اصلاح‌طلبان زیر بار «کاندیدای اجاره‌ای» نروند/ اصلاح ساختار و تجدید قوا اولویت کوتاه‌مدت جریان اصلاحات باشد/ انتخابات رقابتی بخشی از خطرات بیرونی را برطرف می‌کند

19/05/1399 09:18:00 ق.ظ

نمازی در گفت‌وگو با ایلنا: اصلاح‌طلبان زیر بار «کاندیدای اجاره‌ای» نروند/ اصلاح ساختار و تجدید قوا اولویت کوتاه‌مدت جریان اصلاحات باشد/ انتخابات رقابتی بخشی از خطرات بیرونی را برطرف می‌کند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: اصلاح‌طلبان باید از هم‌اکنون اعلام کنند که به هیچ وجه زیر بار کاندیدای اجارهای نخواهند رفت و با کاندیدای حداکثری خود در انتخابات حاضر می‌شوند. البته به نفع نظام هم همین است که اجازه دهند احزاب و تشکل‌ها بتوانند در عرصه حاضر باشند و یک انتخابات رقابتی با مشارکت حداکثری و عادلانه برگزار شود. وی ادامه داد: به نظر من اصلاح‌طلب‌ها باید در مدت زمان باقیمانده درون خود به یک اصلاح ساختار و ذیل آن به یک تجدید سازمان اقدام کنند و از این طریق خود را برای حضور در انتخابات آینده آماده کنند.

نمازی در ادامه اظهار داشت: اصلاح‌طلبان بعد از اینکه نخست به خودشان پرداختند، در انتخابات ۱۴۰۰ باید با کاندیداهای حداکثری خودشان وارد شوند، دو موضوع این روزها از سوی بخشی از این جریان اعلام می‌شود، یکی شرکت بدون قید و شرط و تحت هر شرایطی در انتخابات است و یکی هم موضع عدم حضور در انتخابات که از نظر من هر دو اشتباه است.

وی افزود: به نظر من اصلاح‌طلبان باید اعلام کنند که به طور مشروط در انتخابات حاضر خواهند شد و شرط حضورشان هم این است که کاندیدای حداکثری داشته باشند، لذا نیاز است که کاندیداهای حداکثری‌شان وارد انتخابات شوند، همچنین کارشناسان و صاحب‌نظران اصلاح‌طلب از هم‌اکنون مسائل کشور را تحلیل کنند و به حامیان‌شان از نظر تحلیل و اطلاعات و آگاهی‌های سیاسی مورد نیاز سرویس دهند، از سوی دیگر در انتخابات هم با کاندیدای حداکثری ثبت نام کنند اما اعلام کنند که شرط حضور و فعالیت در انتخابات تایید کاندیداهای حداکثری آنها است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ترامپ: پیروز انتخابات شوم، به سرعت با کره‌شمالی توافق می‌کنمترامپ: پیروز انتخابات شوم، به سرعت با ایران و کره‌شمالی توافق می‌کنم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت: اگر ما پیروز انتخابات شویم، به سرعت با ایران توافق خواهیم کرد و همچنین خیلی زود توافق‌هایی با کره‌شمالی خواهیم داشت.

ماسک‌ها و دستکش‌ها؛ گرفتاری تازه برای محیط زیست - BBC News فارسیبا ادامه همه‌گیری ویروس کرونا، مقدار زیادی از اقلام بهداشت شخصی مثل ماسک و دستکش، بعد از مصرف دور ریخته می‌شوند و بخشی از این زباله‌ها از دریاها سر در می‌آورند.

قرار نبود اصلاح ساختار بودجه به مجلس راه پیدا کند/ نوبخت: سازوکار الکترونیکی کردن توزیع کالاها را نداریم- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimنوبخت: سازوکار الکترونیکی کردن توزیع کالاها را نداریم رئیس سازمان برنامه و بودجه: رهبری تصریح فرموده بودند که اصلاح ساختار باید در همان شورای عالی مورد تایید قرار بگیرد و قرار نبود به مجلس راه پیدا کند نوبخت:از آنجا که برنامه اصلاح ساختار، در مجلس یا از سوی شورای عالی سران سه قوه، تصویب نشده بود، بودجه سال ۹۹ در چارچوب آن تدوین نشده است قریب به ۱۶هزار میلیارد تومان در چهار ماه گذشته، توانسته‌ایم سهام واگذار کنیم که تا حدودی کسری عدم تحقق درآمد ناشی از فروش نفت را جبران کرده است

خطر ریزش بخشی از یخچال‌های طبیعی آلپ؛ ساکنان و گردشگران از محل دور شدندبر اساس گفته مقام های محلی، حجم توده یخی که احتمال جدا شدن آن می‌رود، حدود ۵۰۰ هزار متر مکعب تخمین زده می شود.

هشدار رهبر حزب چپگرای فرانسه نسبت به اظهارات ماکرون در لبنانژان‌لوک ملانشون، رهبر حزب چپ‌گرای «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» و کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری این کشور، روز پنجشنبه ۶ اوت (۱۶ مرداد) در توییتی از اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در لبنان انتقاد کرد.

تشکیل گروهی علیه نابرابری بدست مردی که مخالف خود را نجات داد - BBC News فارسیشاید پاتریک هاچینسون او کسی بود که جان یکی از مخالفان اعتراضات ضد نژاد پرستی را در جریان کشمکش‌ها نجات داد.