بورس, بازار سرمایه, زهراکار

بورس, بازار سرمایه

اصلاح سنگین بازار، درس عبرتی برای رویابافان بود/ تصمیمات خلق‌الساعه، اعتماد مردم را به بورس سلب می‌کند

کارشناس بورس: اصلاح سنگین بازار، درس عبرتی برای رویابافان بود/ تصمیمات خلق‌الساعه، اعتماد مردم را به بورس سلب می‌کند

26/08/2020 09:01:00 ق.ظ

کارشناس بورس : اصلاح سنگین بازار، درس عبرتی برای رویابافان بود/ تصمیمات خلق‌الساعه، اعتماد مردم را به بورس سلب می‌کند

حرکت کاهنده شاخص بازار سرمایه ایران، با حمایت‌های سنگین فعالان حقوقی بورس در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، به پایان رسید و پس از مدت‌ها، شاخص بورس ایران شاهد رشد 41هزار واحدی بود.

شایان زهراکار درباره عملکرد دو روز اخیر حقوقی‌های بورس گفت: حمایتی که انتظار می‌رفت انجام شده است و امیدواریم که این حمایت همچنان ادامه داشته باشد.وی اظهار داشت: بازار سرمایه، بازاری فعال و رو به رشد است اما باید بدانیم که ذات بازار سرمایه این نیست که هر روز مثبت باشد و شاخص بازار به سمت بالا حرکت کند. تازه‌واردان به بازار سرمایه توقع سود چشمگیر در کوتاه‌مدت را دارند که این تصور کاملا غلط و اشتباه است.

ت مثل تحلیف؛ رئیسی گفت ما مدافع واقعی حقوق بشریم | DW | 05.08.2021 مصاحبه العربیه با نصرالله مرندی زندانی سیاسی سابق و شاهد پرونده حمید نوری رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم

این فعال بازار سرمایه درباره دلایل افت سنگین بورس ایران در دو هفته گذشته گفت: بازار سرمایه بعد از رشد چشمگیر در مدت زمان کوتاه به خصوص در ماه‌های خرداد و تیر امسال، نیاز به اصلاح داشت و اکثر تحلیل‌گران این موضوع را پیش‌بینی می‌کردند اما میزان و مدت زمان این اصلاح کمی بیش از پیش‌بینی‌ها بود که به نظرم درس عبرتی برای کسانی بود که می‌خواستند یک شبه ره صدساله بپیمایند.

وی ادامه داد: در کل امیدوارم حمایت انجام شده ادامه داشته باشد و باعث شود که بازار به مدار تعادل و رشد بازگردد.زهراکار درباره پیش‌بینی روزهای آینده بورس گفت: پیش‌بینی می‌کنم در چند روز کاری آینده هم بازار حرکتی مثبت و رو به بالا داشته باشد و دور از هیجان فعالان بورس به خصوص حقیقی‌های بازار سرمایه، مقداری از اصلاح روزهای گذشته را جبران کند. headtopics.com

وی در پایان افزود: امیدوارم عرضه‌های غیرمعقول توسط حقوقی‌ها در بازار انجام نشود چون یکی از دلایل تعمیق اصلاح اخیر بورس، همین عرضه‌های سنگین و بی‌منطق در بازار بود. اعتماد، سرمایه و پیشران اصلی بازار است که امیدوارم دوباره با تصمیمات دفعتی دولتمردان و عرضه‌های سنگین و بی‌منطق حقوقی‌های بازار، بیش از این خدشه‌دار نشود.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

ادامه افت ارزش شاخص بورس تهرانشاخص بورس تهران در آغاز معاملات امروز نیز با افت شدید ارزش سهام روبرو شد. - خبرگزاری آناتولی

سقوط ۷۶ میلیارد دلاری ارزش بورس تهران؛ زیان سهامداران به ۲۰ درصد رسیدمتوسط زیان روزانه بورس ‌بازان فعال در بازار تهران در حالی طی ۱۱ روز گذشته به بالای ۲ درصد رسیده که این بازار در ۱۴۳ روز نخست فعالیت خود در سال جاری خورشیدی، سود مرکب روزانه ۱.۵ درصدی را نصیب سهامداران کرده بود.

۹۰ هزار میلیارد تومان پول تازه‌واردها از بورس خارج می‌شود/ رشد بازار ثانویه سفته‌بازانه بود/ صعود شاخص با افزایش نرخ دلار همراه‌ استیک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: سرمایه به طور هوشمند جا به جا می‌شود و در دنیا آربیتراژ یک اصل اقتصادی است. در نظام اقتصادی کشورمان هم شاهد این وضعیت هستیم و انتظارات تورمی در بازار سرمایه باعث تورم در سایر بازارها می‌شود بنابراین افزایش شاخص می‌تواند باعث افزایش نرخ دلار شود.

آیا آخرالزمان بورس فرا رسیده است؟

استقلال و پرسپولیس تا دو ماه آینده وارد بورس می شوندمعاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: تا دو ماه آینده سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وارد بورس خواهد شد.

علل ریزش‌های ۱۰ روز اخیر بورس/با مطالعه و مشورت معامله کنیدوزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه پس از مطالعه و مشورت در بورس معامله کنید، گفت: در ۱۰ روز اخیر مشکلاتی ایجاد شد که عوامل واقعی، روانی و یک مقدار هیجانات صورت گرفته در پی این عوامل، نوسانات بورس را مقداری زیاد کرد که خوشبختانه در معاملات سه‌شنبه بازار برگشت و حقیقی‌ها نقش زیادی در آن داشتند.