیسی طی بخشنامه‌ای با هدف حمایت از 'رونق تولید و تقویت اقتصاد کشور'، نحوه احضار اشخاص حقوقی به دادگستری‌های سراسر کشور را تغییر داد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تاکتیک‌های نوظهور معترضان هنگ‌کنگی در جنبش اعتراضی اخیردر اعتراض‌هایی که در هنگ‌کنگ جریان دارد، تکنیک‌ها و تاکتیک‌های نوآورانه و نوظهوری به‌کار گرفته شده است، از جمله استفاده از چتر، به‌کارگیری زبان اشاره و نمادهای مخصوص، استفاده از لیزر برای کور کردن دوربین‌ها و کاهش بازدهی نیروهای پلیس و… بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

بخشنامه رییس قوه قضاییه درباره 'نحوه احضار اشخاص حقوقی' ابلاغ شدبخشنامه رییس قوه قضاییه در خصوص 'نحوه احضار اشخاص حقوقی' به دادگستری‌های سراسر کشور ابلاغ شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »