اصلاح لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی

24/09/2019 12:12:00 ب.ظ

اصلاح لایحه اعطای تابعیت به #فرزندان زنان #ایرانی و مردان #خارجی

فرزندان, ایرانی

اصلاح لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی

مجلس ایران در اصلاح لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی شرط اعمال نظر سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را نیز اضافه کرد. - خبرگزاری آناتولی

24.09.2019تهران/ خبرگزاری آناتولینمایندگان مجلس ایران لایحه قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی را با شرط اعمال نظر و تائید سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اصلاح کردند.به گزارش خبرگزاری"خانه ملت"، فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی که قبل یا بعد از تصویب این قانون متولد شده یا می شوند قبل از رسیدن به سن 18 سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی و با تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به تابعیت ایران در می آیند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

مجلس منتظر تصویب لایحه صیانت، کرامت و امنیت بانوان در دولت استتهران- ایرناپلاس- سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با تأکید بر اینکه لایحه تأمین، امنیت، صیانت و کرامت زنان، به شکل جامع تدوین شده و جرایم متناسب با آزارهای احتمالی در نظر گرفته‌ شده است، می‌گوید: احتمالاً بعد از ارسال به کمیسیون، به ۸۰ تا ۹۰ ماده افزایش خواهد یافت.

مهم‌تر از قانونی‌ شدن لایحه تامین امنیت زنان، وجود ناظری بر اجرای آن است🔻 وکیل دادگستری در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین:مهم‌تر از قانونی‌ شدن لایحه تامین امنیت زنان، وجود ناظری بر اجرای آن است/آزار_جنسی در این لایحه مغفول مانده است/ترنس‌ها را قانون دیده، اما جایی در لایحه_تامین_امنیت_زنان ندارند اینجا_بخوانیم:

ملاحضات نهایی دولت روی لایحه تامین امنیت زنان اعمال خواهد شدسخنگوی دولت درباره لایحه تامین امنیت و منع خشونت علیه زنان گفت دولت ضمن اعمال ملاحضات نهایی لایحه را به مجلس ارسال خواهد کرد.

بازگشت «چریک پیر» به اصلاح طلبی و صندوق رایروزنامه شرق هم همچین تیتری نمی‌زند که ایران وایر زده I hope this old murderer stays alive to answer for his crimes in court. فعلا ک موتور محرکه ملت خاموشه و هیچ حقیقتی قادر ب حرکت در اوردمش نبوده

مجلس: اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات مرجع بررسی اعطای تابعیت شدنددر پی ایراد شورای نگهبان به لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی نمایندگان مجلس این کشور سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات را مرجع بررسی مشکلات امنیتی تابعیت کردند. وای ایرانم به چه کسانی واگذار شده همه یه مشت بی سواد نادان حرام خوار مفت خور اشغالگران برای ایرانم تصمیم می گیرند چهل سال تصمیم هی می گیرند ولی نابودی بیشتر خوب است برای اینکه تابعیت بدهن امتیاز میگیرن و انها رابه یمن و سوریه خواهند فرستاد تابعیت در مقابل اینکه اشوب بپاه بکنن در کشورهایی که نیاز به ترور دارند

ملاحضات نهایی دولت روی لایحه تامین امنیت زنان اعمال خواهد شدسخنگوی دولت درباره لایحه تامین امنیت و منع خشونت علیه زنان گفت دولت ضمن اعمال ملاحضات نهایی لایحه را به مجلس ارسال خواهد کرد.

مجلس ایران در شرط اعمال نظر سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را نیز اضافه کرد.حجت‌الاسلام حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی درباره لایحه تأمین امنیت زنان به ایرناپلاس می‌گوید: طبق مطالعات من، لایحه صیانت که توسط قوه قضاییه به دولت فرستاده‌ شده است، چیزی شبیه به لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان است، با این تفاوت که مقدمه‌ای دارد و در آن به برخورد ملاطفت‌آمیز با زنان طبق قرآن و اسلام اشاره‌ شده است.اما به واقع نقاط مثبت و منفی لایحه تامین امنیت زنان چیست؟ اعتمادآنلاین| ‌ نیلوفر حامدی- لایحه‌ای که ابتدا 92 بند داشت و بعد از اصلاحات مختلف به 50 بند رسیده بود، دوباره دستخوش تغییراتی جدید شد.به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی ربیعی سخنگوی دولت درباره لایحه تامین امنیت زنان اظهار کرد: در مرحله اول از قوه قضائیه بابت ارسال این لایحه تشکر می‌کنیم.

24.09. وی ادامه می‌دهد: این لایحه با ۷۷ ماده، کامل و جامع است؛ البته احتمالاً بعد از ارسال به کمیسیون به ۸۰ تا ۹۰ ماده افزایش خواهد یافت.2019 تهران/ خبرگزاری آناتولی نمایندگان مجلس ایران لایحه قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی را با شرط اعمال نظر و تائید سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اصلاح کردند. اما تغییرات در همین‌جا باقی نمانده است. به گزارش خبرگزاری"خانه ملت"، فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی که قبل یا بعد از تصویب این قانون متولد شده یا می شوند قبل از رسیدن به سن 18 سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی و با تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به تابعیت ایران در می آیند.   این عضو کمیسیون قضایی در پاسخ به اینکه این لایحه می‌تواند درباره موضوعاتی غیرفیزیکی مانند فشار روانی یا اعمال زور توسط همسر یا پدر یا خویشاوند مرد مؤثر باشد، توضیح می‌دهد: نه! اگر منظور منتقدان، ازدواج اجباری یا زودهنگام دختران است، باید بگویم آن قانون جداگانه‌ای دارد و آن هم بر اساس مرّ قانون و شرع اسلامی صورت می‌گیرد. همچنین در این لایحه آمده است که فرزندان مذکور پس از رسیدن به سن 18 سال تمام شمسی در صورت عدم تقاضای مادر ایرانی می توانند تابعیت ایرانی را تقاضا کنند که در صورت نداشتن مشکل امنیتی آن هم با تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به تابعیت ایران پذیرفته می شوند.

گفتنی است، پاسخ به استعلام امنیتی باید حداکثر ظرف مدت 3 ماه انجام شود و نیروی انتظامی نیز مکلف است نسبت به صدور پروانه اقامت برای پدر غیرایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اقدام کند. چراکه اسلام مبنای سن ازدواج را بلوغ جسمی و عقلی و اذن ولی می‌داند. او می‌گوید این نظارت از قانونی‌ شدن لایحه هم مهم‌تر است، چون تا به امروز قوانین زیادی درباره زنان وجود داشته، اما اجرا نمی‌شده است. .