اصلاح لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

مجلس ایران در اصلاح لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی شرط اعمال نظر سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را نیز اضافه کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تهران/ خبرگزاری آناتولی

نمایندگان مجلس ایران لایحه قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی را با شرط اعمال نظر و تائید سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اصلاح کردند. به گزارش خبرگزاری"خانه ملت"، فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی که قبل یا بعد از تصویب این قانون متولد شده یا می شوند قبل از رسیدن به سن 18 سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی و با تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به تابعیت ایران در می آیند.

همچنین در این لایحه آمده است که فرزندان مذکور پس از رسیدن به سن 18 سال تمام شمسی در صورت عدم تقاضای مادر ایرانی می توانند تابعیت ایرانی را تقاضا کنند که در صورت نداشتن مشکل امنیتی آن هم با تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به تابعیت ایران پذیرفته می شوند. گفتنی است، پاسخ به استعلام امنیتی باید حداکثر ظرف مدت 3 ماه انجام شود و نیروی انتظامی نیز مکلف است نسبت به صدور پروانه اقامت برای پدر غیرایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اقدام کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجلس منتظر تصویب لایحه صیانت، کرامت و امنیت بانوان در دولت استتهران- ایرناپلاس- سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با تأکید بر اینکه لایحه تأمین، امنیت، صیانت و کرامت زنان، به شکل جامع تدوین شده و جرایم متناسب با آزارهای احتمالی در نظر گرفته‌ شده است، می‌گوید: احتمالاً بعد از ارسال به کمیسیون، به ۸۰ تا ۹۰ ماده افزایش خواهد یافت.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مهم‌تر از قانونی‌ شدن لایحه تامین امنیت زنان، وجود ناظری بر اجرای آن است🔻 وکیل دادگستری در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین:مهم‌تر از قانونی‌ شدن لایحه تامین امنیت زنان، وجود ناظری بر اجرای آن است/آزار_جنسی در این لایحه مغفول مانده است/ترنس‌ها را قانون دیده، اما جایی در لایحه_تامین_امنیت_زنان ندارند اینجا_بخوانیم:
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ملاحضات نهایی دولت روی لایحه تامین امنیت زنان اعمال خواهد شدسخنگوی دولت درباره لایحه تامین امنیت و منع خشونت علیه زنان گفت دولت ضمن اعمال ملاحضات نهایی لایحه را به مجلس ارسال خواهد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازگشت «چریک پیر» به اصلاح طلبی و صندوق رایروزنامه شرق هم همچین تیتری نمی‌زند که ایران وایر زده I hope this old murderer stays alive to answer for his crimes in court. فعلا ک موتور محرکه ملت خاموشه و هیچ حقیقتی قادر ب حرکت در اوردمش نبوده
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مجلس: اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات مرجع بررسی اعطای تابعیت شدنددر پی ایراد شورای نگهبان به لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی نمایندگان مجلس این کشور سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات را مرجع بررسی مشکلات امنیتی تابعیت کردند. وای ایرانم به چه کسانی واگذار شده همه یه مشت بی سواد نادان حرام خوار مفت خور اشغالگران برای ایرانم تصمیم می گیرند چهل سال تصمیم هی می گیرند ولی نابودی بیشتر خوب است برای اینکه تابعیت بدهن امتیاز میگیرن و انها رابه یمن و سوریه خواهند فرستاد تابعیت در مقابل اینکه اشوب بپاه بکنن در کشورهایی که نیاز به ترور دارند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ملاحضات نهایی دولت روی لایحه تامین امنیت زنان اعمال خواهد شدسخنگوی دولت درباره لایحه تامین امنیت و منع خشونت علیه زنان گفت دولت ضمن اعمال ملاحضات نهایی لایحه را به مجلس ارسال خواهد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »